Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Suzuki Swift mk5 instalacja światła LED do jazdy dziennej DRL

16 Kwi 2012 12:47 12556 8
 • Poziom 9  
  Witam zakupiłem na aukcji Światła LED z automatem( po przekręceniu stacyjki maja się załączać a po włączeniu świateł pozycyjnych albo drogowych mają się wyłączać)

  Przyszła do mnie paczka, ale nie zawierała schematu na którego podstawie mógł bym zamontować owe oświetlenie, jestem laikiem i stąd moje pytania:

  1.Na poniższym zdjęciu przedstawiony jest schemat wedle którego podobno mam instalować oświetlenie, ale opis dotyczy czerwonego kabla( podłączyć do przewodu z napięciem za zapłonem) i czarnego (do minusa akumulatora) więc co zrobić z kablem białym ?
  Schemat
  Suzuki Swift mk5 instalacja światła LED do jazdy dziennej DRL
  Zdjęcie świateł LED z wbudowanym automatem
  Suzuki Swift mk5 instalacja światła LED do jazdy dziennej DRL


  2.Wiem już gdzie podłączyć kabel czarny (do minusa w akumulatorze) i teraz moje drugie pytanie gdzie mam podłączyć kabel czerwony ( na schemacie pisze Connect to electrical power after ignition switch ON) czyli do przewodu z napięciem po zapłonie, i tutaj poniżej jest zdjęcie silnika mojego samochodu i proszę, czy mógł by mi ktoś zaznaczyć na tym zdjęciu gdzie jest przewód do którego mam podłączyć ten czarny kabel po zapłonie ? jestem laikiem i nie wiem jak się do tego zabrać aby nic nie spalić i nie uszkodzić.
  Suzuki Swift mk5 instalacja światła LED do jazdy dziennej DRL

  Bardzo proszę o pomoc.
  Jeśli potrzebne są jakieś inne dokładniejsze zdjęcia jakiejś części silnika to proszę napisać a zaraz je wstawię.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Podłącz go do zasilania cewki zapłonowej. Sprawdź miernikiem na którym masz + po zapłonie.
  Zgodnie z przepisami powinny one gasnąć automatycznie po załączeniu świateł mijania. Chyba ten biały do plusa świateł mijania podłączasz. Lub zasilasz je przez przekaźnik.
 • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
 • Poziom 23  
  Cyt:jestem laikiem i nie wiem jak się do tego zabrać aby nic nie spalić i nie uszkodzić.
  kolego więc po co się za to bierzesz?? nie lepiej zlecić komuś kumatemu-to podłączenie jest naprawde proste, czarny masa,czerwony + po zapłonie (miernik w ręke lub próbnik żarówkowy i namierzysz), biały to plus idący na światła postojowe

  pozdrawiam
 • Poziom 9  
  Człowiek się uczy całe życie, to że jestem laikiem nie znaczy że muszę lecieć do mechanika zmienić świece, wole się nauczyć, jak zwykle każdy urodził się z wiedzą w małym palcu, jestem grafikiem i narysuje ci dzieło sztuki a ty znasz się na samochodach to znaczy ze jak będziesz potrzebował narysować kółko w Paincie to napisz prośbę na forum a w odpowiedzi dostaniesz opiernicz że nie umiesz korzystać z narzędzi graficznych... to by tłumaczyło dlaczego nikt nie odpowie normalnie na forum na pytania i nie zaznaczy tego na tym zdjęciu które załączyłem bo nikt nie umie narysować kółka w paincie...

  po sprawdzeniu i rozłożeniu świateł led sprawdziłem i zgodnie z tym jak uprzejmie użytkownicy mnie poinformowali :

  Czerwony do plusa po zapłonie
  ( wezmę miernik i poszukam dla przyszłych pokoleń gdzie ten plus jest... )
  Czarny do minusa na akumulatorze
  biały do plusa na światłach pozycyjnych

  Ostatnia prośba po przeszukaniu info o cewkach w swift 1.0 znalazłem kilka sprzecznych informacji mianowicie gdzie lepiej podłączyć ledy po zapłonie do cewki 1 czy cewki 2 ? poniżej foto z zaznaczoną cewka 1 i 2.
  A może nie ma to żadnego znaczenia ? i czy można podpiąć pod przewód łączacy cewki 1 i 2 ?
  Suzuki Swift mk5 instalacja światła LED do jazdy dziennej DRL


  po sprawdzeniu umieszczę ładne foto dla laików i nie kumatych aby wiedzieli gdzie co jest w autku i jak to wszystko dokładnie podłączyć.
 • Poziom 39  
  Faktycznie nie grzeszysz nadmiarem wiedzy samochodowej. Obiecany miernik już dawno należało wziąć do ręki i używać. Ja tego plusa po zapłonie najchętniej szukałbym w rejonie skrzynki bezpieczników lub samej stacyjki. Ale nie znam tego samochodu więc może to nie być najlepsze wyjście. Cewka u ciebie to jest oczywiście 1. Jednak jeśli lampy mają przetwornice to może się okazać, że wystąpią wzajemne zakłócenia zapłonu i lamp przy podłączeniu w to miejsce.
  Zapewne wiesz, że zasilania lamp nie podłącza się do wyjści wysokiego napięcia cewki.
  Tutaj zupełnie nie chodzi o docinanie. Lecz jeśli zapytujesz o możliwość podłączania do rozdzielacza zapłonu sam dajesz sobie świadectwo.
 • Poziom 39  
  A tak na marginesie światła z opisem DLR bez homologacji E4 i RL narażają cię konflikt z drogówką podczas kontroli. Chyba że posiadają takowe opisy na kloszach.
 • Poziom 9  
  Tak mają homologacje E4 oraz RL i tak wiem że się tego nie podłącza do wyjścia wysokiego napięcia, nie zajmuje się samochodami ale chciał bym się trochę o nich nauczyć w końcu korzystam, do końca tygodnia powinienem sobie je w wolnej chwili zamontować.

  Pytam tutaj ponieważ nie posiadam odpowiedniej wiedzy... po co było by to forum jakby nie można było z niego uzyskać pomocy od innych użytkowników.... więc nie rozumiem poco co 2 post docinek o moim braku wiedzy...
 • Pomocny post
  Poziom 39  
  Na twoim zdjęciu, element oznaczony jako 2 to nie cewka tylko aparat zapłonowy, (masz jedną cewkę w samochodzie nr 1 na zdjęciu). Przewód łączący element 1 i 2 to też przewód wysokiego napięcia.
 • Poziom 9  
  Dziękuję za pomoc.