Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brak dźwięku/trzeszczenie głośników

16 Kwi 2012 13:05 2857 12
  • Poziom 9  
    Wie ktoś co moze być powodem braku dźwięku w głośnikach (słychać trzeszczenie nawet jak nic nie jest włączone) choć karta dźwiękowa wykrywa głośniki? Podpinałem wzmacniacz do telewizora (wzmacniacz mam podpięty również do kompa który był włączony) i od tego czasu nie mam dźwięku? W momencie podłączenia telewizora, komputer wykrył mi na nowo głośniki. Głośniki są sprawne, działają bo sprawdzałem. Czyżby jaieś zwarcie było na karcie dźwiękowej? Instalowałem na nowo sterowniki do karty dźwiękowej nic nie pomogło, wyciszone też nic raczej nie jest. W Biosie sprawdzałem, karta jest włączona, już nie wiem jakie może być rozwiązanie, ale wydaje mi się że chyba karta siadła :(. Ma ktoś jeszcze jakiś pomysł?
  • Poziom 43  
    Podaj jaką płytę główną posiada komputer i jakimi kablami jest to wszystko podłączone do
    wzmacniacza.Model i marka wzmacniacza?
  • Poziom 9  
    Przedtem wszystko działało. Płyta główna to Asus M3N78-EM. Wzmacniacz jest podpięty z jednej strony chinchem z drugiej jack'iem. Wzmiacniacz Sony STR-DE405.

• Poziom 43  
    Na które wejścia wzmacniacza masz podłączony tv i komputer?
  • Poziom 9  
    Telewizor pod TV, a kompa pod TAPE/MD. Dziwne jest to, że karta jest normalnie wykrywana przez komputer, tak samo jak głosniki (przy każdym podlączeniu pokazuje mi się dymek, że gniazdo zostało podłączone).

• Poziom 43  
    Tape/mid wejścia IN czy OUT?
  • Poziom 9  
    Wejście IN :)

• Poziom 43  
    Cóż, wnioskuję że tv podłączałeś na włączonym wzmacniaczu, i skoro w tym momencie komputer "zwariował" uszkodziłeś kartę dźwiękową. Sprawdzałeś ją dodatkowo np. na słuchawkach?
  • Poziom 9  
    Też właśnie tak niestety podejrzewam, myślałem że jednak jest jeszcze jakiś ratunek. Tak podłączałem słuchawki, nie działają. Dziwne jest tylko to, że sprawdzałem programem RightMark Audio Analyzer i wszystko wykrywa. Komputer wykrywa kartę dźwiękową, wykrywa głośniki przy podłączeniu.

• Poziom 43  
    To że programy wykrywają fizycznie układ audio nie świadczy o jego pełnej funkcjonalności niestety.
  • Poziom 9  
    Czyli też obstawiasz kartę dźwiękową do wymiany? I nie mam szans już jakoś tego sprawdzić czy napewno?
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Skoro sterowniki przeinstalowane, w systemie wszystko działa prawidłowo, na słuchawkach także cisza to tylko wyłączyć ją w biosie i założyć coś dobrego na PCI. Masz nauczkę na przyszłość-jakiekolwiek podłączenia dodatkowych urządzeń wykonuje się z reguły na wyłączonym sprzęcie, by go nie uszkodzić.
  • Poziom 9  
    Wiem tylko problem w tym, ze zapomniałem, że komputer jest włączony jak to podłączałem :). No nic trudno, czeka mnie kolejny wydatek. Wielkie dzięki za pomoc!