Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
SterControl
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konwerter USB/RS485 FTDI - problem z połączeniem

macbe 16 Kwi 2012 13:21 1183 0
 • #1 16 Kwi 2012 13:21
  macbe
  Poziom 15  

  Witam

  Posiadam 3 konwertery USB/RS485, wszystkie na chipie FTDI: ATC-820 oraz 2 szt. Unitek Y-1081. ATC i jeden Unitek działają poprawnie, natomiast drugi Unitek zachowuje się dziwnie.

  Przykładowo: mam program do konfiguracji terminali wagowych. Program umożliwia wykrycie terminali i ze "sprawnym" kabelkiem przeszukuje po kolei wszystkie adresy, zmienia przy tym prędkości transmisji itp. Robi to niezależnie od tego, czy magistrala 485 jest do kabla podpięta, czy też konwerter jest tylko podpięty do komputera (w tym drugim przypadku oczywiście nic nie wykrywa).

  Z kablem "uszkodzonym" już tak dobrze nie ma - przy każdej próbie zmiany prędkości transmisji pojawia się niezwykle wiele mówiący komunikat "error communication". Nie działa też komunikacja przy ręcznym wybraniu prędkości transmisji i adresu urządzenia - komunikat ten sam. Jednocześnie nie można powiedzieć, że konwerter nie działa. Podłączam go do sterownika Siemens S7-200 i bez problemu się z nim komunikuję, aczkolwiek tylko w przypadku, gdy jest do sterownika podłączony.

  Podpowie ktoś z czego to może wynikać. Kabelek został zareklamowany i przysłano "nowy", aczkolwiek ze względu na to, że nie są one w żaden sposób numerowane, trudno powiedzieć, czy jest rzeczywiście nowy. W każdym razie problem z nim jest identyczny.

  Pozdrawiam

  0 0
 • SterControl