Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Nokia 5030 "Contact service" wyświetlacz

jarek69382 16 Apr 2012 14:26 1642 4
    jarek69382
    Level 9  
    Witam mam taki problemik ponieważ próbuje wymienić klejony wyświetlacz w noki 5030. Odkleiłem stary wyświetlacz usunąłem klej i przyciskam na styk wyświetlacz narazie nie przyklejony żeby zobaczyć czy dobrze przyłożyłem włączam telefon i co widze? pierwszy raz w życiu się spotkałem żeby pry włączeniu telefonu na środku wyświetlacza pisało czerwonymi dużymi literami contact service dlaczego tak sie stało?
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    grubas
    Level 40  
    Taki komunikat ma każda Nokia lub w nowszych "włączenie nie powiodło się ...".
    Oznaczać może wszystko:
    -oprogramowanie - certyfikaty, obszar simlocka
    -uszkodzenie jakiegoś układu na płycie
    -uszkodzenie samej płyty

LCD masz przylutować a nie przyciskać. Zrobiłeś jakieś zwarcie lub uszkodziłeś płytę.
    fischer8
    R.I.P. Meritorious for the elektroda.pl
    Masz widocznie dwa uszkodzenia, lcd i pewnie coś z płytą główną.Uszkodzenie powstało najprawdopodobniej od upadku.Możliwe jest też uszkodzenie softwarowe.
    jarek69382
    Level 9  
    z tego co wiem telefon upadł z 3 piętra wiec pewnie BGA
    Pocieszny
    Level 38  
    Spotkałem się z takim objawem po wymianie wyświetlacza w modelach 11xx i 12xx na nieoryginalny lub nie taki jak powinien być. Wyświetlacz działał, ale był "contact service". Telefon może mieć jakąś zwrotną komunikację z wyświetlaczem. No ale równie dobrze może to być uszkodzenie płyty od upadku.