Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan primera p12 2.2Di 2002r - za wysokie obroty na luzie przy ciepłym silniku

16 Kwi 2012 14:49 2768 2
  • Poziom 9  
    Nissan primera p12 2.2Di 2002r - za wysokie obroty na luzie przy ciepłym silniku. Witam, ( Nissan primera p12 2.2Di 2002r) silnik jak się rozgrzeje to obroty na luzie mu rosną do ok. 1100, a jak włączę klimatyzację to do ok. 1300. Takie sytuacje są w czasie jazdy, a gdy się zatrzymam to po ok. 3-5 sek spadają do normalnych czyli ok. 750. Takie objawy są od ok. pół roku wcześniej były normalne czyli po zdjęciu nogi z gazu obroty znacznie spadały, a teraz to mogę jechać jak z tempomatem :). Gdzie szukać przyczyny?
  • Poziom 1  
    Witam.
    Mam takie same objawy przy nissanie.
    Proszę mi powiedzieć czy znalazł Pan rozwiązanie tego problemu?
    Pozdrawiam.

Dodano po 49 [sekundy]:

Witam.
    Mam takie same objawy przy nissanie.
    Proszę mi powiedzieć czy znalazł Pan rozwiązanie tego problemu?
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Nie znalazłem rozwiązania. Latem sytuacja się poprawiła i obroty już tak nie rosły, tylko przy włączonej klimatyzacji rosną o ok. 200/s. Nadchodzi zima i mam nadzieję, że może to się nie powtórzy. Pytałem różnych fachowców i nikt mi nic konkretnego nie powiedział. Na ogół "fachowcy" nie wiedząc przyczyny usterki proponują wymianę poszczególnych części w nadziei, że w końcu trafią na przyczynę :)