Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

TV Sharp LC37TW1E uszkodzony zasilacz

16 Apr 2012 16:21 2587 8
  • Level 10  
    Witam wszystkich zainteresowanych tematem. Tv uszkodził się po burzy.Zasilacz nie daje napięcia stby, jest 300v na tranzystorze kluczującym. W sterowaniu jest układ oznaczony 230D6 Szukam schematu zasilacza a także podpowiedzi.
    Dziękuję.
  • Level 10  
    Dziękuję za link do aplikacji. Niestety, nie udało mi sie naprawić zasilacza.W dalszym ciągu szukam schematu zasilacza FSP289-5E01 lub schematu Sharp LC-32DW1E.Układ stby jest zbudowany na NCP1230D i na tranzystorze 4NK60ZFP.
  • Level 10  
    Witam ponownie.
    Mam do szanownych kolegów pytanie czy zasilacz ten da się uruchomić na stole bez podłączania do reszty elektroniki tv, czy może muszę coś zewrzeć na płycie ?.
  • User under supervision
    Quote:
    Mam do szanownych kolegów pytanie czy zasilacz ten da się uruchomić na stole bez podłączania do reszty elektroniki tv, czy może muszę coś zewrzeć na płycie ?.

Lepiej zostaw tą przetwornicę w spokoju, bo dalej będzie jeszcze trudniej.
  • Level 10  
    Na dzień dzisiejszy Sharp działa , udało mi się uruchomić zasilacz , choć jeszcze nie do końca . Napięcie stdby 3,3V pojawia się po odłączeniu bazy lub emitera tranzystora Q22 ale to nie jest problemem . Niepokoi mnie praca przetwornicy , po wyłączeniu telewizora switchem w tryb stdby , słychać głośną pracę przetwornicy przez około półtorej minuty , gdyż pracuje jeszcze układ PFC , na kondensatorze C8 220/450V jest 385V , po tym czasie przetwornica się ucisza i na kondensatorze napięcie spada do 307V . Zastanawia mnie więc czy jest to normalne zachowanie tego układu zasilania ?
  • Level 10  
    TV naprawiony.Elementy uszkodzone to :
    NCP 1230
    4Nk60ZFP
    LM 358.
    Temat zamykam.
  • Level 43  
    jkelektronik wrote:
    ...
    Temat zamykam.

To zamknij, bo mimo obietnicy nie uczyniłeś tego.
  • Level 10  
    TV naprawiony. Elementy uszkodzone to :
    NCP 1230
    4Nk60ZFP
    LM 358.
    Temat zamykam.
    Dziękuję.