Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Gorenje WS42081 - cały czas pobiera wodę

izabela1975 16 Kwi 2012 18:03 2220 4
  • #1 16 Kwi 2012 18:03
    izabela1975
    Poziom 7  

Witam mój problem polega na tym że moja pralka Gorenje WS42081 - cały czas pobiera wodę. Pralka nie sygnalizuje żadnego błędu.Jak zapełni się cały bęben to pralka przestaje pobierać wodę a woda wylewa się z pralki przez szczeliny w drzwiczkach.Wodę z pralki da się odpompować a pranie odwirować. Po wyłączeniu pralki z prądu woda już nie jest pobierana.
    Pytanie: popsuł się hydrostat czy elektrozawór? ( troszkę poczytałam w necie :) ) i proszę mi podpowiedzieć gdzie one znajdują się w pralce?
    Z góry dziękuję za pomoc.

kobieta pralkowy laik :):):)

1 4
  • Pomocny post
    #2 16 Kwi 2012 23:54
    zhudomel
    Specjalista AGD

Po zdjęciu górnej pokrywy, po prawej stronie, z przodu jest hydrostat. Podłączony jest do niego cienki wężyk, który idzie na dół do węża zbiornik - pompa. Cały ten odcinek trzeba sprawdzić/wyczyścić. Oczywiście przy pralce wyłączonej z gniazdka.

1
  • #3 18 Kwi 2012 20:34
    izabela1975
    Poziom 7  

witam
    dziękuję Panu za podpowiedź.Mąż otworzył pralkę znalazł ten hydrostat i go wyczyścił po czym wstawiłam pranie i ładnie się wyprało.Teraz wstawiłam pranie ponownie na inny, dłuższy program i pięknie pralka prała do momentu ostatniego płukania kiedy to zaczęła znów pobierać ponad pół bębna wody więc ją wyłączyłam, odpompowałam wodę i odwirowałam pranie.I nie wiem co dalej. Jutro znów zaryzykuje i włączę ja na inny program.Dam znać co się dzieje.Pozdrawiam.

0
  • Pomocny post
    #4 18 Kwi 2012 22:54
    zhudomel
    Specjalista AGD

Jeżeli się problem powtórzy, to trzeba jeszcze raz sprawdzić/wyczyścić dolną część tego układu: cienki wężyk, rurkę, do której jest podłączony i wąż zbiornik - pompa (hydrostatu nie ruszać).

0
  • #5 23 Kwi 2012 18:39
    izabela1975
    Poziom 7  

pralka na razie pierze. dziękuje i pozdrawiam.

0