Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawic dodatkową lampe błyskową do lustrzanki sony alpha 300

16 Kwi 2012 20:04 4263 3
 • Poziom 12  
  Witam, jakiś czas temu zakupiłem aparat Sony alpha 300 i lampe błyskową firmy Sony F42AM - problem polega na tym, że nie wiem jak ustawić aparat bądź lampę, żeby działała mi ta kupiona a nie ta zintegrowana z aparatem.

  Wiem, że pytanie jest banalne, ale ustawiam na różne sposoby na automacie i raz mi działa ta kupna lampa a raz włącza sie ta zintegrowana - działa raz ta raz tamta jak zawieje. Czy może mnie ktoś nakierować gdzie co powinienem ustawić żeby aparat korzystał mi tylko z lampy zewnętrznej a nie ze zintegrowanej?

  W instrukcjach tego nie ma.
 • Poziom 39  
  Strona 83. Masz opis jak używać lampy zewnętrznej bezprzewodowo. Szukam instrukcji lampy i napiszę coś więcej.
  Edit.
  W instrukcji lampy jest opisana cała technika fotografowania ale jak ma ona współpracować z aparatem nie za bardzo. W momencie podpięcia (lub ustawienia trybu bezprzewodowego) i włączenia zewnętrznej lampy wszystkie nastawy lampy dotyczą właśnie jej.
 • Poziom 12  
  hmm dzięki za info, bezprzewodowo mi niby działa - ale w normalnym trybie często mi się samo przełącza taki mi się wydaje albo robię coś źle. Jak na początku wyłączę lampę w opcjach aparatu a później włączę lampę nakładaną to niby jest ok ale po jakimś czasie zaczyna mi się otwierać lampa zintegrowana z aparatem. Może jak wyłączę nakładaną lampę i włączę jeszcze raz to się przełącza nie raz sam nie wiem ...
 • Poziom 39  
  Jeśli załącza się wbudowana kiedy jest podpięta zewnętrzna możesz mieć zanieczyszczoną stopkę i traci kontakt.