Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ASUS X53S - szukam sterowników pod Windows XP

16 Kwi 2012 20:06 5738 18
  • Poziom 7  
    Cześć.

Szukam sterowników pod laptop ASUS X53S w zakupie dostałem plytke instalacyjna steronikow pod WIN7 lecz szukam pod XP , bardzo proszę o pomoc :)

pozdrawiam.
  • Poziom 43  
    Podany model jest nieprawidłowy.
  • Poziom 7  
    Jak sprawdzić model ? , pod spodem i na pudełku wyraźnie pisze MODEL: X53S
  • Poziom 7  
    ASUS X53S - szukam sterowników pod Windows XP

Tak pudło wygląda
  • Poziom 43  
    Do tego modelu nie ma sterowników do tego systemu na stronie producenta.
    Model: X53SC
  • Poziom 7  
    Na ten model szukać sterów ?

Dodano po 9 [minuty]:

Problem mam , bo jak chce zainstalować stery do LANu to pisze abym zainstalował AKT0100 dobra to instaluje to AKT0100 i piszę :
    Install Failed !
    AKT0100 ACPI UTILITY !

O co biega ?-,-
  • Moderator - Komputery Serwis
    Proponuję wejść do Menedżera urządzeń i dla każdego urządzenia, które nie jest zainstalowane (jeśli już ten windows xp jest zainstalowany) podać identyfikator sprzętu (właściwości -> zakładka szczegóły).

To że sterowników nie ma na stronie producenta jeszcze wcale nie oznacza, że nie da się ich dosztukować.
  • Poziom 43  
    Aktualizuj Windows, sterownik powinien się zainstalować wraz z poprawkami.
  • Poziom 7  
    dt1 napisał:
    Proponuję wejść do Menedżera urządzeń i dla każdego urządzenia, które nie jest zainstalowane (jeśli już ten windows xp jest zainstalowany) podać identyfikator sprzętu (właściwości -> zakładka szczegóły).

To że sterowników nie ma na stronie producenta jeszcze wcale nie oznacza, że nie da się ich dosztukować.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ale podaję :

Kontroler Ethernet: PCI\VEN_10EC&DEV_8168&SUBSYS_12771043&REV_06\4&33AC49DC&0&00E5

Wytłumacz co mam robić , dzięki
    W załączniku sterownik dla Twojej karty sieciowej pod Windows XP 32 bit.
    Rozpakuj ten plik, a w menedżerze urządzeń wybierz aktualizację sterownika, wybierz instalacje z listy lub określonej lokalizacji, dalej zostaw zaznaczoną pierwszą opcję wyszukiwania w lokalizacji, odhacz nośniki wymienne, zaznacz określoną lokalizację, wciśnij przycisk obok i wybierz sterownik, który Ci dałem.
  • Poziom 7  
    Mam problem , biorę ten Kontroler Ethernet i prawym i potem Aktualizuj Sterownik wybieram ten folder i po kliknięciu dalej pisze : zalecane jest połączienie się z interetem , tak aby kreator mógł przeprowadzić wyszukiwanie odpowiedniego oprgoramowania w trybie online , hmm nawet nie mam nic zainstalowanego więc jak mam się połączyć ? ... proszę o pomoc dt1
    To może odznacz najpierw, że nie chcesz korzystać z usługi Windows Update. Niestety masz spore braki jeśli chodzi o podstawy obsługi systemu, który sobie wybrałeś.
  • Poziom 7  
    Wyłączyłem , lecz mam problem bo niechcący zainstalowałem normalnie a teraz jak odinstalowywuję z menadżera ten kontroler to wszystko cacy lecz potem nie ma tego zółtego pytajnika i potem po restarcie laptopa wraca ten sterownik zainstalowany ... dobra podaję

Kontroler Sieci : Identyfikatory sprzętu :

PCI\VEN_168C&DEV_002B&SUBSYS_2C371A3B&REV_01
    PCI\VEN_168C&DEV_002B&SUBSYS_2C371A3B
    PCI\VEN_168C&DEV_002B&CC_028000
    PCI\VEN_168C&DEV_002B&CC_0280
    marchwatin napisał:
    Wyłączyłem , lecz mam problem bo niechcący zainstalowałem normalnie a teraz jak odinstalowywuję z menadżera ten kontroler to wszystko cacy lecz potem nie ma tego zółtego pytajnika i potem po restarcie laptopa wraca ten sterownik zainstalowany ... dobra podaję

Trochę tego nie zrozumiałem. Jak instalujesz "normalnie" to na tym poprzestań, po co odinstalowywać to po instalacji? Tamto urządzenie powinno być już widoczne w menedżerze urządzeń w kategorii karty sieciowe jako karta Realtek.

Tutaj sterownik do kolejnej karty sieciowej:
    http://www.atheros.cz/atheros-wireless-download.php?chipset=37&system=1
    Zasada taka sama jak wcześniej (to jest karta sieci bezprzewodowej Atheros AR9285).
  • Poziom 7  
    Ok , to teraz najważniejsze Karta Graficzna :

Identyfikatory:

PCI\VEN_10DE&DEV_1051&SUBSYS_17621043&REV_A1
    PCI\VEN_10DE&DEV_1051&SUBSYS_17621043
    PCI\VEN_10DE&DEV_1051&CC_030000
    PCI\VEN_10DE&DEV_1051&CC_0300

Dzięki
    To jest Geforce GT520MX. Z tego co widzę, nVidia nie wypuściła sterowników do serii 5xx M/MX dla Windowsa XP.
  • Poziom 7  
    DriverMSG napisał:

Po zainstalowaniu tego sterownika nie mam innej możliwości jak uruchomienie laptopa w trybie awaryjnym, (jeśli chce normalnie go uruchomić, to wyskakuje niebieski ekran+białe napisy po chwili pokazują się opcje w jakich ma zostać włączony laptop i tylko działająca to "awaryjny") WIęc ten sterownik nie działa. Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?