Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

przepływowy podgrzewacz wody zaniemógł...

jekr 16 Kwi 2012 20:54 4671 10
  • #1 16 Kwi 2012 20:54
    jekr
    Poziom 6  

Witam.
    Przeczytałem już posty odnośnie problemów z przepływowymi podgrzewaczami niemniej jednak zmuszony jestem do skorzystania z pomocy wszystkich,którzy mogliby mi udzielić jakiejkolwiek wskazówki. W styczniu kupiłem i zamontowałem podgrzewacz Ufesa Multitronic. Mimo swoich 21 kW grzał wodę rewelacyjnie. Przy ustawieniu pokrętła lekko ponad minimum można już było spokojnie korzystać z ciepłej wody.Wymieniałem baterię wannową,zatem musiałem zakręcić główny zawór wody. Po jego ponownym odkręceniu podgrzewacz się zbiesił - przestał grzać. No może nie tak do końca , bo coś tam grzeje ale przy ustawieniu - maximum- efekt jest taki jak wcześniej przy - minimum-. Co może być przyczyną jego zasłabnięcia? Będę wdzięczny za jakiekolwiek wskazówki. Pozdrawiam

2 10
  • #2 16 Kwi 2012 21:09
    MARCIN.SLASK
    Specjalista AGD

Możliwe, że jakiś syf dostał się do wyłącznika ciśnieniowego lub zapowietrzył się.

2
  • #3 16 Kwi 2012 21:36
    jekr
    Poziom 6  

Czy można taki włącznik jakoś sprawdzić i ewentualnie wyczyścić? Zapowietrzenie chyba mogę wyeliminować bo kolejno luzowałem i dokręcałem przewody.

0
  • #4 17 Kwi 2012 00:09
    zhudomel
    Specjalista AGD

jekr napisał:
    Wymieniałem baterię wannową
    Poprzednia była pewnie zakamieniona, woda wolniej płynęła i podgrzewacz lepiej ją zagrzał. Teraz jest większy przepływ, więc słabiej grzeje.

0
  • #5 24 Kwi 2012 14:49
    hejsan
    Poziom 2  

Witam
    Jekr, czy udało Ci się rozwiązać problem? Ja mam ten sam. W zeszłym roku wszystko działało bez problemu, w zimie grzałem piecem, a teraz kiedy przełączyłem zawór znowu na podgrzewacz, mam takie problemy jak Ty.

0
  • #6 24 Kwi 2012 17:44
    jekr
    Poziom 6  

Niestety nie udało mi się znależć przyczyny awarii podgrzewacza.Poodkręcałem wszystkie przewody , przedmuchałem i nic. Pozostał jedynie element grzewczy zatem wydaje mi się ,że to będzie coś z elektroniką tym bardziej ,że usterka nastąpiła z dnia na dzień. Zaznaczam iż jest to podgrzewacz sterowany elektronicznie a nie ciśnieniowo. Ręce opadają...

0
  • #7 24 Kwi 2012 19:43
    antekch
    Poziom 20  

Jeśli z elektroniką to ma przepływomierz.Myślę, że to jego wina .Po wykręceniu i dmuchnięciu w niego ,turbinka powinna się kręcić jakieś 4-5 sekund.Jeśli kręci się 2 sekundy, a przy tym głośno, to do wymiany.

0
  • #8 24 Kwi 2012 20:09
    hejsan
    Poziom 2  

Skręciłem zawór zmniejszając dopływ wody do podgrzewacza, i jest w miarę, ok, tzn woda jest ciepła, ale leci jej mniej. Zaraz sprawdzę ten przepływomierz. może jak przez zimę nie podgrzewacz nie działał, to coś się tam schrzaniło. W całym tym problemie najdziwniejsze jest że podgrzewacz "trochę" działa ale jakby mu brakowało mocy.

0
  • #9 24 Kwi 2012 20:10
    antekch
    Poziom 20  

Jest możliwość ,że spaliła się jedna z grzałek.

1
  • #10 24 Kwi 2012 20:19
    hejsan
    Poziom 2  

Hmm, wykręciłem przepływomierz, jak dmuchnę, to się nie obraca, ale jak go trącić palcem to ładnie się obraca tak właśnie 4-5 sek, cichutko. Coś musi być chyba z przepływem, skoro grzeje przy przykręconym zaworze wody.

Dodano po 1 [minuty]:

Jeśli to grzałki, to chyba kaplica, bez serwisu się pewnie nic nie da zrobić :(

0
  • #11 18 Kwi 2013 19:31
    pralkoman
    Poziom 10  

Witam! Mam problem z przepływowym podgrz.wody Stiebel DHB 18 trójfazowy(sterowanie hydrauliczne). Mam go 11 lat.. Na początku grzał bez zarzutu. Od paru lat wodę grzeje słabo. Na największym stopniu grzania woda jest letniawa, a powinna być parząca. Do niedawna mieliśmy gorącą wodę z pieca c.o.
    Chodzi o to że nie słychać załączenia na trzecie grzanie.. Wiecie w tych Stieblach każdy stopień słychać . Sam nie jestem w stanie wiele wskórać.Proszę o jakieś wskazówki , bo dzieciaki nie mają wody. Jest możliwość że podgrzewacz się zapowietrzył ?
    Dzięki bardzo za szczerą pomoc i zainteresowanie.. Poradzę sobie inaczej.

2