Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Marka TP znika z polskiego rynku

makaronmc 16 Kwi 2012 21:56 6278 46
  • Marka TP znika z polskiego rynkuRebranding doprowadził do tego, że marka TP znika z rynku. Wszystkie usługi TP oferowane będą od teraz pod marką Orange. Usługi będą dostępne w pakietach w różnych konfiguracjach z telefonią, internetem i telewizją. Okazuje się, że dzięki temu będzie można zaoszczędzić 15-45 zł miesięcznie w zależności od liczby wybranych usług.

Znajdziemy tu pakiety, takie jak FunPack HD, Orange Combo. FunPack HD to telewizja, internet stacjonarny i telefon stacjonarny. To ponad 75 cyfrowych kanałów TV, w tym 13 HD w pakiecie Witaj HD, internet Neostrada z prędkością do 80 Mb/s oraz nielimitowane rozmowy na telefony stacjonarne w Polsce, krajach Unii Europejskiej, USA i Kanadzie. Oprócz tego nie płacimy ani za modem WiFi, ani za dekoder HD, a różne programy możemy oglądać do tygodnia wstecz.

Orange Combo natomiast daje klientom możliwość połączenia 2, 3 lub 4 ofert w jednym pakiecie - dzięki temu comiesięcznie możemy zaoszczędzić od 15 zł do nawet 45 zł. Warunkiem jest tu jednak wysokość abonamentu każdej z usług, która musi wynosić co najmniej 39 zł.

Są także oferty przygotowane dla telefonii komórkowej - bez limitu do wszystkich i bez limitu w sieci. Opcja bez limitu do wszystkich pozwala za 79 zł miesięcznie rozmawiać bez żadnych ograniczeń - obejmuje wszystkie sieci i telefony stacjonarne. Bez limitu w sieci z kolei oferuje za 39 zł brak limitów jeśli chodzi o rozmowy i SMS-y w sieci Orange. Dodatkowo otrzymamy w tym pakiecie 350 minut rozmów we wszystkich sieciach.

Źródło: http://nt.interia.pl/telekomunikacja/wiadomos...ynku-orange-proponuje-pakiety-laczone,1785052

Fajne! Ranking DIY
    O autorze
    makaronmc
    Poziom 30  
    makaronmc napisał 2632 postów o ocenie 175, pomógł 7 razy. Mieszka w mieście Biłgoraj. Jest z nami od 2011 roku.
    lordqpa
    Poziom 24  
    Z jednej strony żal mimo mojej antypatii do TP. Jednak brzmiało to po polsku. Szkodam, niedługo nie zostanie nam nic polskiego.
    grzegorz-00
    Poziom 13  
    Telekomunikacja Polska już dawno nie jest polska. W 2005 roku większość udziałów została sprzedana France Telekom, dlatego TP zmieniło logo na niemalże takie samo jak France Telekom. Co ciekawe my musieliśmy płacić za używanie tego loga. Nic już nie jest polskie.
    Majtek
    Poziom 12  
    Zlikwidowali jedną z najstarszych polskich marek. Do tego każdy polak ją znał. jak można zlikwidować taką znaną markę. Wcześniej era teraz tp. Źle się dzieje na świecie. Nic polskiego nie zostanie, każdy tylko za pieniędzmi leci.
    grzegorz-00
    Poziom 13  
    Podziękujcie naszemu rządowi(temu jeszcze z przed PISu), że sprywatyzowal wiele polskich przedsiębiorstw. Pieniądze z tego poszły na jednorazowe podniesienie emerytur i przy okazji zapchali sobie kieszenie.
    hts
    Poziom 15  
    Popieram Grzegorza. Obecnie dzieje się to samo. Oby sprzedać, najlepiej ruskim. Przykład: Lotos, na szczęście się nie udało.
    LjGrizli
    Poziom 12  
    Jeszcze trochę takiego podejścia rządu to w sytuacji jakiegoś konfliktu nikt nie będzie do nas wysyłał wojska.Wyłączą nam wszystko i sami się pozabijamy.
    makaronmc
    Poziom 30  
    Moim zdaniem prywatyzacja firm, które są rentowane jest największym błędem...

No dobra za sprywatyzowaną spółkę Skarb Państwa dostanie "trochę kasy" ale nie są to jakieś kwoty niewyobrażalne, i TPSA z pewnością by to odrobiła...

Przecież wiemy jakie są teraz rachunki jak na dzień dzisiejszy nie ma prawie gospodarstwa bez internetu...

Z resztą cała gospodarka się napędza... ludzie mają prace, dobre zarobki...

Moje pytanie : co będzie kiedyś jak już wszystko będzie sprzedane ? Teraz jak rząd potrzebuje zastrzyku gotówki to coś sprzeda i jakoś jest, ale co będzie kiedyś...???

Dodano po 2 [minuty]:

Najlepszym przykładem jakim znam to KGHM Polska Miedź.

Rząd chciał ją sprywatyzować, ale się nie dali, a jakiś czas temu czytam w gazecie że przejęli jakąś stocznie miedzi gdzieś tam w świecie (po prostu KGHM kupił jakąłś spółkę) - i tak powinno być.
    Gall Anonim
    Poziom 11  
    Potem będzie kwas, bo bieda w kraju,a winny jest aktualny rząd ^^
    makaronmc
    Poziom 30  
    TUSK też maczał palce w sprzedaży TPSA bo w 2010 Skarb Państwa sprzedał na Giełdzie pozostałe 4,15% akcji, kończąc ostatecznie 5 sierpnia prywatyzację spółki...

Ale reasumując, za to odpowiadają jeszcze rządy Kwaśniewskiego.
    mikstu2
    Poziom 27  
    No cóż, nie będę specjalnie płakał za TP SA. Zawsze kojarzyła mi się ona z wysokimi cenami za swoje usługi.
    Teraz jest szansa, że to się zmieni, a czy będzie nazywała tak czy inaczej, to już, przynajmniej wg. mnie, sprawa drugorzędna.
    Marcin Sz.
    Poziom 24  
    Wszystkich wypowiadających się z żalem o sprzedaniu TP zapraszam do zapoznania się z tym wpisem: http://www.dobreprogramy.pl/januszek/Telekomunikacja,31262.html

januszek napisał:
    Niektórzy z komentujących pozapominali (albo w ogóle tego nie wiedzą), że zanim TP została sprzedana to jej sytuacja nie wyglądała wesoło. Urządzenia i infrastruktura były przestarzałe a wpływy nie wystarczały na poważną modernizację.

januszek napisał:
    [...]gdyby Telekomunikacja nie została w swoim czasie sprzedana to dziś bylibyśmy jakieś 20 lat w rozwoju technologicznym w tej dziedzinie do tyłu. Powszechny dostęp do Internetu byłby realizowany przez modemy i komutowane połączenia[...]
    Sh44dow
    Poziom 16  
    Każdy tylko narzeka.
    Jakby nie pojawiły się u nas zagraniczne firmy to nadal mielibyśmy to samo co 20 lat temu. Jest konkurencja, więc jest walka na ceny i usługi. Jeszcze niedawno TP miała monopol i Polska była na szczycie listy krajów z najdroższym dostępem do Internetu, przy czym był znacznie ograniczony.
    Po prywatyzacji ktoś inwestuje w TP, a w państwie pieniądze mogły by się nie znaleźć, przynajmniej nie tyle. Jakby ktoś nie włożył milionów w rozbudowę, to dziś oferowaliby gówno a nie usługi typu ADSL praktycznie wszędzie. Dla przykładu moja okolica - Wieliczka - mieszkam na skraju miasta i mam w pobliżu nowoczesną centralkę z ADSL2+; wszystkie okoliczne wsie tak samo.
    cmasterb
    Poziom 9  
    Z transferem technologii bym nie przesadzał, to proces naturalny i specjalnych zachęt mu raczej nie trzeba.
    Trzeba postawić sprawę jasno - TP S.A. będzie płacić Orange (tak, mają tego samego właściciela) za możliwość używania marki. To jest po prostu DRENOWANIE ZYSKÓW firmy zwanej kiedyś Komunikacją Polską- ucieczka przed płaceniem podatków w Polsce - zakup licencji to koszt, który pokrywa wypracowane zyski i transferuje je do Francji. Ot, co. Taki mamy system. A Polaczki niech płacą 6,00zł za benzynę (podatek naliczany od akcyzy - państwo podwójnie zyskuje na wysokich cenach, dlatego rząd nie reaguje) i zasuwają do 67. roku życia, bo w budżecie pieniędzy brakuje...
    igord
    Poziom 12  
    cmasterb napisał:
    Trzeba postawić sprawę jasno - TP S.A. będzie płacić Orange (tak, mają tego samego właściciela) za możliwość używania marki. To jest po prostu DRENOWANIE ZYSKÓW firmy zwanej kiedyś Komunikacją Polską- ucieczka przed płaceniem podatków w Polsce - zakup licencji to koszt, który pokrywa wypracowane zyski i transferuje je do Francji. Ot, co. Taki mamy system. A Polaczki niech płacą 6,00zł za benzynę (podatek naliczany od akcyzy - państwo podwójnie zyskuje na wysokich cenach, dlatego rząd nie reaguje) i zasuwają do 67. roku życia, bo w budżecie pieniędzy brakuje...

Brawo!! Ale pewnie zaraz posypią się głosy POwców, że mamy małą wydajność pracy.
    dex
    Poziom 27  
    Sh44dow napisał:
    ...
    Dla przykładu moja okolica - Wieliczka - mieszkam na skraju miasta i mam w pobliżu nowoczesną centralkę z ADSL2+; wszystkie okoliczne wsie tak samo.

I jeszce powiesz mi że te centrale i studzienki wybudowano w czasach gdy tp przejmowali francuzi..He no? kiedy to było?

Bo akurat w moim rejonie wszystkie wioski były okablowywane za czasów kiedy nazywali sie jeszcze Telekomunikacja Polska SA..
    zieluś
    Poziom 18  
    I zniknie serce i rozum dojdą za to jakieś bezsensowne reklamy od orange na które aż szkoda patrzeć szkoda
    mikstu2
    Poziom 27  
    dex napisał:
    Bo akurat w moim rejonie wszystkie wioski były okablowywane za czasów kiedy nazywali sie jeszcze Telekomunikacja Polska SA..

Owszem, ale przynajmniej tam gdzie mieszkam, robili to za nasze pieniądze, t.j. przyszłych abonentów (tzw. przedpłaty), które potem zwracali nam "darmowymi" rozmowami.
    Ale już abonament, trzeba było płacić regularnie co miesiąc.
    I tak sobie przez całe lata systematycznie drożał abonament i rozmowy.
    Dopiero później TP SA obudziła się, ale już z ręką w nocniku, gdy zaczęło jej masowo ubywać abonentów na rzecz konkurencji...
    toto80
    Poziom 14  
    Niedługo Polskę sprzedadzą i będziemy istnieć pod nazwą Biali Do Roboty Za Niskie Wypłaty :-)
    duhowny
    Poziom 9  
    Powinni jeszcze sprywatyzować policje, wojsko, straż celną, pożarna .....
    Brak mi cenzuralnych słów, żeby to komentować .....
    dex
    Poziom 27  
    mikstu2 napisał:
    dex napisał:

Owszem, ale przynajmniej tam gdzie mieszkam, robili to za nasze pieniądze, t.j. przyszłych abonentów (tzw. przedpłaty), które potem zwracali nam "darmowymi" rozmowami.

No i teraz te cąłe inwestycję zostaną z korzyścią dla Francji.

BTW czy ktoś zna jakikolwiek produkt techniczny który ma jakiś przeciętny Niemiec, Holender albo Anglik u siebie w domu? Niemieckie auta są wszędzie, wiertarki, karszery, czy Szwajcarskie zegarki. A Polskie ?
    duhowny
    Poziom 9  
    Myślę, że jedyny polski produkt ceniony na świecie to biała wóda :)
    REVISOR
    Poziom 25  
    Jak rząd wyprzeda już wszystko to podniesie podatki bo jeszcze to będzie mógł zrobić, im biedniejszy kraj tym większe podatki, i do tego dąży nasz kraj, zamiast trzymac rentowne przedsiębiorstwa i ciągnąć z nich kase dla kraju wolą dostać :pajdę: w łapę i mieć wszystko w du..e, a szarzy obywatele niech sobie sami radzą i płaca podatki.
    grzegorz-00
    Poziom 13  
    Z tym że TP była zacofana przed prywatyzacja to nieprawda. Lata 90 to był okres gdzie dopiero wchodziła technologia cyfrowa u nas i na zachodzie. Do 31 grudnia 1999 zlikwidowano wszystkie centrale ręczne na podkarpaciu a w ich miejsce postawiono cyfrowe połączone swiatlowodem. Myślicie, że na zachodzie jest tak super. Niemcy do dzisiaj sie borykają z telefonami ISDn, które ograniczają rozwój internetu przesyłanego kablem.
    Grzegorz_madera
    Poziom 34  
    dex napisał:
    BTW czy ktoś zna jakikolwiek produkt techniczny który ma jakiś przeciętny Niemiec, Holender albo Anglik u siebie w domu? Niemieckie auta są wszędzie, wiertarki, karszery, czy Szwajcarskie zegarki. A Polskie ?

Przeciętny Amerykanin ma w domu sprzęty AGD Zelmera (roboty kuchenne, tostery, odkurzacze). Bardzo dobrze się sprzedają na tamtym rynku.
    dex
    Poziom 27  
    Poważnie?, czy jaja sobie robisz :) Ebay.kom znajduje mi tylko 6 produktów z czego 2 w PL 2 w UK i 2 USA.
    strucel
    Poziom 30  
    Grzegorz_madera napisał:

Przeciętny Amerykanin ma w domu sprzęty AGD Zelmera (roboty kuchenne, tostery, odkurzacze). Bardzo dobrze się sprzedają na tamtym rynku.

Tyle że zelmer to już tylko marka handlowa jak np elemis, fabryki są gdzieś w azji więc nie jest to produkt polski.
    Parę miesięcy temu kupiłem piekarnik elektryczny zelmera -działa ok ale produkcja made in china
    michal-michalik
    Poziom 23  
    strucel napisał:
    Tyle że zelmer to już tylko marka handlowa jak np elemis, fabryki są gdzieś w azji więc nie jest to produkt polski.
    Parę miesięcy temu kupiłem piekarnik elektryczny zelmera -działa ok ale produkcja made in china

Chyba „made in ChRL” ostatnio taki napis widziałem...

Nie wiem skąd się bierze takie przekonanie, u co niektórych, że przyszedł francuz wyłożył pieniądze i „zastał Polskę kablową, a zrobił światłowodową” ??
    Przecież, za instalacje płacili ludzie i to grube pieniądze za podłączenia. To że centrale są nowe to wynika zwyczajnie z tego, że całkiem niedawno były modernizowane/budowane. A kary za monopol TPSA dostawała już pod „panowaniem” Francuzów.

Mam nadzieje, że Polkomtelu też tak po cichu, jak to zrobił Kulczyk nie sprzedadzą...

A no i trzeba pamiętać, że mamy jeszcze jednego operatora strategicznego o ogromnym potencjale i już przymierzano się do sprzedaży. Mowa o spółce „EXATEL SA”.