Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kamera cofania - nie włącza się sama nocą

Marakessh 16 Kwi 2012 22:36 3059 1
  • #1 16 Kwi 2012 22:36
    Marakessh
    Poziom 7  

Witam.

Na wstępie zaznaczam, iż nie wiedziałem do jakiego działu przypisać mój problem, więc jeśli moderator uzna inny dział za właściwszy, proszę o przeniesienie mojego tematu i z góry za to dziękuję.

Do rzeczy..

Tydzień temu zamontowałem do samochodu kamerkę cofania. Dokładnie taką: Link

Podłączenie dziecinnie proste. Monitorek 3,5 cala i kamera osobnymi kablami podpięte bezpośrednio pod światło cofania, kamerka przewodem av podpięta do monitorka.

W dzień, gdy oświetlenie jest dobre i kamera nie musi używać swoich diod IR (włączanych automatycznie przez czujnik światła w kamerce) - wszystko działa super, włącza się monitorek i kamerka, obraz po 1s jest już na monitorze.

Występuje jednak problem nocą. Po wbiciu wstecznego, zapalają się diody IR w kamerze, które świadczą o tym iż napięcie do kamery dochodzi, a na monitorze pojawia się niebieski ekran, świadczący o tym iż nie dostaje on sygnału (obrazu) z kamery. Kamerka włącza się gdy:
    - w oku kamery pojawi się człowiek - 1,5m od kamery
    - w oku kamery pojawi się latarnia drogowa - ok. 40cm od kamery
    - w oku kamery pojawi się znak drogowy (metalowa rura) - ok. 10cm od kamery.

Dodam, że świecenie w oko kamery bądź wjechanie na w miarę oświetloną ulicę i wbicie wstecznego nie powoduje pojawienia się obrazu na monitorku.

Sprzedawca stwierdził, że coś nie tak jest z moim monitorkiem, ale dla mnie to głupie tłumaczenie bo co monitor winien skoro w dzień działa jak należy.. Przecież monitor tak samo działa w nocy i w dzień, bo to nie on ma układ optyczny - on czeka na impuls 12V aby się włączyć i albo pokazuje obraz jeśli go dostanie z zewnętrznego urządzenia, albo go nie pokaże jeśli sygnał z takiego urządzenia nie dochodzi.

Co o tym myślicie? Sprzedawca mówi, że moja kamera jest na pewno sprawna, a ja jednak myślę inaczej. Myślę, że albo mam popsutą kamerę, albo sprzedawca doskonale wie, że w kamerze musi pojawić się ruch/przedmiot od którego diody IR odbiją swoje światło co włącza kamerę, tylko nie chce się przyznać do tego, że nie sprawdził tego faktu wcześniej i nie chce oddać pieniędzy..

Z góry dziękuję za wszelkie sugestie i przeczytanie moich "wypocin".

0 1
  • #2 16 Kwi 2012 23:07
    mariuz
    Poziom 32  

Podłącz pod inny odbiornik, np. telewizor w domu i sprawdź, jak się zachowuje w ciemności.

0
  Szukaj w 5mln produktów