Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW PASSAT B5 1.9 TDI 90km 2000 - problemy z turbiną?

sebalub 16 Kwi 2012 22:55 3311 3
  • #1 16 Kwi 2012 22:55
    sebalub
    Poziom 2  

Witam serdecznie
    Zanim udam się do kolejnego mechanika proszę Was o poradę
    mam następujący problem

W zimę jak samochód stał i zrobiłem nim 5-10km i nie zdążył się silnik dobrze nagrzać
    po zostawieniu go czy to godzinę czy kilka miałem problem z odpaleniem w mrozie(trzeba bylo męczyć go z 10-15sek)
    zdażało się, że jak chodził na luzie to potrafił się wyłaczyć...
    Jak samochód zrobił z 30-50km i był dość nagrzany to odpalał od razu po zostawieniu go nawet na mrozie na całą noc

zima minęła i w lato zaczęły się problemy....

Czasami zdażylo się na początku ze powyżej 2tys obrotu i jeździe na 4,5biegu w jednym tempie samochód tracił moc (wyłaczał turbinę) po wyłączeniu go i ponownym odpaleniu było oki.

Teraz już na 2,3,4,5 biegu powyżej 2tys obrotu i jeździe w jednym tempie samochód jakby dusiło - odpuszczało - pełno czarnego dymu z rury i jedzie dalej,
    Jak pedał gazu jest wcisnięty i przyspiesza to ok - jak jedzie się w równym tempie powyżej 2tys obroty to dusi go i bardzo rzadko odlącza turbine

co to jest?
    Z góry dziękuję za pomoc

0 3
  • #2 16 Kwi 2012 23:22
    zeimp
    Moderator na urlopie...

sebalub napisał:
    Zanim udam się do kolejnego mechanika proszę Was o poradę

To w końcu co? Będziesz sam chciał naprawić, czy "gotową" diagnozę przedstawić mechanikowi. Bo jeśli nie masz o tym pojęcia, to po co pytasz?
    sebalub napisał:
    co to jest?

0
  • #3 17 Kwi 2012 00:32
    sebalub
    Poziom 2  

kolego...
    Nie chce kolejnemu płacić za przeczyszczenie wszystkiego
    czy wymiane świec czy też słuchać ze źlą ropę leje więc się pytam czy ktoś miał podobne obiawy

chce wiedzieć konkretnie co może być przyczyną za co mam się za wymiane wziaść a nie zgadywać i płacić kupe siana

0
  • #4 17 Kwi 2012 20:33
    Jacek1234gml
    Poziom 11  

Nie jestem pewny ale mi to nie wygląda na turbo a na komputer lub pompę wtryskową.

0