Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

zielony jestem, mam telewizor panasonica...

16 Kwi 2012 22:57 1516 8
  • Poziom 2  
    Szanowni Państwo!
    Szewc bez butów chodzi... do czasu...
    Do tej pory miałem dekoder 3g-hd-hdd, podpięty do dziesięcioletniego samsunga 21cali, oczywiście kineskop.
    W spadku dostałem, wielki telewizor Panasonica, jedyne co o nim wiem, to to, że ma symbol tx-p42v10e, jest wielki i wieszak do niego będzie kosztował jakieś dwieście złotych...
    Poczytałem sobie o tym telewizorku, i dowiedziałem się, że to telewizor plazmowy... i tyle wiem. Pierwszy raz w życiu coś dostałem i czuję się trochę zagubiony bo nie wiem co mam, samsung w zupełności mi wystarczał, a tu się okazuje, że mogę zdjęcia oglądać, mam dlna, mogę sobie podpiąć kino domowe...
    Pierwszy raz w życiu oglądałem film w hd:)
    Nie jestem fanem tv, raczej molem książkowym, i w życiu nie kupiłbym telewizora, za więcej niż trzy dniówki. Tego Tv nie ma w sprzedaży, więc nie wiem ile jest warty, ale jeśli mi powiecie, będę wiedział jak się z nim obchodzić:)
    Robię remont i zastanawiam się czy warto będzie wpuścić kable do tylnych głośników w ścianę, może warto będzie też wpuścić kable do głośników przednich? Jak to się robi i czy to ma sens? Nie mam wzmacniacza ani głośników, ale przecież to nie jest duży wydatek, no chyba że jest?
    TV chciałbym powiesić na ścianie.
    A czy taka plazma to się jakoś wypala, zużywa? Czym to czyścić?
    Teraz wszędzie piszą, że plazma to przeżytek, że LCD to jest przyszłość, a mnie się wydaje, że ten film w hd to jakoś ładnie wyglądał, ale to pewnie dlatego, że przyzwyczaiłem się do kineskopów.
    Proszę, potraktujcie mnie jak żółtodzioba, bo naprawdę nie wiem jak mam się odnaleźć w nowej sytuacji, choć dobrze znam się na telewizji, to jednak do tej pory moje doświadczenie kończyło się na poziomie stosunku szumu do poziomu sygnału na kanale zwrotnym :)
    Pozdrawiam
    PS, pozdrawiam Moderatora, który zamknął, mój poprzedni temat, skłonił mnie tym samym do głębszego poznania teorii i ułatwił mi życie:)
    Kuba
  • Użytkownik usunął konto  
  • Moderator na urlopie...
    kubaklodz napisał:
    i w życiu nie kupiłbym telewizora, za więcej niż trzy dniówki.

kubaklodz napisał:
    ale przecież to nie jest duży wydatek, no chyba że jest?

Cztery dniówki - moje. :D
  • Pomocny post
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Wystarczająco, byś uzbierał na nowy telewizor. Możliwe, że w jeszcze jakiejś nowej technologii. Jeśli nie jesteś wybitnie wymagającym użytkownikiem, wymagającym super czerni i bieli i obrazu kaleczącego twarz ostrością obrazu, to spokojnie kilka lat pooglądasz.
  • Pomocny post
    Poziom 38  
    kubaklodz napisał:
    A taka plazma to jak długo będzie działać?
    Odpowiedz:
    Code:
    Dzięki zastosowanej technologii NeoPDP został znacznie obniżony pobór energii w stosunku do paneli plazmowych poprzedniej generacji, a żywotność paneli wzrosła do 100 tys. godzin.

Spokojnie posłuży Ci jeszcze kilka lat :)
  • Poziom 2  
    A jak to będzie z głośnikami?
    Będę potrzebował amplitunera? Chciałbym mieć dolby i dzwięk przestrzenny.
    Myślałem o zestawie Logitech 5.1... bo niedrogo, a i ja głośno nie lubię.
    Czy subwoofer powinien być od strony telewizora, czy od strony kanapy?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wiesz dlaczego subwoofer jest tylko jeden? Bo nie jesteś w stanie zlokalizować źródła dźwięku o niskiej częstotliwości. Oczywiście przy porządnym subwooferze. Więc nie jest ważne, gdzie go umieścisz. Więcej poczytasz sobie w artykułach o podstawach audio.