Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.
itemscope itemtype="https://schema.org/QAPage"

Ogrzewanie w roślinnym słoju

D.Demoe 17 Kwi 2012 05:43 684 1
  • Ogrzewanie w roślinnym słoju

Poziom 2  

Jakiś czas temu postanowiłam zbudować coś w rodzaju terra dla roślin. Duży słój wygrzebany w piwnicy (8-10L) i kilka specjalnych malutkich sadzonek roślinek bardziej lub mniej mięsożernych.
    Ogrzewanie, standardowo chciałam zrobić żarówką do terra, gdy okazało się, że wybrane rośliny żyją w niższym piętrze tropikalnym, i większe światło niż rozproszone i włączane tylko kilka godzin dziennie powoduje zahamowanie wzrostu.
    Optymalna temperatura to ok. 25C lub więcej, czyli prawie dziesięć więcej niż czasem spada zimą w mieszkaniu...
    zastanawiam się co było by najlepszym rozwiązaniem do ogrzania czegoś takiego?
    I ziemia, i powietrze musiały by utrzymywać odpowiednią temperaturę... nie jest to środowisko suche, ale nie jest to też woda, więc jakiś typ grzałki akwariowej nie nadawałby się raczej... chodzi mi o coś jak naprostrzego...
    na razie jedyne co wymyśliłam, to dodatkowy, ceramiczny pojemnik z wodą, umieszczony pod poziomem ziemi, który podgrzewało by się grzałką, ale może byłby prostrzy sposób?

0 1
  • Pomocny post
    Poziom 31  

Rozwiązaniem jest silikonowy przewód grzewczy do akwarium lub terrarium np.terra zone. Przewody grzejne TERRA ZONE przeznaczone są do ogrzewania podłoża w akwariach i terrariach. Zapewniają równomierne ogrzewanie podłoża w zbiorniku. Pozwalają na zrezygnowanie z tradycyjnych grzałek czy promienników ciepła, lub też mogą służyć jako urządzenia uzupełniające. Szczególnie polecane w akwariach przy uprawie roślin wykształcających silne systemy korzeniowe, takich jak kryptokoryny, żabienice, strzałki, lotosy. Poprawiając cyrkulację wody w podłożu wzmagają ich wzrost i ograniczają procesy gnilne. Stosowane w terrariach zapewniają efekt ciepłego podłoża istotny zwłaszcza w hodowli zwierząt pochodzących z obszarów stepowych i pustynnych. Stosując przewód TERRA ZONE w akwarium lub terrarium należy ułożyć go spiralnie na dnie pustego zbiornika i przytwierdzić do szyby przy pomocy załączonych przyssawek i dokładnie przykryć warstwą podłoża. Przewód należy układać tak, aby objął on całą strefę dna lub jej wyznaczony fragment. W celu utrzymania stałej temperatury w akwarium lub terrarium przewód grzejny zaleca się podłączyć do termoregulatora mikroprocesorowego

1