Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Menedzer Realtek - Sygnał do głośników i słuchawek jednoczesnie??

beatvoy 17 Kwi 2012 09:42 4728 6
  • #1 17 Kwi 2012 09:42
    beatvoy
    Poziom 8  

Witam,

Mam następujący problem. Potrzebuję jednocześnie mieć tej samej jakości odsłuch do słuchawek oraz do zestawu głośników 2.1 Trust.
    Czy jest to możliwe tylko z panelu tylnego? Mowa o PC stacjonarnym Win7. Karta zintegrowana. Internal High Definition Audio Bus

Do tej pory głośniki podłączałem do panelu tylnego wyjście słuchawki/speakers, natomiast słuchawki do panelu przedniego. PROSTE!
    Niestety problem pojawił się od momentu kiedy uszkodzone zostało wyjście słuchawkowe w panelu przednim:/ Utrudnione dojście do komputera komplikuje zamianę głośników ze słuchawkami wedle potrzeb.

Czy istnieje możliwość podłączenia jednocześnie głośników oraz słuchawek, korzystając jedynie z panelu tylnego? (kombinacje, możliwości widoczne na screenie)

Będę wdzięczny za pomoc, próbowałem różnych kombinacji, jednak efekt nie jest zadowalający. Czy jest to w ogóle możliwe czy zająć się jednak naprawą gniazda panelu przedniego?

0 6
  • Pomocny post
    #2 17 Kwi 2012 12:28
    fuutro
    Poziom 43  

A moze prosty rozdzielacz załatwił by sprawę? :?:

0
  • #3 17 Kwi 2012 12:40
    beatvoy
    Poziom 8  

hmmm... no fakt, jest to na pewno rozwiązanie. Czyli rozumiem, że nie ma innej możliwości zamiany/zmiany funkcji pozostałych kanałów?

0
  • #4 17 Kwi 2012 14:00
    PrzemQ24
    Poziom 25  

Chcesz zmienić funkcje kanału. Tak?
    Kliknij prawym przyciskiem myszy na wejściu i wybierz opcje zmiany przeznaczenia wyjścia (nie pamiętam dokładnie jak się nazywa).
    Wyświetli się lista z możliwością wyboru funkcji np. wyjście liniowe, wyjście słuchawkowe i inne.

0
  • #5 17 Kwi 2012 15:43
    beatvoy
    Poziom 8  

Nie do końca tak można, przynajmniej nie w mojej wersji (wersja sterownika 6.0.1.6215)
    Lista urządzeń pojawia sie jedynie kiedy podłączone jest coś w port zielony. Prawy klawisz myszy: "Ponowne przydzielenie zadania dla zlącza..." wtedy na liście wyświetli się - słuchawki lub wyjście na głośnik przedni.

Kiedy podłączam słuchawki do innych wyjść/wejść jedynie co wyświetla się po wciśnięciu prawego klawisza myszy to: "ustawienia urządzenia audio" jednak nie jest to opcja aktywna.

podsumowując jeśli w ogóle możliwa jest zamiana funkcji pozostałych kanałów, to nie jest to takie proste.

0
  • #6 19 Kwi 2012 00:35
    WojtasJD
    VIP Zasłużony dla elektroda

Skoro masz zestaw głośnikowy 2.1 to dlaczego w menedżerze Realtek jest ustawiona konfiguracja 7.1 ?

Zależnie od rodzaju użytego kodeka na płycie, możliwe jest rozdzielenie sygnału na głośniki i słuchawki - to tyle bo nie podano modelu płyty głównej, kodeka...

-1
  • #7 19 Kwi 2012 00:52
    beatvoy
    Poziom 8  

ustawienie 7.1 było tylko do screena, kombinowałem jako podłączenie do kanału głośników bocznych lub tylnych itp.

zgadza się rozdzielenie tylko: głośniki-panel tylni, a słuchawki-panel przedni, jednak pytanie czy istnieje inna możliwość niż rozdzielacz minijack x2 w przypadku uszkodzenia panelu przedniego. Czyli pytanie czy da się zamienić funkcję innych kanałów w panelu tylnym?

...chyba nie ma innego rozwiązania niż użycie rozdzielacza lub naprawa panelu przedniego

parametry płyty głównej:

0