Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LCD Samsung LE40B650T2W Brak trybu standby, brak obrazu.

Adik C 17 Kwi 2012 10:22 5474 6
  • #1 17 Kwi 2012 10:22
    Adik C
    Poziom 25  

Witam wszystkich doświadczonych kolegów, mam problem w znalezieniu uszkodzenia w tv Samsung LE40B650T2W, na płycie main BN 41-01167B (mp1.1)
    zasilacz-inverter BN44-00264A, objaw jest taki że w tv w ogóle nie pali sie led standby, tv uruchamia sie słychać dzwięk, ale brak treści obrazu,brak podświetlenia, sam zasilacz jak i inverter pracują poprawnie, napięcia zasilacza mam wszystkie prawidłowe, (wymienione także wszystkie kondensatory elektrolity.)
    inverter po podaniu na "krótko" +5V na pin inv on/off pracuje poprawnie, wszystko wskazuje na uszkodzenie na płycie MB,tylko nie wiem od czego zacząć na sam początek, dlatego proszę o pomoc każda odpowiedź będzie pomocna.

Gdyby ktoś posiadał czytelny schemat z tego tv, bardzo bym prosił o zamieszczenie w bazie.

• #2 17 Kwi 2012 21:12
    Adik C
    Poziom 25  

Z płyty MB brak sygnału inv on off, mam pytanie czy pin DET 5V, jest odpowiedzialny za detekcje poprawności działania, zasilacza i invertera, i jakie napięcie powinno być na pinie E PWM? pozdrawiam.

• Pomocny post
    #3 17 Kwi 2012 23:10
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

Witaj. Dlaczego pytasz o pin E PWM i DET 5V? One nie będą miały związku z twoją usterką, podaj poprawny numer MB i wklej zdjęcie jak mozna.

pzdr.

• #4 19 Kwi 2012 19:00
    Adik C
    Poziom 25  

zbyszekskibinski napisał:
    Witaj. Dlaczego pytasz o pin E PWM i DET 5V? One nie będą miały związku z twoją usterką, podaj poprawny numer MB i wklej zdjęcie jak mozna.

pzdr.

Tak tylko, z ciekawości, wiem że uszkodzenie mam na płycie głównej zamieszczam zdjęcie, prześledzę jeszcze raz dokładnie wszystko na tej płycie ale coraz bardziej mam obawy co do pamięci, bezpieczniki smd wszystkie sprawne,tv reaguje na pilota,na moduł T-Con zasilanie prawidłowe 2x12V, czekam jeszcze na podpowiedzi z strony doświadczonych kolegów i ponawiam prośbę o schemat.

LCD Samsung LE40B650T2W Brak trybu standby, brak obrazu.

• Pomocny post
    #5 19 Kwi 2012 21:08
    zbyszekskibinski
    Poziom 32  

Z tymi nowymi płytami Samsunga same problemy, widocznie jakaś wada produkcyjna, ze dławiki ozn. jako BD przerywają, trzeba dobrze przelutować całą płytę...

Czyli sprawdzić najpierw czy wszystkie gł. napięcia na płycie dochodzą do stabilizatorów, głównych układów i pamięci, itd.

Jeśli wszystkie napięcia OK, to procesor gł. nie dostaje 'odpowiedzi' z jednego z układów i dlatego nie włacza dalej podświetlenia skoro włącza 12V do T-con i PSU.
    Obstawiam, że zawartość FLASH do przeprogramowania, lub jedna pamięć DDR BGA do podmiany ale pewności do końca nie mam.

• #6 21 Kwi 2012 11:09
    Adik C
    Poziom 25  

Podmieniłem dziś płytę na inną identyczną i tv pracuje poprawnie, wiec wezmę ,cała tą uszkodzoną płytę przelecę gorącym powietrzem dam znac jak idzie reanimacja, pozdrawiam.

• #7 24 Kwi 2012 19:26
    Adik C
    Poziom 25  

Witam, opiszę jak zakończyła się naprawa tego lcd, tv naprawiłem poprzez wymianę całej płyty głównej, trochę mnie to dręczy ale innej opcji nie było, brak serwisówki, do większej części układów brak aplikacji, ale jedno zostało stwierdzone napięcia wszystkie poprawne na wyjściach z głównych stabilizatorów, dławiki (bezpieczniki) oznaczone jako BD .. wszystkie dobre, więc sprawa leży bardziej po stronie pamięci, pozdrawiam.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME