Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

8210 wyłącza się podczas rozmowy

06 Sty 2005 19:49 1708 13
  • Poziom 12  
    Witam fachowców

Nokia 8210. Gdy telefon jest w stanie czuwania wszystko jest ok, da się też odbierać i wysyałać SMS'y. Gdy tylko zadzwonię to po 10-20s telefon się wyłącza. Na wyświetlaczu pojawia się info "słaba bateria", po chwili "bateria rozładowana" i off. Włączam telefon i jest ok. Bateria naładowana na full'a. Problem powstał po upadku telefonu z wys. 20-30cm. Wcześniej wszystko było ok. Dzisiaj nie chciał się jeszcze włączyć - po wpisaniu pinu pojawia się logo Nokia i off. Załapał za 4-5 razem.
    Szukałem troche i podejrzewam końcówke mocy. Może macie inne pomysły co można wcześniej sprawdzić. Czy końcówka mocy może się zepsuć po upadku ??
    Dzięki za pomoc
  • Poziom 19  
    Po upadku prawdopodobnie gdzieś na lutowaniach powstało niestabilne połączenie, proponowałbym to wygrzać hot air'em lub jeżeli nie masz to raczej pozostaje Ci znajomy lub serwis.
    BO domowych sposobów to raczej nie polecam.

Tak na wszelki wypadek przeczyść dokladnie wszystkie styki (od anteny, baterii, karty SIM) izpropanolem na plytce. W 8210 czesto to pomagalo.
    Pozdrawiam
  • Poziom 12  
    Niewidząć telefonu ciężko powiedzieć ale ja stawiam na Baterie- upadek to może akurat przypadek
    wsadź do telefonu inną sprawną baterie i sprawdź go
    podczas włączania i wykonywania połączeń jest najwiekszy pobór prądu
    problem najczęściej pojawia sie w 3310 ze starymi bateriami, jak działa to działa a przy większych spadkach odrazu sie wyłącza.
    sprawdź to zanim będziesz ją rozbierał;)
  • Poziom 32  
    Jak Ci się nie chce bawić to zmostkuj zabezpieczenie przeciwprzeciążeniowe w baterii(musisz rozebrać baterię i plus z ogniwa doprowadzić bezpośrednio do styku plusowego). Ten sposób też pomaga :D
  • Poziom 12  
    Bateria nie jest orginalna, ma ok 6-7 miesięcy, do tej pory trzymała 5-6 dni i nie było problemów. Mam też orginalną (2-3dni zalezy jak sie używa), naładowałem ją na max i to samo - też sie wyłącza. Testuje dalej i: dzisiaj dzwoniłem kilka razy: wyłączała sie po ok 15s, raz po ok 2 minutach (osoba do której dzowniłem mówiła że są jakieś zakłócenia). 2 razy wyłączyła się podczas pisania SMS'a. Wkładałem tekturkę żeby bateria lepiej dociskała do styków - dalej to samo. Nie zauważyłem żeby traciła zasięg.
  • Pomocny post
    Poziom 26  
    Końcówka mocy może się zepsuć podczas upadku - podstawa na której jest umieszczona (a raczej jej wnętrzności) jest ceramiką, która łatwo pęka (Podczas upadku są strasznie duże przeciążenia - a zalezy to od wysokości z jakiej spadła). Sama kontrukcja tego telefonu nie jest raczej do upadków przewidziana. Mogły tez puścić przelotki na płycie telefonu - te od zasilania i np. przy poborze prądu ok. 1A mogą działać jak bezpiecznik termiczy i rozłączają telefon. Może to jest i zbieg okoliczności, że upadła i (może) bateria może być już do kitu. Z mojedgo doświadczenia wiem, że i nawet kilka baterii pod rząd a telefon też się wyłącza. Może to byc też skutkiem tego że bateria przy obciążeniu siada i układ Wachdog resetuje telefon (nie będzie takiego resetu jak np. w PC - że się z powrotem włączy bo inaczej jest napisany program). Osobiscie najpierw wyeliminowałbym bym baterię (po co od razu grzebać w telefonie), pożyć od kogoś pewną baterię i sprawdź. A dopiero potem można gdybać co dalej.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    ja mialem taki sam problem, ale w 3310, winny byl ccont :-)
  • Poziom 13  
    Przykro mi bardzo ale masz maly wydatek na nową baterie do tego telefonu!!!
  • Poziom 2  
    mi też sie tak kiedyś zrobiło w samsungu
  • Poziom 12  
    Sprawdziłem dzisiaj na nowej orginalnej baterii do 8210. Dalej sie wyłącza więc bateria odpada.
  • Poziom 12  
    Mam uaktywnionego Net Monitora. Na teście 23 wartość TxOff-4075 TxOn-3700-4000 zmniejsza się podczas rozmowy do 3000 (poniżej 3000 wyłącza się). Prąd podczas rozmowy 400-500mA. Bateria naładowana na full.
    Podczas dzwonienia, gdy wartość TxOn wynosiła ok. 3000 i pojawiło się info "Słaba bateria" rozłączyłem się. Stan baterii spadł z 4 kresek na 1, TxOn zostało w granicach 3200. Po wyłączeniu i włączeniu telefonu: stan baterii - 4 kreski, TxOn prawie tyle co TxOff. Telefon nie traci zasięgu. Jak bateria jest w 50% wykorzystana telefon nie włacza się (po wpisaniu pinu pojawia się logo Nokia i OFF).

Co może być uwalone?? Co mogę jeszcze sprawdzić?
    Dzięki za odpowiedzi :)
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Na moj gust to koncowka mocy. Podczas upadku mogla peknac. Na poczatek sprobuj wygrzac (moze sie udac ze pomoze). Jesli nie to wymiana.
    Pzdr.
  • Poziom 10  
    ja taki przypade miałem w 8210 i 3310 w obu przypadkach pomogła wymiana PA(końcówki mocy) wiecy mys=śle ze u ciebie tez powinno pomóc
  • Poziom 12  
    Wymieniłem końcówke mocy i działa OK. Dzięki wszystkim za pomoc