Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Myjka Heht 326, przerywana praca.

17 Kwi 2012 14:53 2017 2
 • Poziom 11  
  Witam.
  Rok temu zakupiłem myjkę HECHT236. Przez miesiąc użytkowania myjka nie stwarzała jakichkolwiek problemów, a potem najpierw sporadycznie, potem coraz częściej podczas pracy na bardzo krótką chwilę myjka się wyłącza. I tak co 10-15s. Zauważyłem również że podczas przerw w myciu myjka bardzo często "dobija" ciśnienie, dużo częściej niż na początku użytkowania. Mało tego problem występuje czasami, raz można umyć np: samochód i myjka będzie działać poprawnie, a czasem nie. Niekiedy aby problem "wyłączania" występował rzadziej, lub na jakiś czas ustąpił wystarczy energicznie poruszać przewodem zasilającym lance.
  Myjka jest używana sporadycznie więc raczej po takim czasie użytkowania nie powinna się już zużyć. Czyszczenie dyszy, oraz przedmuchiwanie przewodu nie przyniosło pozytywnych efektów.
  Czy jest możliwość naprawy we własnym zakresie i w jaki sposób można to zrobić.
  Myjka jest na gwarancji, ale trudno się skontaktować z jedynym w Polsce serwisem.
  Bardzo proszę o pomoc w naprawie.
  Pozdrawiam
 • Poziom 33  
  Manioo napisał:
  coraz częściej podczas pracy na bardzo krótką chwilę myjka się wyłącza

  Jeśli jest to tylko ułamek sekundy to może pompa nabija za duże ciśnienie i wyłącznik ciśnieniowy wyłącza silnik. być może przewód jest lekko zgięty czy przybrudzony i minimalnie zmieniło się pole przekroju. Jeśli zaś silnik wyłącza się na dłuższą chwilę to winy raczej szukałbym przy zasilaniu. Może jakiś przewód przerywa i pojawia się problem. Jesli jednak myjka na gwarancji to nie warto grzebać bo utracisz gwarancję.
  Manioo napisał:
  podczas przerw w myciu myjka bardzo często "dobija" ciśnienie

  Tu pewnie jest problem z lekką nieszczelnością. woda gdzieś uchodzi i zmniejsza się ciśnienie a co za tym idzie pompa na chwilę się uruchamia. Ale myślę że to raczej nie powinno być uciążliwe.
 • Poziom 11  
  Witam.
  Dla zainteresowanych: czy udalo mi się naprawić ww myjkę.
  Myjkę, jako że jest jeszcze na gwarancji, odesłałem do serwisu w Częstochowie. Tam po jakimś czasie uzyskałem informację że jest uszkodzony wyłącznik ciśnieniowy i czekają na nowy. Niestety wymiana tego wyłącznika nie przyniosła pożądanych skutków, więc po kolejnym telefonie do serwisu zostałem poinformowany, że myjki nieda się naprawić. Miałem wybór: zwrot pieniędzy lub nowa myjka. Wybrałem nową myjkę. Różnica w pracy nowej a poprzedniej jest znacząca. Trochę długo trwała ta "naprawa", ale finał pozytywny.
  Pozdrawiam