Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Texa PolandTexa Poland
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana tarczy hamulcowej i klocków - Fiat Linea 1.3 MultiJet

17 Kwi 2012 16:50 3913 9
  • Poziom 10  
    Witam.
    Przymierzam się do wymiany tarcz hamulcowych i klocków z przodu w mojej Linei. Nigdzie nie znalazłem żadnego manuala a książka Sam Naprawiam Samochód Fiat Linea w najbliższym czasie się nie pojawi na rynku. Doszedłem do wniosku, iż Fiat Grande Punto z silnikiem Diesla 1.3 MultiJet to od przodu praktycznie Linea. W związku z powyższym moje pytanie: czy dysponuje ktoś książką wymienioną powyżej ale dotyczącą Fiata Grande Punto (ta książka jest na rynku) w wersji elektronicznej, chociaż w zakresie wymiany tarcz i klocków hamulcowych z przodu lub innej literatury dotyczącej Fiata Linei, która ułatwiłaby mi wymianę tych części? Za wszystkie podpowiedzi z góry bardzo dziękuję. Pozdrawiam wszystkich użytkowników Fiata Linea.
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 37  
    Witam.
    Stać na konia, stać na owies. Niczego z książki raczej się nie dowiesz, to nie szydełkowanie. Eksperymentujesz ze swoim i innych życiem. Ja wiem POLAK potrafi wszystko, a potem pyta co zrobił nie tak.
    Zdemontować koła, zdemontować zacisk z mocowaniem, zdemontować tarczę, wyczyścić wiadome elementy, zmontować w odwrotnej kolejności, uprzednio cofając tłoczek, TO PROSTE NIE?
  • Texa PolandTexa Poland
  • Poziom 10  
    No właśnie nie takie proste. Każda firma ma swoje rozwiązania. A umiejętność naprawy ( a nawet nie naprawy tylko wymiany elementów eksploatacyjnych) w oparciu o literaturę sprawia satysfakcję i jest o 500 % bardziej prawidłowo i dbale zrobione niż w najlepszym ASO - ręczę.
    Nie rozumiem o co chodzi z owsem - rozumiem że kolega ma kierowcę bo przecież nie trzeba robić prawa jazdy żeby jeździć samochodem. Za rady typu "wymądrzam się" z góry dziękuję.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    JacekS1972 napisał:
    A umiejętność naprawy ( a nawet nie naprawy tylko wymiany elementów eksploatacyjnych) w oparciu o literaturę sprawia satysfakcję i jest o 500 % bardziej prawidłowo i dbale zrobione niż w najlepszym ASO - ręczę.

Czym ręczysz?

Myślisz że dla tego modelu jest instrukcja krok po kroku jak wymienić tarcze i klocki? Nie masz żadnej wiedzy, a podważasz fachowość innych?

Ręczę że jeśli zdobędziesz taką instrukcję, nawet w 100% nie zrobisz tak jak producent to przewiduje.
  • Poziom 43  
    Zabezpieczasz samochód i go unosisz, zdejmujesz koło, zacisk,klocki hamulcowe, jarzmo później tarczę. Montaż w odwrotnej kolejności + wepchnięcie tłoczka. Tak to wygląda w uproszeniu w każdym samochodzie. Ponieważ kolega ma zerową wiedzę to radziłbym to oddać komuś kto się na tym zna. Chęci tu nie pomogą. A hamulce to układ bezpieczeństwa czynnego.
  • Poziom 39  
    JacekS1972 napisał:
    A umiejętność naprawy ( a nawet nie naprawy tylko wymiany elementów eksploatacyjnych) w oparciu o literaturę sprawia satysfakcję
    Ale ty niestety tej umiejętności nie posiadasz.
    JacekS1972 napisał:
    jest o 500 % bardziej prawidłowo i dbale zrobione niż w najlepszym ASO - ręczę.
    Bardzo wątpię.
  • Poziom 10  
    Dziękuję kolegom za fachową wiedzę. W Fiacie Punto wymieniłem 100 kkm przejechałem i żyję. Jeżeli któryś z kolegów sięgnął by do literatury to wiedziałby, że można wymianę tych rzeczy wykonać bez problemu po jej przeczytaniu. Jak zauważyłem w pierwszym poście nie ma jeszcze takowej do Fiata Linea ale proszę zwrócić się do wszystkich autorów takowych książek że ich praca jest bez sensowna ponieważ wszyscy koledzy na tym forum wiedzą wszystko i po co opisywać w każdej książce dotyczącej różnego rodzaju pojazdu o wymianie krok po kroku np. tarcz i klocków hamulcowych, przecież wszędzie jest tak samo. Pomoc w takim stylu jest niezastąpiona. Dziękuję wszystkim wypowiadającym się. Prosiłem o pomoc a nie wymądrzanie się.
    Póki co to Ty się wymądrzasz nie posiadając żadnej wiedzy, a wiem że Ci którzy się tu "wymądrzają" wiedzę w tym temacie mają.

Zapytam jeszcze raz, czym zaręczasz że zrobisz to o 500% lepiej?
  • Poziom 10  
    Dziękuję za pomoc. Proszę o zamknięcie tematu. Pozdrawiam
    No i na tym się skończyło, niestety....

Brak argumentów i wiedzy, ale do wymądrzania się to pierwszy.

Pozdrawiam w imieniu swoim i Kolegów.