Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pilarka Oleo mac 941 nie odpala po wymianie pierścieni

17 Kwi 2012 17:01 3986 4
  • Poziom 2  
    To mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość. Pilarka jak w temacie, nie odpala po wymianie pierścieni a te były wymieniane ponieważ były porysowane przy wylocie spalin. Tłok również był porysowany ale wyczytałem na tym forum że lepiej wymienić pierścienie niż wsadzić tłok nieoryginalny, cylinder również był przytarty ale wyszlifowałem go papierem 2000. Po wymianie pierścieni pilarka chodziła przez chwilę ale zgasła i za nic w świecie nie chce zapalić. Kiedy odkręciłem tłumik by sprawdzić stan pierścieni z tłumika wyleciało paliw,o czy to oznacza że dalej są kłopoty z kompresją. Pilarka ma już naście lat więc wymiana cylindra jest raczej nieopłacalna ale być może coś może da się jeszcze uratować, dodam że gaźnik jest wyczyszczony i membrany wymienione paliwo świeże. Nie napisałem dlaczego zaczął się ten remont ponieważ pilarka z trudem odpalała a kiedy się zagrzała, w ogóle nie chciała odpalić, czyli mniej więcej tak jak teraz, czyli dalej podejrzenie słabej kompresji. Czy warto dawać do serwisu by sprawdzić kompresje i ewentualnie dalej szukać przyczyny nieodpalania? Czy to że lekko przeszlifowałem cylinder ma wpływ na utratę kompresji? Może udać się do sklepu po nową pilarkę? Szkoda bo ta spisywała się bardzo dobrze przez tyle lat :cry:
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Dziękuję za szybką odpowiedź choc przyznam że nie takiej się spodziewałem miałem nadzieję że uda się ją wskrzesic do "życia" ponieważ cylinder nie wyglądał na porysowany a jedynie tak jakby coś było do niego przyklejone co spowodowało porysowanie tłoka i pierścieni ale udało się to usunąc papierem 2000 Może orientuje się ktoś czy cylinder będzie pasował od jakiegoś innego modelu pilarki np stihl lub husqvarna może łatwiej byłoby dopasowac coś używanego w dobrym stanie
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    Pilarka jednak trafiła do serwisu i niestety diagnoza Rycha T trafna, do wymiany tłok, cylinder i pierścienie. Koszt, z robocizną, około 650 zł, naprawa nieopłacalna. Dziękuję za pomoc.