Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bojler elektryczny-jakiej firmy kupić?jaki model?

heloł moto 17 Kwi 2012 17:09 14231 13
  • #1 17 Kwi 2012 17:09
    heloł moto
    Poziom 11  

Obecnie mam galmet-heroes czy jakoś tak.Problem jest taki że przestał działać.Na obudowie pisze że ma 40l60 l(nie wiem czy mam sobie z tego średnią wyciągnąć?)Więc załóżmy że ma 40l poj. o podobnej pojemność też chciałbym kupić coś nowego.Słyszałem że ten cały galmet daje co prawda kilka lat gwarancji ale pod warunkiem że będzie się kontrolowało anodę magnezową,słyszałem też że bojlery galmeta są tak zrobione by maksymalnie utrudnić samodzielną wymianę anody.Jak jest teraz?nie wiem.Przydała by się porada kogoś kto się na tym zna.Bojler będzie używany latem bo zimą ciepłą wodę mam z c.o

-1 13
  • #2 17 Kwi 2012 22:05
    1131673
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 18 Kwi 2012 09:21
    bolszy188
    Poziom 16  

A może grzałeczka przestała działać zmień grzalkę i po PTOKACH.

1
  • #4 18 Kwi 2012 12:37
    Castle
    Poziom 8  

Dokładnie, sprawdź grzałkę. Chyba, że masz inny problem, coś wycieka itp...
    Jak długo go wogóle masz? Bo na forach czytałem opinie że te stare galmetowskie bojlery to nieźle ciągną nawet

2
  • #5 18 Kwi 2012 15:19
    heloł moto
    Poziom 11  

Witam.
    Tzn.można powiedzieć że bojler działa,problem jest taki że po kilku minutach wywala mi korki.Bojler robi zwarcia,był już naprawiany ale problem powrócił.
    Co do kasy to nie wiem,chce coś kupić by było w miarę dobre,więcej jak 600zł chyba nie ma sensu wydawać.

0
  • #6 19 Kwi 2012 11:21
    bolszy188
    Poziom 16  

heloł moto napisał:
    ,problem jest taki że po kilku minutach wywala mi korki
    a pamie a może topiki masz już stare wymień i może będzie GIT. Albo zmień gniazdko na zasilane z innej fazy. Być może szukasz dziury w bojlerze a należy zacząć od zmiany bezpieczników. Może Ci wywala gdy pracuje bojler i pralka albo bojler i czajnik to by znaczyło że bezpieczniki do zmiany a nie bojler.

0
  • #7 20 Kwi 2012 21:41
    heloł moto
    Poziom 11  

Niestety elektryk ze mnie żaden,a wzywać 2 raz elektryka i liczyć na to że bojler po naprawie się już nie zepsuje,to wole kupić nowy

0
  • #8 23 Kwi 2012 09:16
    bolszy188
    Poziom 16  

@heloł moto ale po co wzywasz zrób eksperyment odpal terme i czajnik w kuchni albo coś innego np. pralkę jeśli w tym momencie Ci polecą korki to już wiesz co i jak. 2 razy taki eksperyment i po ptokach.

heloł moto napisał:
    Niestety elektryk ze mnie żaden,a wzywać 2 raz elektryka
    - wiesz co nie pisz takich rzeczy bo moja mama (kobieta 48 lat) potrafi zmienić sobie "ESA" więc jak dla mnie teraz powinieneś się palić ze wstydu. Rozumiem że nie musisz się znać na elektryce ale tu masz do odkręcenie 2 śróbki i zatrzask !!!!

1
  • #9 18 Gru 2013 12:33
    zentek.m
    Poziom 2  

Stary temat ale podłączę się, potrzebuje bojler elektryczny do domku letniskowego w którym będą przebywać sporadycznie 2, max 3 osoby. Zastanawiałem się nad 100 litrowym ale nie wiem na który się zdecydować ponieważ mam duży wybór (http://grzejemy.pl/pl/c/Pojemnosc-100-L/130). Nie wiem czy też nie jest on za duży czy nie wystarczy 80 litrów. Może ktoś wie jak się oblicza zapotrzebowanie na ciepłą wodę w zależności ilu jest użytkowników. Proszę o jakąś rady na co zwracać uwagę przy wyborze takich urządzeń.

2
  • #10 18 Gru 2013 16:25
    1131673
    Użytkownik usunął konto  
  • #11 19 Gru 2013 11:57
    wnoto
    Poziom 31  

Jeśli to domek letniskowy to rzeczywiście wybór powinien być inny ?
    Jaki masz przydział mocy prądu (może lepszy byłby przepływowy) ? Jaka taryfa ?

Jeśli głownie prysznic i pomywanie to mały np. 50l. W lecie gdy tam jesteś to podgrzewasz go na określony czas (np. weekend). Podgrzewając go do wysokiej temperatury np. 85C na kranie możesz uzyskać sporo wody o temperaturze 40C która wyjdzie z mieszania się wody z bojlera i z sieci (warto mieć baterie termostatyczną, dla komfortu i oszczędności).

0
  • #12 20 Gru 2013 14:28
    zentek.m
    Poziom 2  

Dzięki Panowi, wezmę chyba bojler ponieważ na przepływówkę muszę mieć duży przydział mocy. 80 litrów może rzeczywiście wystarczy. Pozdrawiam

0
  • #13 21 Lut 2014 15:26
    adam33wars
    Poziom 2  

Mam problem. Chciałbym zakupić bojler elektryczny do korzystania z niego przez 4 osoby. Jaką pojemność...powinien mieć? 80 litrów? 100 litrów? Jakiej firmy najlepiej kupić bojler?
    Czy w ogóle opłaca się korzystanie z bojlera elektrycznego?
    Gdzie najlepiej kupić, mam na oku firmę Adagre ale nie znam ich czy ktoś korzystał z ich usług.

4
  • #14 22 Lut 2014 23:55
    puchan
    Poziom 14  

Tylko nie Elektromet. W moim po roku zaczął sypać sie plastik. Zarówno "miska" z pokrętłem na kable jak i dół obudowy. Wszystko mam teraz na taśmach a i tak pęka mimo, że nie pracuje bo wisi luzem. Nie wiem co to za cudo. Oryginalna grzałka to też taki "chiński metal".... A jak człowiek chce torebkę z orzeszkami otworzyć to rany cięte i szarpane na palcach... WJ80 Mister

1
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo