Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen C5 II 2.0 HDI pojawia się błąd U1109

17 Apr 2012 19:23 7108 6
  • Level 11  
    Witam. auto - Citroen C5 II 2,0 HDI 136 KM automat AM6.
    Problemem jest pojawiający się komunikat "uszkodzenie układu ograniczenia emisji spalin silnika" oraz zapalająca się kontrolka check engine. Bywa że komunikat i kontrolka świeci parę dni, a zdarza się, że rano uruchamiam silnik i wszystko jest OK, bez komunikatu i świecącej się kontrolki.
    Silnik zachowuje się normalnie, nie wchodzi w tryb awaryjny, nie ogranicza obrotów.
    Po podłączeniu do Lexii w kalkulatorze wtrysku pojawia się błąd U1109 - błąd nieokreślony w serwisie posprzedażnym.
    Czasem pojawia się błąd U1209 - z tym samym komentarzem.
    Czy ktoś wie gdzie i czego szukać?. Szukałem pomocy na forach citroena i peugeota, ale niestety nikt nie potrafił mi pomóc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 31  
    Sprawdź czy w momencie wystąpienia błędu jest komunikacja ze wszystkimi kalkulatorami.
  • Level 11  
    myślę, że gdyby była przerwa w komunikacji z innymi kalkulatorami, to pojawiłby się kod błędu. A błąd pojawia się sporadycznie, zaraz po uruchomieniu silnika a w trakcie jazdy już nie, czyli podczas autodiagnostyki.
    I co ciekawe, niekiedy check engine trzeba wykasować Lexią, a niekiedy sama się wyłącza.
  • Level 31  
    Ten błąd wskazuje na utrate komunikacji ze skrzynią.
  • Level 11  
    robi1214 wrote:
    Ten błąd wskazuje na utrate komunikacji ze skrzynią.

OK, też tak myślę. Ta utrata komunikacji jest chwilowa i zastanawiam się, gdzie i czego szukać, czy problemem może być samo złacze?
  • Level 39  
    Czasami się tam woda dostaje.
  • Level 11  
    Przejrzałem wszystkie złącza ( ABS/ESP, skrzynia, BSI, skrzynka bezpieczników, sterownik silnika ) , są szczelne i suche. Błąd pojawia się sporadycznie, chyba tak to zostawię, chyba że ktoś już miał taki problem i podzieli się wiedzą.