Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Citroen Jumper świeci kontrolka check engine od egr

17 Apr 2012 19:56 15500 13
  • Level 13  
    Witam
    Czy szanowne grono specjalistów pomoże mi po raz kolejny?
    Mianowicie mam taki problem że świeci sie check engine i jest to podobno spowodowane problemem z zaworem egr przynajmniej w serwisie tak twierdzą. Z tym ze podobno wymienili go w serwisie bo autko było na rękojmi ale kontrolka zapalała sie zaraz na drugi dzień po ich naprawach, po raz ostatni twierdzili że wymienili na nowy i odmyli ręce, powiedzieli że może się świecić i już ale jest nowy a kontrolka zapaliła sie na drugi dzień. Dodam że autko w sumie jeździ normalnie może tylko nie znacznie jest słabsze a może to moja wyobraźnia spowodowana tym że świeci się lampka od silnika. Doradźcie proszę jak to wyczyścić lub naprawić ewentualnie co jeszcze sprawdzić bo wyprowadza mnie to z równowagi, oczywiście tylko dla tego że jest a być nie powinno.
    Pozdrawiam i z góry dzięki za pomoc.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 31  
    Witam.Należy zacząć od rzetelnej diagnostyki.Bez tego ani rusz.
  • Level 13  
    Witam
    Tylko chodzi o to że diagnostyka była robiona i podobno błąd jest właśnie wyrzucany przez zawór EGR i ja osobiście myślę że nie wymienili go na nowy tylko przedmuchali i juz bo tak najłatwiej zwarzywszy na to że to naprawa nie płatna a teraz już okres karencji minął i trzeba by było zapłacić za nowy.
  • Level 13  
    Powiedzcie mi chociaż gdzie znajduje się ten egr żebym mógł sprawdzić czy faktycznie coś było przy nim robione. A gdy już go znajdę to może od razu go przeczyszczę i jak znam życie to problem ustąpi. Jeszcze jedno jak byście mogli mi zobrazować gdzie znajduje się też przepływomierz bo to chyba największe dwie bolączki tego auta.
    Pozdrawiam.
  • Level 42  
    Jeśli miałeś wstawiany nowy EGR i kontrolka się zaraz pojawiła to co chcesz czyścić?
    Myślisz, że zaraz się zabrudził...
  • Level 13  
    Mam podejżenia że wcale nie został wymieniony tlko taką informację dostałem nie mam żadnego potwierdzenia.
  • Level 17  
    zdejmij wąż od ciśnienia i wsadź palec jak będzie zgorzelina to masz pewność że nie był wymieniany, a na oko nie widać czy jest nowy? jeśli już tak kurczowo się trzymasz tezy że to na pewno od egra to sprawdź też zaworek który nim reguluje
  • Level 42  
    Nemesis100 wrote:
    tym ze podobno wymienili go w serwisie bo autko było na rękojmi ale kontrolka zapalała sie zaraz na drugi dzień po ich naprawach, po raz ostatni twierdzili że wymienili na nowy i odmyli ręce, powiedzieli że może się świecić i już ale jest nowy a kontrolka zapaliła sie na drugi dzień.

Powinna być faktura.....a tak w ogóle to napisz czy masz szarego czy niebieskiego, bo to dopiero wyjaśni nam jakim ogórkiem jeździsz....
  • Level 13  
    Witam
    Ok od początku
    cytryna biała 2006 2,5 100kucy kupiony z serwisu i było pół roku rękojmi czyli naprawiali i mówili że wymieniony na nowy co najmniej 5 razy dzisiaj powiedzieli że jak nie egr to może przepływomierz z tym że mogą wymienić ale odpłatnie bo już czas minął. Po tej rzekomej każdorazowej wymianie zaraz na drugi dzień zapalał się check więc jechaliśmy spowrotem a oni twierdzili że jest nowy musi jeździć ale to nie na tym polega ma jeździć i nie wyrzucać błędu. Dzisiaj powiedzieli że to pewnie przepływomierz już sam nie wiem co jest grane, faktury oczywiście nie mam bo to były naprawy w ramach gwarancji.
    Doradźcie co z tym robić. Powiem tak podczas jazdy nic się tak na prawdę nie dzieje tylko na małych obrotach na jałowym jak by ma czkawkę ale taką nieznaczną. Co to może być nie chcę tej kontrolki mieć zapalonej ponieważ jak się coś rypnie to drugi raz się nie zaświeci. A widzę że w tych autach cały czas jest coś nie tak.
    Pozdro.
  • Level 42  
    robi1214 wrote:

Witam.Należy zacząć od rzetelnej diagnostyki.Bez tego ani rusz.

Tu zostało napisane wszystko.

Prawdziwy tester a nawet mój cdif pokaże czy usterka jest elektryczna czy raczej wina syfu. Podgląd parametrów powie jeszcze więcej, o egrze, o przepływomierzu itp. Później można wymieniac.
  • Level 42  
    Nemesis100 wrote:
    2006 2,5 100kucy

Dalej nie wiadomo co masz, ale i tak bez diagnostyki się nie obejdzie
    Czy ten serwis to był autoryzowany serwis citroena?
  • Level 13  
    Witam
    Serwis jest autoryzowany ale to od nich dokonany zostal zakup. Co mam napisać żeby można było się zoriętować jakie auto mam. A tak wogole to sorki że nie oddzywałem się tyle czasu ale sami wiecie jak w dzisiejszych czasach jest z czasem a jeszcze dodatkowo mam takiego małego berbecia 3 lata co nie spi do 00.00 w nocy a o tej porze to juz i ja sam padam.
    Pozdrawiam.
  • Level 11  
    CHECK ENGINE może zapalić się o wszystko :P mi siadł ERG i się nie zapalił, za to kiedy siadał mi akumulator( o dziwo po pół roku uzywalności auta) się zapalił wiec tylko test wykryje co i jak :P