Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Silnik kosiarki Briggs&Stratton "dusi się"

filo121 17 Kwi 2012 20:55 8110 5
  • #1 17 Kwi 2012 20:55
    filo121
    Poziom 2  

Witam, mam problem z silnikiem Briggs&Stratton do kosiarki. Nie jest nowy (4 lata). nie mam pojęcia jak było z wymianą oleju, ponieważ jestem jego 2 właścicielem. silnik używany był w Niemczech. Do benzyny dolewany był jakiś klejący płyn. Mam zamiar to wszystko poczyścić. (kosiarka jest u mnie pierwszy dzień) Problem jest następujący: silnik odpala z pierwszego, ale ma niestabilną prace. Działa głośno potem ciszej i tak w kółko. Jakby się dławił (nie potrafię tego inaczej nazwać) nie wiem co może być przyczyną. Czy może być ten płyn dodawany do paliwa czy raczej nie? Proszę o pomoc i wskazówki, jeśli czegoś nie dopowiedziałem proszę śmiało pytać. z góry dziękuję.

0 5
  • #2 17 Kwi 2012 21:11
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #3 17 Kwi 2012 22:23
    helena33
    Poziom 27  

Jeśli to silnik z metalowym zbiornikiem paliwa który ma plastikowy gaźnik, to problem może tkwić w membranie gaźnika ( koszt 10 zł, sam sobie z powodzeniem poradzisz).
    Oczywiście takie objawy daje też oryginalna fajka świecy, są niestety wadliwe i po przeciążeniu temperaturowym dają podobne efekty w pracy silnika ( oryginał 39 zł ( nie polecam bo wadliwe) zastępczy 3,5 zł ( tani i lepszy) )
    Jeśli te informacje nie pomogą, mogą być problemy z zaworami, ale to jest ostateczność.

0
  • #4 18 Kwi 2012 16:09
    filo121
    Poziom 2  

Jest to silnik 35 classic (starter)

0
  • #5 19 Kwi 2012 18:34
    helena33
    Poziom 27  

Wymień membranę w gaźniku.

0
  • #6 22 Kwi 2012 19:05
    filo121
    Poziom 2  

Okazało się, że urwała mi się sprężynka od regulatora obrotów i podczas drgań silnika wajcha regulatora skakała jak szalona. Nie zauważyłem tego wcześniej. naprawiłem ale jeszcze był jeden problem, mianowicie gaźnik dawał za dużo paliwa do silnika. Faktycznie można by wymienić membranę, ale ja zacząłem od wyczyszczenia dokładnie gaźnika. Hula aż miło. Dziękuje wszystkim za podpowiedzi.

0
  Szukaj w 5mln produktów