Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

[Brother MFC 215C] problem ze złożeniem skanera.

17 Apr 2012 20:57 4079 15
 • Level 13  
  Witam,
  W wyniku złego przewożenia wylały się tusze w drukarce, wyczyściłem wszystko wstawiłem nowe tusze, drukowanie skanowanie ksero OK. Wszystko było by ok gdyby nie mały zaciek na szybie skanera, najgorsze że był od wewnętrznej strony zdjąłem pokrywę i położyłem ją "na plecach" odkręciłem jak dobrze pamiętam 5 śrub i kilka zacisków po drodze aż w końcu udało mi się oddzielić "szarą" część do której przyczepiona była klapa i szyba od "czarnej" części gdzie była elektronika, prowadnica a na niej skaner, szara część leżała na dole a czarną podnosiłem do góry co było moim największym błędem. Wypadł wtedy laser skanera, dwie rolki z jego brzegów i dwie sprężynki, niestety nie zauważyłem skąd wyleciały, potem znalazłem dwa miejsca pod skanerem i je tam zamontowałem tak aby unosiły laser do szyby. Nie wiem czy były to prawidłowe miejsca?? Wszystko poskładałem podłączyłem zasilanie i skaner zawsze wykonywał drobny ruch w przód i tył, po moim złożeniu niestety nie mógł już tego zrobić, zębatki trzeszczały a skaner był jakby czymś zablokowany ale sprawdziłem nic takiego nie miało miejsca "gdyby chciał to miał jak" ;) Myślę że jest to wynikiem tego iż przesunąłem ten laser w momencie gdy szukałem miejsca na sprężynki ;) wydaje mi się że potem wróciłem w to samo miejsce ale zapewne nie dokładnie to samo. Moje pytanie jest o takie:
  1. Jak ustalić prawidłowe miejsce tej całej szyny z laserem na prowadnicy?
  2. Gdzie powinny być włożone sprężynki o których pisałem wcześniej?
  3. Czy może podzielić się ktoś instrukcją serwisową do tej drukarki bo niestety niestety sam nie znalazłem.

  Z góry dziękuje za pomoc, jeżeli mój opis jest niewystarczający wstawię za jakiś czas zdjęcia ale teraz niestety nie mam jak ich wykonać.
  [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
 • Level 12  
  mam identyczny problem z tymi dwoma sprężynkami :/ Ze skanerem tez pewnie bede mial, bo raczej nie zamontowałem czytnika w to samo miejsce :/ ktoś wie o czym mowa, albo poratuje jakimś service manual ?

  [Brother MFC 215C] problem ze złożeniem skanera.

  to są moje nieszczęsne sprężynki tyle, że z DCP770CW. Do czego służą i gdzie powinny być?
 • Level 13  
  sprężynki mają swoje wyżłobienia pod lampą skanera, dociskają go do szyby a takie rolki na brzegach zabezpieczają żeby po niej nie tarł, jak pokażesz większe zdjęcie to powiem gdzie mają być ;)
 • Level 12  
  ok już doszedłem gdzie i załączam zdjęcia dla potomnych :) pozostaje problem kalibracji tego dziadostwa, bo chyba też nie trafiłem idealnie na ten sam ząbek:/ Z tym poczekam chyba na kogoś kto miał sporo doczynienia z urządzeniami tej marki i obiecał dorzucić swoje 3 grosze wkrótce.

  [Brother MFC 215C] problem ze złożeniem skanera. [Brother MFC 215C] problem ze złożeniem skanera. [Brother MFC 215C] problem ze złożeniem skanera.

  dostałem maila, którego pozwolę sobie zacytować:
  "Witam!

  Problem trzeszczenia nie jest problem z zębatkami a z brudem. szyba w miejscu paska pozycjonującego - po lewej stronie na plastiku - taka czarna kreska na białym tle musi być idealnie czysta. Odrobina brudu, powoduje ze skaner cofa się, i cofa.... pomimo że już dotarł do końca. Brak jest tu krańcówek.


  Z wyrazami szacunku
  XXX"

  Jutro biorę się za to i zdam sprawozdanie:)
 • Level 10  
  Mi już zadziałał ten sposób z białym paskiem. A tyle się głowiłem nad tymi sprężynkami i zębatkami.. Dzięki
 • Level 12  
  oczywiście, że sposób z białym paskiem granicznym działa :) również potwierdzam :) dopiero teraz iż musiałem znaleźć chwilę na demontaż szyby skanera i ponowne jej wklejenie (rozlany tusz na pasku). Teraz jeszcze walka z zaschniętą delikatnie głowicą i finito...
 • Level 13  
  Może ktoś ma dostęp do takiej drukarki uszkodzonej, chętnie odkupiłbym gniazdo tuszy bo mi w jednym ułamał mi się kawałek tego bolca który wchodzi w cartridge
 • Level 11  
  Dodam coś od siebie. Miałem taki przypadek wczoraj. Czyszczenie szyby jak i samego skanera nie odnosiło skutku. Zacząłem przyglądać się tasiemce która łączy skaner z płytką główną. Na stykach znajdują się małe haczyki który jeden z nich był odgięty. Po nagięciu styku skaner wrócił do normalnej pracy.
 • Level 12  
  tak jak ze skanerem, dyszami doszedłem do ładu tak nie udało mi się usunąć usterki najprawdopodobniej zatajonej przez użytkownika.
  Dostałem to urządzenie na kompletne czyszczenie po długiej trasie w bagażniku (podobno od tego powylewały się tusze). Po przebojach jak wyżej nie mogę dojść dlaczego tusze wyciekają samoczynnie ? Ma ktoś jakiś pomysł (zmieniłem już komplet na nowy i po 24h puste, a plama pod drukarką konkret) lub dośw. z cieknącym brotherem ?
 • Level 11  
  Dysponujecie może jakąś fotką lub wytłumaczcie jak ułożyć kółka i dwie sprężyny przy urządzeniu czyszczącym głowicę.
 • Level 13  
  nie mam już dostępu do urządzenia ale jak wstawisz swoje fotki to postaram się wytlumaczyć jak powinno to wyglądać;)
 • Level 10  
  Cześć
  Mam pytanie odnośnie uruchomienia skanera.
  Jak w powyższych postach skaner nie zatrzymuje się na pasku podklejonym pod szyba z lewej strony i jedzie dalej
  Szybę umyłem, nie widać pod nią żadnego brudu.
  W moim module skanera nie ma takiego białego paska jak na zdjęci 3 z postu michaljurski.
  Taśmę zmierzyłem i jest ok, nie ma żadnych uszkodzonych pinów.
  [Brother MFC 215C] problem ze złożeniem skanera. [Brother MFC 215C] problem ze złożeniem skanera.
 • Level 10  
  a był kiedykolwiek taki pasek? Od nowości ją masz?
 • Level 10  
  Nie kolega przyniósł ją do naprawy bo skaner dojeżdża do końca i się nie zatrzymuje co powoduje przeskakiwanie paska na zębatkach
 • Level 10  
  Kurde nie pamiętam. Wiem, że własnie się zatrzymywało na jakiejś kresce, a czy ona była na tej białej taśmie to nie pamiętam. Chyba jednak musi być. Aczkolwiek pamiętam, że ja miałem kompletną drukarkę a i tak po złożeniu coś nie zgrało się i skaner dojeżdzał do końca i chciał jechać dalej.
 • Level 10  
  W moim skanerze jest biały pasek na końcu z dwiema czarnymi kreskami (po obu stronach) a dalej jest pasek cały biały. Widać to na zdjęciu po lewej stronie