Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BCS-3104 czy BCS-0404LE-AS oraz 1 lub 2 kamery do monitoringu sklepiku

goabroad 17 Kwi 2012 21:11 5967 12
  • #1 17 Kwi 2012 21:11
    goabroad
    Poziom 12  

Witam,
    Czy ktoś może doradzić na który z modeli BCS się zdecydować BCS-3104 czy BCS-0404LE-AS?
    Z tego co widzę w opisach to BCS-3104 ma mniejsze zużycie prądu co jest na +. Poza tym nie widzę różnic programowych.
    Natomiast BCS-3104 nie posiada zewnętrznych guzików i musi być obsługiwany przy pomocy myszki/pilota.

Rejestrator ma nagrywać obraz w sklepiku z 1 lub 2 kamer, zależy mi bardzo na jakości nagrywania, stabilności oraz ze względu na pracę 24h stosunkowo niskim poborze prądu. Wydaje mi się, że 6 kl/s w D1 na każdą z kamer powinno mi wystarczyć.

Co do kamer to ze względu na szeroki i regulowany kąt widzenia, wybrałem CAM 508 -550TVL z obiektywem 2,8-12 mm i przetwornikiem Sony Super HAD II CCD:
    Link

Wiem, że BCS to najniższa półka ale niestety budżet na więcej nie puszcza.

Będę wdzięczny za wszelkie opinie dotyczące wyboru odpowiedniego modelu oraz jakieś sugestie co do kamery. Dodam, że na przeciw kamery będzie wejście, przez które będzie wpadało światło do pomieszczenia.

Pozdrawiam,

0 12
  • #2 19 Kwi 2012 08:02
    humek
    Poziom 32  

Z tym poborem prądu to chyba trochę przesadziłeś!! Wylicz mi w skali roku ile "stracisz" jak zastosujesz ten rejestrator co więcej prądu pobiera.W/g mojej opinii to absurd.

0
  • Pomocny post
    #3 19 Kwi 2012 08:26
    jpl
    specjalista-kamery przemysłowe

Sprzęt w zupełności wystarczy.
    I jeden i drugi rejestrator nagrywają dokłądnie tak samo.

Ja bym się skłaniał do BCS-0404LE-AS, na przednim panelu ma przynajmniej przyciski! Jako że jest to sprzęt niskiej półki... te myszki i piloty są bardzo miernej jakości... i po paru miesiącach lubią padać. A wiadomo - jak coś się stanie - to nagranie trzeba szybko zgrać.

Co do kamery - też jest ok. Ale pamiętaj że kamera musi mieć jakiekolwiek oświetlenie żeby coś widzieć... czyli i tak prądu dołożysz do "żarówki".

Może jakaś kamera z diodami IR? kulista?

W nocy oświetli ci scenę przed sobą. Znajdziesz ją w cenie tej kamery.

0
  • #4 19 Kwi 2012 08:33
    goabroad
    Poziom 12  

Wg danych producenta 1szy bierze 10W a 2gi 25W czyli o 15W więcej.
    W małej firmie takie rzeczy są istotne, jeśli będe miał 10 urzadzeń (a uwierz mi spokojnie się tyle nazbiera) pracujących 24h/ (lady chłodnicze, zamrażarki itp.) i każde będzie brało o 15W więcej to się robi 150W. Ja idę w stronę ECO, LEDów itp.
    Oczywiście jest to indywidualne podejście, które dla innych może być absurdem i nie kazdy musi się z nim zgadzać.

0
  • #5 19 Kwi 2012 08:49
    scandaliks
    Poziom 25  

goabroad napisał:
    BCS-3104 czy BCS-0404LE-AS

Jak dobrze pamiętam to różnią sie chyba tylko wejściami alarmowymi z tyłu 3104 ich nie ma.Taka wersja uboga najtańszego sprzętu :) Nie wierzyłbym w ilość watów w tych zabawkach ;) Żółte móżdzki lubią oszukiwać białych naiwnych ludzi :) Rozkręć sobie oba i popatrz do środka gdzie jest te 15 W więcej :)
    goabroad napisał:

według moich LE-A bierze 12W bez hdd :)
    Podepnij cały monitoring odpal go i zmierz pobór,to się dowiesz jak producenci żerują na takich bez urazy naiwniaków jak Ty.

0
  • #6 19 Kwi 2012 09:24
    goabroad
    Poziom 12  

jpl napisał:
    Sprzęt w zupełności wystarczy.
    I jeden i drugi rejestrator nagrywają dokłądnie tak samo.

Ja bym się skłaniał do BCS-0404LE-AS, na przednim panelu ma przynajmniej przyciski! Jako że jest to sprzęt niskiej półki... te myszki i piloty są bardzo miernej jakości... i po paru miesiącach lubią padać. A wiadomo - jak coś się stanie - to nagranie trzeba szybko zgrać.

Co do kamery - też jest ok. Ale pamiętaj że kamera musi mieć jakiekolwiek oświetlenie żeby coś widzieć... czyli i tak prądu dołożysz do "żarówki".

Może jakaś kamera z diodami IR? kulista?

W nocy oświetli ci scenę przed sobą. Znajdziesz ją w cenie tej kamery.

@jpl Bardzo dziękuję za informcję
    Najbardziej zależy mi na nagrywaniu w ciągu w pracy sklepu (głównie ochrona przed kradzieżą i bezpieczeństwo sprzedającego) wtedy też zawsze jakieś światło będzie. W nocy natomiast zawsze świeci się lada chłodnicza więc całkowitych ciemności nie będzie.
    W sklepie nie ma Internetu więc musi się nagrywać lokalnie aby była możliwość odtworzenia w razie potrzeby.

Narazie chyba zamontuję 1 kamerę ze zmiennym obiektywem, ewentulanie 2 tańszą ze stałym i 600 TVL, a w przyszłości jeśli byłby dostępny Internet dorzucę kamerę IP np. AvTech AVN80X.

Dodano po 25 [minuty]:

scandaliks napisał:
    goabroad napisał:
    BCS-3104 czy BCS-0404LE-AS

Jak dobrze pamiętam to różnią sie chyba tylko wejściami alarmowymi z tyłu 3104 ich nie ma.Taka wersja uboga najtańszego sprzętu :) Nie wierzyłbym w ilość watów w tych zabawkach ;) Żółte móżdzki lubią oszukiwać białych naiwnych ludzi :) Rozkręć sobie oba i popatrz do środka gdzie jest te 15 W więcej :)
    goabroad napisał:

według moich LE-A bierze 12W bez hdd :)
    Podepnij cały monitoring odpal go i zmierz pobór,to się dowiesz jak producenci żerują na takich bez urazy naiwniaków jak Ty.

Scandaliks dziękuję za info.

Niestety nie mam przed sobą tych rejestratorów i nie mogę tego sprawdzić. Mogę tylko posiłkować się danymi producenta.
    Nie jestem też instalatorem tylko osobą prywatną i chcę sam sobie ten monitoring zrobić więc muszę coś wybrać, dlatego tez pytam tu na forum przed kupnem...
    Jak już zakupię ten sprzet to sobie sprawdzę pobór. Chińczykom nie wierzę i także wydawało mi się coś dużo te 25W dla BCS-0404LE-AS ale widocznie to chiński błąd ;)

Decyduję się na BCS-0404LE-AS.

Wracając jeszcze do pytania dotyczącego różnic między tematowymi rejetratorami, to znalazlem takie coś:

"Rejestratory z serii 31xx są odpowiednikami rejestratorów o symbolach LE-AS (np.BCS-3104 i BCS-0404LE-AS). Największą różnica jest brak na ich wyposażeniu wyjść/wejść alarmowych. Urządzenia z serii 31xx posiada port RS485 który służy do sterowania kamerami szybkoobrotowymi. Maksymalna prędkość nagrywania w rozdzielczości D1 to 6 kl/s dla każdego z kanałów. Nie ma możliwości nagrywać 25 kl/s w D1 na określonym kanale. W porównaniu do starszego modelu zmianie uległ również interfejs graficzny menu. Funkcja wyszukiwania nagrań jest rozbudowana o nowy interfejs z osią czasu. Rejestrator może obsługiwać do 20 użytkowników jednocześnie."

0
  • #7 19 Kwi 2012 12:18
    maly_smok
    Poziom 21  

MiniItx na atomie ma mniejszy pobór od rejestratorów analogowych, a 4 kamery IP pociągnie

0
  • #8 19 Kwi 2012 12:47
    Marek31415
    Poziom 31  

goabroad napisał:
    a w przyszłości jeśli byłby dostępny Internet dorzucę kamerę IP np. AvTech AVN80X

Do analogowego BCS-a?
    Masz lady chłodnicze, nie chcesz połączyć kamer z monitoringiem temperatur?
    Na komputerze, jest to do zrobienia.
    Mały na procesorze energooszczędnym pociągnie kilka kamer i pomiar temperatur z alarmami SMS.

0
  • #9 19 Kwi 2012 13:32
    goabroad
    Poziom 12  

Marek31415 napisał:
    goabroad napisał:
    a w przyszłości jeśli byłby dostępny Internet dorzucę kamerę IP np. AvTech AVN80X

Do analogowego BCS-a?
    Masz lady chłodnicze, nie chcesz połączyć kamer z monitoringiem temperatur?
    Na komputerze, jest to do zrobienia.
    Mały na procesorze energooszczędnym pociągnie kilka kamer i pomiar temperatur z alarmami SMS.

Do BCS-a analogowe kamerki, a ewentualną kamerę IP jako rezerwę (lepszej jakości) do switcha i razem z BCS-em w świat :) ale to dalekosiężne plany....

Sklepik jest nieduży, jest lada chłodnicza, chłodnie na napoje i wędliny, zamrażarki na mrożonki ale narazie ze względu na bezpieczeństwo chciałbym zrobić CCTV... Może później jak budżet pozwoli inne udogodnienia.

Dziękuję Panowie za przypomnienei o miniITX :)
    tylko sprzęt + kamerki IP to chyba troszokę wyjdzie a budżet póki co jest ograniczony :(

Dziękuję i pozdarwiam,

0
  • #10 24 Kwi 2012 07:57
    goabroad
    Poziom 12  

maly_smok napisał:
    MiniItx na atomie ma mniejszy pobór od rejestratorów analogowych, a 4 kamery IP pociągnie

Witam ponownie :)

Maly_smok'u widziałem Twoje screeny porównujące obraz z rejetratora i kamery IP. Oczywiście różnica jest ogromna na korzyść IP.

Zastanwiam się czy w przypadku miniITX i narazie jednej kamery IP zmieściłbym się w budżecie max. 1,5 tys. zł ?
    Jakie oprogramowanie będzie potrzebne do komputera w celu rejestracji obrazu z kamery a w przyszłości z dwóch max. 3 kamer? Czy jest w tej materii coś bezpłatnego?

Czy sprzęt miniITX+atom+1GB RAM+dysk 500GB wystarczy?

Z kamer ip ~500 zł też by coś wybrał z rodziny AVN, Ubiquiti AirCam (Link) lub coś droższego z SD (np. AVN80X).

Rozwiązanie bardziej przyszlościowe, lepsza jakość nagrań więc chyba jednak lepiej pójść w tą stronę...]Link[/url]

0
  • #11 24 Kwi 2012 21:37
    PRO-TECH Emil Miron
    Poziom 13  

A ja trochę od siebie.Nie będę się wdawał w dyskusje.Powiem tylko tyle BCS instaluje i do małych sklepików/biur itp. są ok.Ja dodatkowo montuję kamerę na identyfikacje ( na wejście do sklepu,najczęściej od pasa w górę)
    Często przy zgrywaniu nagrań policja nie jest w stanie zidentyfikować złodzieja po nagraniach z kamer szeroko-widzących. 2.8 mm obiektyw na maksa skręcony i każdy cieszy się bo obejmuje pół sklepu a przy próbie wykorzystania nagrania wychodzą kwiatki.

Jeśli chodzi o IP tanie IP

Dyski sieciowe Synology mają możliwość obsługi kamer IP za niewielką cenę.
    1 kamera free na następne dokupujesz licencje za nie dużą kasę
    Montowałem ostatnio na gniazdo orlika w lesie :D
    Co do Kamer IP może Vivotek

0
  • #12 27 Kwi 2012 20:26
    goabroad
    Poziom 12  

PRO-TECH Emil Miron napisał:
    A ja trochę od siebie.Nie będę się wdawał w dyskusje.Powiem tylko tyle BCS instaluje i do małych sklepików/biur itp. są ok.Ja dodatkowo montuję kamerę na identyfikacje ( na wejście do sklepu,najczęściej od pasa w górę)
    Często przy zgrywaniu nagrań policja nie jest w stanie zidentyfikować złodzieja po nagraniach z kamer szeroko-widzących. 2.8 mm obiektyw na maksa skręcony i każdy cieszy się bo obejmuje pół sklepu a przy próbie wykorzystania nagrania wychodzą kwiatki.

Jeśli chodzi o IP tanie IP

Dyski sieciowe Synology mają możliwość obsługi kamer IP za niewielką cenę.
    1 kamera free na następne dokupujesz licencje za nie dużą kasę
    Montowałem ostatnio na gniazdo orlika w lesie :D
    Co do Kamer IP może Vivotek

Witam,
    Dziękuję za informację :)
    W międzyczasie także dotarłem do synology :)
    Na stronie producenta jest demo tego sprzętu (jest to NAS z linuxem na pokładzie oraz opcją rejestracji wideo). Cenowo bardzo atrakcyjny, niestety licencja na więcej niż jedną kamerę dodatkowo płatna. W najnowszych modelach jednodyskowych pobór mocy 12W - jak dla mnie rewelacja. Współpracuje z wieloma kamerami, ale niestety na oficjalnej liście nie ma upatrzonej przeze mnie kamer AVN80x :(
    Synology wspiera swoje produkty i są aktualizacje, może i dojdzie wsparcie dla AVTecha, jeśli nie to będzie trzeba pomyśleć nad kamerą Airlive, Zavio, vivoteka - bo te są wspierane...

Pozdrawiam,

0
  • #13 27 Cze 2012 15:22
    rowin
    Poziom 9  

Witam

Podłączę się do tematu z pytankiem jaki sprzęt wybrać APER PDR-J1004 ( mam możliwość kupić używkę ) czy może BCS-3104 albo BCS-0404LE-AS. Sprzęt bedzie docelowo działał z 4 kamerkami

pozdro

0