Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki kabele do projektora ?

invx 06 Jan 2005 21:37 1101 4
    invx
    Level 25  
    jak w temacie, odleglos jest dosyc durza bo jakies 10m, acha i czy sa z metra takie kabelki, i czy trzeba jakies filtry stosowac ? (chodzi o kabel do przesylania obrazu nie zasialania :))
    martinpl
    Level 27  
    powiem Ci tak ze to chyba podobny kabel jak kartka graficzna <==> TV to podobno tez ma byc krotkie, gora 3-4 metry tak ktos gdzies mowil i koniecznie ekranowane, a ja zrobilem na 5 zylowym cieniutkim kably telefonicznym, bez zadnego ekranu i o dlugosci uwaga.... okolo 13m! i dziala bez wiekszych zaklocen, tylko jak chodzi pralka to czasami lata jakies cien na TV ale tak pozatym to spokojnie moge filmu z kompa ogladac, jezeli chodzi o to czy sa dowolnej dlugosci to jak sam nie czujesz sie na silach zrobic, to na allegro sa o dowolnej dlugosci...

ps.jak to wszystko napisalem to sobie przypomnialem ze piszesz pewnie o podlaczeniu kablem od karty graficznej z wyjscia vga, a nie z wyjscia video karty graficznej... ja pisalem o tej drugiej wersji, kiedy masz wyjscie obrazu na s-video, lub cinch i wejscie podobne...
    invx
    Level 25  
    o VGA mi chodzi

a hyba koncowek VGA nie ma zebym mogl sobie przylutowac ? i jaki to jest symbol kabelka ?
    martinpl
    Level 27  
    sa koncowki vga w sprzedazy i mysle ze jakbys znalazl jakis dobry kabel, ekranowany to moglbys sam cos takiego zrobic, tylko nie 10m chyba... mowie chyba, bo nigdy czegos takiego nie robilem i tylko sie domyslam, jak mi sie przelamal kabel od monitora kupilem wtyczke vga i sam podlutowalem kable od nowa, zebys to widzial :P chyba z 10 cm golego kabla bez zadnego ekranu, niektore zyly bez izolacji :P i dziala juz ponad pol roku i nie zauwazylem starty jakosci, tylko ze to kilka cm, a nie 10metrow...
    mumian
    Level 15  
    jeśli będzie grubyyyyyyyyy kabel z porządnym oplotem to nema problemu ale jak na jakimś cienkim to szkoda zachodu (obraz będzie ciemniejszy i będą cienie ) trzeba tez dobrze zabezpieczyć miejsca lutowania bo jak nie to po, paru dniach będą juz tlenki i klapa