Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Epson SX 130 kiepskie kolory - jettec pigment

18 Kwi 2012 07:18 4181 9
  • Poziom 8  
    Witam.

Zakupiłem ostatnio drukarkę epson sx130, po zużyciu orginalnych tuszy zakupiłem zestaw kartridży samoresetujących wraz z tuszem Jettec pigment.

No i tutaj powstał problem. Po zainstalowaniu kartridzy zauważyłem zły wydruk fotografii. Zamiast np koloru brązowego powstaje żółty. Zrobiłem mały test i zauważyłem, że czarny tusz nie pokrywa w zupełnosci zółtego (żółty prześwituje przez czarny), czego efektem na fotografiach jest kolor żółty zamiast brązowego itp.
    Dodam, że czyściłem wszytkie głowice i wszytko jest ok. Odzielnie drukowane kolory też są ok. Problem wynika tylko jeżeli czarny kolor miesza się z żółtym.
    Czym może być spowodowana taka sytuacja? Możliwe, że czarny tusz nie jest wystarczająco czarny? Myślałem nad zakupem innego typu tuszu np czarny barwnikowy? Jak myslicie w czym tkwi problem?

Kiedy korzystałem z oryginarnych tuszy nie było takiego problemu.

Bardzo proszę o odpowiedz i pomoc i wyrozumiałość, ponieważ to mój pierwszy post .
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Taki urok kiedy stosuje się nieoryginalnych kartridże. Nie jestem pewny jak w tym konkretnym modelu, ale przy niektórych drukarkach możliwa jest w ustawieniach korekcja drukowanych barw (w praktyce przekłada się to na mniejsze bądź większe użycie konkretnego tuszu przy drukowaniu danego koloru) - pogrzeb w ustawieniach czy przypadkiem nie ma tam takiej możliwości.
  • Poziom 8  
    Witam. Zrobiłem jak mówiłeś troche pokombinowałem z ustawieniem barw. Czyli zwiekszyłem jasnośc i kontrast i mniejszyłem nasycenie i żółty kolor. Może nie jest idealnie, ale zdecydowanie lepiej.
    Jednak nastepuje drugi problem, ponieważ dość często zapycha się glowica, praktycznie codziennie należy czyścic (szczególnie żółty kolor).
    Chyba do końca te tusze nie są za dobre ;/. Ktoś miał podobne nie miłe doświadczenie z tuszami jettec pigment?
  • Poziom 30  
    Podajnik papieru jest od tyłu i kartki są pod kątem podawane pionowo od góry, przez to drukarka ma tendencję do tego że z papierem wciąga kurz i wszystko to co osiądzie na nim przez noc. Generalnie na koniec pracy lepiej kartki z podajnika wyciągnąć, a podajnik papieru zakryć pokrywą (jeśli jest, ewentualnie zakryć wyciągniętymi kartkami). Przed włożeniem kartek do podajnika zwróć uwagę czy na papierze nie ma kurzu czy innego brudu, warto też czasem odkurzyć podajnik.
    U siebie miałem to samo, aż w końcu odpuściłem i EPSONA SX105 używam tylko do skanowania, a do druku mam HP z przednim podajnikiem.
  • Poziom 8  
    Tak zawsze robie, po skonczeniu drukowania wyjmuje papier i zakrywam pokrywę. Poza tym drukarka raczej stoi w miejscu wolnym od kurzu.
    A jaki tusz używałeś do swojego Epsona?
  • Poziom 30  
    Za pierwszym razem miałem oryginalne (już wtedy ten problem występował), później raz kupiłem tanie kartridże z allegro. Oczywiście problem cały czas pozostawał, kilkukrotne wykonanie funkcji czyszczenia głowic czasem pomagało, ale za kilka dni znowu to samo było (wtedy trochę zaniedbałem tą sytuację z kurzem).
    Dodatkowo wkurzyło mnie, że kartridże mają liczniki stron i nawet jak w pojemniku jest tusz, a dobije do określonej liczby to staje w miejscu i koniec (aby drukować żaden pojemnik nie może być "pusty"="max stron na liczniku"). Teraz są już na allegro dostępne kartridże samoresetujące się i zastanawiam się nad ich kupnem tylko wcześniej musiał bym "ręcznie" przeczyścić głowicę drukującą. Niestety demontaż głowicy w tej drukarce to koszmar, niemal pół drukarki trzeba rozebrać.
  • Poziom 14  
    Tak te epsony mają chipy które pilnują ilość stron wydrukowanych i po osiągnięciu tej liczby zatrzymują się i czekają na wymianę.
    Ale tusze są tanie.
  • Poziom 30  
    A tak propo czyszczenia głowicy, czy ktoś może wymontowywał już głowicę w EPSONIE SX105 (albo podobnej), chodzi mi o to czy może jest jakiś sprytny sposób na szybsze/łatwiejsze wyciągniecie tej głowicy?
  • Poziom 8  
    No i można kupić kartridże wieczyste i problem z blokowaniem wydruku się kończy, ponieważ w przypadku wyczerpania się tuszu wystarczy wyciągnąc pojemnik i zamontowac je ponownie, wówczas drukarka wskazuje pełne tusze. Tylko problem leży w doborze dobrych tuszy, bo tak jak w moim przypadku, druk tekstu wychodzi ok, ale ze zdjęciami juz jet wiekszy problem. Nie wspominając o zatykajacej sie głowicy i konieczności ciagłego czyszczenia jej co wiąże się również z utratą tuszu.
    Może ktoś z was stosował jakomś sprawdzona markę tuszu co rozwiązywało problemy z drukiem?
  • Poziom 9  
    Miałem do czynienia z tuszami JETTEC i potwierdzam, że te tusze to straszny syf.
    Wg. mnie lepiej kupić hermetycznie zamknięty toner nawet zamiennik.