Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana oleju 320td 150KM 288tys. km

seba.et 18 Kwi 2012 07:48 1235 6
  • #1 18 Kwi 2012 07:48
    seba.et
    Poziom 16  

Witam. Stałem się szczęśliwym posiadaczem autka BMW 3 e46 z brakiem jakiejkolwiek informacji na temat rodzaju oleju jaki lał tam francuz. Mechanik straszy mnie ze jeśli był już zalany półsyntetykiem i teraz wleje syntetyczny to będą się działy jakieś cuda. Dzwoniłem do Castrola, pytałem na innych forach, zapytam i tu co o tym sądzicie? Marka oleju to castrol.

0 6
  • #2 18 Kwi 2012 09:16
    janusz2008
    Poziom 33  

Olej ,,przereklamowany" są tańsze i dobre. Gdy syntetyk po dużym przebiegu nie wyrabia, idzie półsyntetyk a na koniec minerał. Możesz tylko stracić olej i kasę żeby się przekonać.

0
  • #3 18 Kwi 2012 14:01
    seba.et
    Poziom 16  

Ogólnie silnik nie wykazuje żadnych objawów zużycia. Nie kopci, nie hałasuje i ma dużo mocy. Wybrałem castrola bo taki jest zalecany przez BMW.

0
  • #4 18 Kwi 2012 17:10
    robokop
    Moderator Samochody

Zalej więc półsyntetykiem - będzie dobrze.

0
  • #5 18 Kwi 2012 19:20
    kidu22
    Poziom 35  

seba.et napisał:
    Mechanik straszy mnie ze jeśli był już zalany półsyntetykiem i teraz wleje syntetyczny to będą się działy jakieś cuda.

Wymyje ci silnik najwyżej . Za to przy srogiej zimie za 10miesięcy możesz mieś gluta a nie olej w misce.

0
  • #6 18 Kwi 2012 23:03
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Te silniki są przystosowane tylko i wyłącznie do oleju syntetycznego! Klasa lepkości tak owego jest sklasyfikowana normą BMW LL04/LL01... Należy stosować olej silnikowy o niskiej zawartości popiołów. Jeśli nie, to zaraz będą kłopoty tak z silnikami, jak i filtrem cząsteczek stałych. Tyle tego przerabiam, że masakra, jakie "dziadowskie" te niby "wieczne" silniki. Łańcuchy 100tys. i rzęzi jak...(nie napiszę co :D ) a w zimie, to w ogóle cyrki ze smarowaniem... Długo by pisać. Lej syntetyk - nic się nie stanie (oczywiście jak będziesz to robił terminowo...) a tak poza tym, to napomnę temat SERWISU (!), bo to dłuuuuga lista, co należy zrobić w samochodzie. Pytasz o jakość oleju, a gdzie cała reszta, nie wspomnę o ciśnieniu powietrza w kołach, czy smarowaniu pasów bezpieczeństwa i uszczelek...? Jak dla mnie - temat albo do rozszerzenia, albo kosz! :D

0
  • #7 19 Kwi 2012 07:16
    seba.et
    Poziom 16  

Drogi kolego zapytałem o olej bo tego pewny nie byłem. Do wymiany idą dwie rolki, napinacz no i pasek wielorowkowy, do tego wszystkie filtry. Zastanawiam się jeszcze nad separatorem odmy. Koła sprawdzone i wyważone.

0
  Szukaj w 5mln produktów