Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cyfrowy Polsat - część programów się przycina ?

PRYMUS_BMW 18 Kwi 2012 11:28 18403 10
  • #1 18 Kwi 2012 11:28
    PRYMUS_BMW
    Poziom 7  

Witajcie.
    Mam taki problem. Od pewnego czasu część kanałów (głównie tych Polsatowych) się przycina. Dekoder mam HD PVR Sagemcom ESI-88. Został on wymieniony na nowy ale problem nie ustąpił. Programy takie jak TVN, TVN7, TVN Turbo, TVP1, TVP2, Eurosport, Discovery działają ok. Natomiast, Polsat, Polsat News, Polsat Sport, Tv4 i jeszcze kilka innych się przycinają. Co ciekawe np Polsat HD się nie zacina.

Jak sprawdzałem siła sygnału jest w okolicach 60%, jakość wysoka ?

Co może być przyczyną tych problemów ?.

Zauważyłem także kilka dni temu że podczas całkowicie bezwietrznej pogodzie przycinanie się programów ustąpiło, natomiast już od początku tygodnia jest to samo. Dodam że jestem laikiem w tych tematach więc prośba o podpowiedź co i jak sprawdzić (jeśli laik sobie poradzi) lub o namiary na jakiegoś dobrego Fachowca z okolic Raszyna pod Warszawą.

Z góry dziękuje za pomoc.
    pozdrawiam.

3 10
  • #2 18 Kwi 2012 11:47
    boguslaw5
    Poziom 17  

Miałem podobny problem. Pomogła wymiana konwertera. Ale oczywiście w tym przypadku tak być nie musi. Proponuję sprawdzenie kanałów na 100% sprawnym konwerterze.

0
  • #4 18 Kwi 2012 16:01
    PRYMUS_BMW
    Poziom 7  

Gość w pkt cyfrowego Polsatu powiedział że 60% siły oraz wysoka jakość to są parametry ok - mylił się ?
    Przy antenie nic nie było grzebane, jest zamontowana na kominie i naocznie mogę stwierdzić że jej pozycja nie uległa zmianie ???

Wiec czemu powodem ma być źle ustawiona antena ?

0
  • #5 18 Kwi 2012 16:20
    LeDy
    Poziom 43  

PRYMUS_BMW napisał:

Przy antenie nic nie było grzebane, jest zamontowana na kominie i naocznie mogę stwierdzić że jej pozycja nie uległa zmianie ???

Wiec czemu powodem ma być źle ustawiona antena ?
    Więc po co założyłeś temat jak ty naocznie stwierdzasz prawidłowość ustawienia anteny? Nie masz pojęcia co i jak może mieć wpływ więc wezwij fachowca.

1
  • #6 18 Kwi 2012 16:21
    KIEROWCA_VW
    Poziom 35  

W punktach Cyfrowego Polsatu, zresztą w innych też, pracują sprzedawcy a nie instalatorzy...
    Przy ustawianiu anteny istotne są milimetry, wybacz ale naocznie takiej różnicy nie zauważysz...

0
  • #7 18 Kwi 2012 16:29
    PRYMUS_BMW
    Poziom 7  

Rozumiem dziękuje.
    A jakie wartości w takim układzie powinny być mówię o sile sygnały i jakości ?
    I drugie pytanie rozumiem że metoda ja na dachu szwagier w salonie + walkie-talkie i damy rade obserwując wartości na TV czy do tego jest potrzebny jakiś specjalistyczny sprzęt ?

0
  • #8 18 Kwi 2012 18:26
    andpol 33
    Poziom 35  

Na tym tunerze nic więcej nie wykręcisz, bo nie ma procentowego wskaźnika jakości a wysoka jakość nie znaczy nic. Wezwij fachowca z miernikiem bo ze szwagrem to Wam zejdzie miesiąc i nie ustawicie.

1
  • #10 24 Kwi 2012 03:03
    wj2
    Poziom 10  

Ważny jest nie tyle poziom sygnału, co jakość. przyczyn może być wiele, pierwszym problemem jest to, że tuner satelitarny wskazuje poziom i jakość sygnału najczęściej dla jednego transpondera, najczęściej z możliwością zmiany parametrów. Problem może faktycznie dotyczyć uszkodzonego konwertera, nie można wykluczyć również problemu z tunerem. Najprostszy sposób, to wybrać się do znajomego i podłączyć pod dobrze działającą antenę tunera co wykluczy problem z tunerem. W przypadku problemów w takim teście proponuję poszukać informacji o powrocie do ustawień fabrycznych, resecie tunera itp. W przypadku pomyślnego testu sprawdzić ustawienie konwertera, na kiepsko działającym sygnale obracając wybrać najlepsze ustawienie, jeśli tuner ma podwójny wskaźnik sygnału nie sugerować się poziomem sygnału tylko jakością (najczęściej dolna skala). Jeśli to nie pomoże, proponuję albo wizytę fachowca albo inwestycje w konwerter albo pożyczenie od kogoś dla sprawdzenia. Zakładam, że antena nie jest pogięta, a ustawienie "góra, dół i prawo-lewo" jest dokładnie na maksimum, dzięki walke-talke i szwagrowi Bardzo rzadko zdarzają się przypadki utraty jakości przy odbiciu sygnału z innego satelity, nakładającego się na sygnał użyteczny, pozostaje wtedy zmiana lokalizacji anteny. tyle w skrócie, Życzę wytrwałości lub telefon do instalatora, wybór należy do Ciebie.

0
  • #11 24 Kwi 2012 10:25
    PRYMUS_BMW
    Poziom 7  

Dziękuje za wszystkie podpowiedzi, wiem czego szukać choć problem obecnie sam się rozwiązał, prawdopodobnie muszę poczekać na słabszą pogodę zaobserwować czy nadal programy się przycinają i wtedy wezwać fachowca do regulacji.

1
  Szukaj w 5mln produktów