Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nokia 6020 - telefon się sam wyłącza i włącza

18 Kwi 2012 17:13 3841 8
  • Poziom 18  
    Witam,

Mianowicie mam problem z nokią 6020(bardzo dziwny) : Pewnego dnia telefon ot tak się wyłączył, myślę sobie "to pewnie rozładowana bateria", ale po chwili wróciło mi "wspomnienie", że całą noc się ładowała (bateria wykluczona - w pełni naładowana), no to ją włączam, wszystko good działa patrzę sobie w menu, wychodzę i nagle jakby "rozładowanie" - gaśnie podświetlenie ekranu, a po chwili obraz całkowicie znika... Jednak za około 5 sec włącza się sam do widoku, w którym się wyłączył (czyli że tak powiem "pulpit") i klawiatura po ludzku się zablokowała. No to odblokowuję i próbuję dzwonić... i nagle... znów to samo! "nagle jakby "rozładowanie" - gaśnie podświetlenie ekranu, a po chwili obraz całkowicie znika... Jednak za około 5 sec włącza się sam do widoku, w którym się wyłączył" i tak co chwila, aż w końcu na dobre się wyłączył. Włączyłem znów guzikiem i dalej ta sama historia w kółko. Pomoże mi ktoś? Może to soft? A może mechaniczna usterka? Bardzo lubię ten telefon, mocny jest prawie niezniszczalny, zależy mi żeby działał tak jak wcześniej. Z góry dziękuję.

Pozdr.
    Proszę zmienić temat na zgodny z regulaminem. Tytuł wpisu powinien zawierać markę, model oraz skrótowy opis usterki. jever 23
  • Poziom 33  
    Kąpiel w izropopanolu, do tego nowy soft i powinna usterka odejść w niepamięć :)
  • Poziom 18  
    Okay, to teraz może jakaś instrukcja do tego co powiedziałeś i co to jest ten izropopanol?
  • Poziom 19  
    zolianek napisał:
    Okay, to teraz może jakaś instrukcja do tego co powiedziałeś i co to jest ten izropopanol?

Witam Izopropanol jest środkiem czyszczącym.
    za pewne nie posiadasz wanienki ultradźwiękowej, możesz rozkręcić telefon i samą płytę główną wyczyścić w alkoholu jakimś pędzelkiem ale oprogramowanie nie wgrasz ponieważ nie posiadasz żadnego urządzenia np. Boxa Jaf pozdrawiam
  • Poziom 18  
    A przez usb nie da się softa wgrać?
  • Poziom 19  
    [quote="zolianek"]A przez usb nie da się softa wgrać?[/quote

Z tego co się orientuję nie ma takiej możliwości ponieważ jest to platforma DCT4 co innego w przypadku Noki BB5 bez problemu wgrywa się softa po usb pozdrawiam
  • Poziom 19  
    zolianek napisał:
    Znalazłem takie coś https://www.elektroda.pl/rtvforum/download.php?id=138277, może to podziała?

Możliwe że tak ale czym to wgrasz kolego sympatyczny ??
    Moim zdaniem podejdź jutro do najbliższego serwisu GSM za wgranie softa skasują góra 20 zł i będziesz miał pewność czy usterka jest od strony programowej pozdrawiam
  • Poziom 18  
    Dobra, dzięki. Zastanowię się nad tym