Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wzmacniacz do kolumn Alton 70

18 Kwi 2012 18:51 4563 25
  • Poziom 8  
    Witam posiadam oryginalne kolumny tonsil alton 70 chciał bym zakupić wzmacniacz do 350zł bez przesyłki
    interesuje mnie wzmacniacz co będzie idealnie pasował do kolumn i nie będzie się grzał oczekuję najlepszych propozycji pozdrawiam.

Zdanie rozpoczyna...? Kończy...?
    3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 15  
    Jak może być wzmacniacz który się nie grzeje?
  • Poziom 8  
    sebagnych napisał:
    Jak może być wzmacniacz który się nie grzeje?

Są wzmacniacze co rozgrzewają się strasznie i są takie co mniej się grzeją np wzmacniacz mojego kolegi pioneer nie pamiętam modelu gotuje się strasznie takiego nie chce

3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
    (dj-MatyAS)
  • Poziom 15  
    To zależy od konstrukcji wzmacniacza.
    Albo się daje duży radiator albo mniejszy ze wentylatorem.
  • Poziom 8  
    Uzytkowinik19 napisał:
    Yamaha A-520, Sony TA-F470

Słyszałem że do tych kolumn najlepiej pasują Yamaha A-520 i Yamaha A-500 a jak z tym sony co jest wyżej wymieniony? bo znalazłem go na allegro w dobrej ofercie z gwarancja 6 mc
    dlatego zależy mi na bardzo dobrym wzmacniaczu żeby ten zestaw zagrał bardzo ładnie

(dj-MatyAS)
  • Poziom 38  
    Yamahy się dobrze zgrywają z altonami ze względu na ich brzmienie, a mianowicie lekko wycofanymi wysokimi tonami w połączeniu z mocnym brzmieniem tubowego głośnika wysokotonowego z Altonach. Sony gra bardziej naturalnie, tylko ostrożnie z regulacją głośnośći, ten soniak to dość mocny piecyk.
  • Poziom 8  
    Uzytkowinik19 napisał:
    Yamahy się dobrze zgrywają z altonami ze względu na ich brzmienie, a mianowicie lekko wycofanymi wysokimi tonami w połączeniu z mocnym brzmieniem tubowego głośnika wysokotonowego z Altonach. Sony gra bardziej naturalnie, tylko ostrożnie z regulacją głośnośći, ten soniak to dość mocny piecyk.

To do ilu % podkręcać ten piecyk? tak żeby było bezpiecznie.

(dj-MatyAS)
  • Poziom 26  
    Z umiarem. Tak, żeby kolumny nie wypruwały flaków, nie charczały... Tylko jak grasz maksymalną mocą to nie graj pół dnia bo żaden sprzęt tego "nie lubi".
  • Poziom 8  
    LysyOsw napisał:
    Z umiarem. Tak, żeby kolumny nie wypruwały flaków, nie charczały... Tylko jak grasz maksymalną mocą to nie graj pół dnia bo żaden sprzęt tego "nie lubi".

Nie no sprzętu nie mam zamiaru katować pół dnia, troche wybicie od tematu ale powiedzcie mi jak alton 70 prezentuje się z muzyką rock? i tym podobne

(dj-MatyAS)
  • Moderator
    Miałem Altony 80 i grały dobrze. Mają charakterystykę konturową, z lekko wycofanym środkiem pasma i podbitą górą.
  • Poziom 9  
    Witam,
    Chciałbym odnowić temat, ponieważ mam pewien problem, posiadam Altony 70 oraz korektor graficzny Diora fs 042. Planuję kupić wzmacniacz Diora ws 442, tylko nie wiem czy to będzie dobrym rozwiązaniem? Co o tym myślicie?
  • Poziom 13  
    Korektor ten charakteryzuje się dość dużymi zniekształceniami, więc bez konieczności nie warto go podłączać.

Natomiast co do WS 442 jest to wzmacniacz dużo gorszy od wyżej wymienionych Yamah, który może dużo szybciej tracić kontrolę nad głośnikami. Sądząc po cenach w jakich ostatnimi czasy sprzedaje się WS 442 nie warto sobie nim zawracać głowy. Yamaha zagra lepiej.
  • Poziom 9  
    Dzięki za odpowiedź.
    A w ogóle opłaca się kupować korektor do tego zestawu?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 17  
    Witam
    Ja do altonów 70 używam Diorę WS 504 i fajnie to gra. Diora ma kontrolę nad kolumnami nic nie charczy, ma duży zapas mocy 2x 80W a altony (głośnik basowy) ma 60W. Jak kupisz wzmacniacz zobacz, czy potrzebny będzie korektor bo nie zawsze jest konieczny.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 9  
    Ok, dzięki za porady ;)
    Najłatwiej było by usłyszeć kilka wzmacniaczy obok siebie i porównać. Wtedy wybrać, no ale cóż nie mi dana taka wygoda. Właśnie też zastanawiałem się nad mocniejszą diorą niż ws 442, bo ogólnie jestem bardziej zwolennikiem polskiego sprzętu. A wsh 110 lub wsh 111? Zabrzmiała by dobrze?
  • Poziom 38  
    Napędzałem kiedyś te kolumny przy pomocy Technics SU-V65a, fajnie to grało, owszem grzał się, ale nie parzyło czy coś...
    Wzmacniacz pewnie by grał dalej, ale pioruna nie wytrzymał, teraz mam WS442 z wywaloną barwą dźwięku i konturem, bo mi to jakoś nie tak grało, za to mam korektor FS042 i nawet się spisuje, tylko trzeba wiedzieć jak go użyć...

Pewnie sobie może ktoś pomyśleć, że WS442 ma "tylko 35W", ale w praktyce się tego nawet nie przekracza, a sprzęt estradowy to nie jest, więc moce nie muszą być ogromne...

Najfajniej byłoby porównać sobie wzmacniacze na słuch, ale przy zamawianiu przez internet będzie to utrudnione...
  • Poziom 38  
    Korektorem można np poprawić ch-kę kolumn, u mnie niestety z gumowym zawieszeniem głośniki są (oryginalnie były piankowe) i korektor trochę pomógł, aczkolwiek najlepiej byłoby mieć pomiarowy mikrofon, tylko teraz pojawia się pytanie czy chcemy uzyskać dźwięk o dużej wierności czy taki który nam się podoba...

Mając porządne głośniki teoretycznie korektor jest zbędny, barwy dźwięku i kontury jak dla mnie tylko pogarszają dźwięk, chociaż są różne widzimisię... U siebie to wywaliłem, korektorem na ucho poprawiam same kolumny, bo zmiana typu zawieszenia na twardsze pewnie zmniejszyła efektywność średnio i nisktonowych (kolumny teraz już pewnie nie mają fabrycznych parametrów) i żeby nie było że ja takie coś porobiłem, kiedy regenerowałem głośniki z innych kolumn dałem piankowe, jak w oryginale.

Teraz tylko pytanie czego oczekujesz od wzmacniacza? Bo jak ma być głośno i nic więcej to wystarczy na moc patrzeć...
    Zastanów się co da Ci mocniejszy wzmacniacz, bo do słuchania w domu nie trzeba ogromnych mocy, chyba że do szpanowania znajomym...
  • Poziom 9  
    dj-MatyAS napisał:
    Widzę, że mimo sugestii nie zapoznał się Kolega z funkcją korektora... Dlaczego?

Zgodnie z radą zapoznałem się teoretycznie jak i praktycznie. Tylko w owym cytacie miałem na myśli wyłącznie wzmacniacze do odsłuchu, tak jak Kolega później opisał.

Słucham dość różnych gatunków muzyki, więc korektor podłączony będzie, lecz nie zawsze używany.

Lubie dość czysty dźwięk i trochę uczulony jestem na jakieś zniekształcenia.

Hmm... czego oczekuje? zestaw raczej będzie u mnie w domu, w pokoju. Czasami zabierany będzie na jakieś imprezy, więc dobrze by było z jakimś zapasem mocy w nim. Co do szpanowania, to chyba kimś takim nie jestem :P
  • Poziom 38  
    No właśnie, dom i imprezy, trochę sprzeczna sytuacja...

Jeśli ma być czysto to WS442 z wywaloną barwą i konturem gra dość dobrze, jeśli chcesz coś na imprezy to po prostu kup cokolwiek co ma odpowiednią dla Ciebie moc.

Może powiedz co masz aktualnie, bo jeśli jakaś Unitra, to większość ma podobną budowę i zmiana na podobny nie byłaby zbyt mądra.
  • Moderator Akustyka
    Cheri555 napisał:
    Lubie dość czysty dźwięk i trochę uczulony jestem na jakieś zniekształcenia.
    Więc odpuść sobie ten korektor.
    To jest sprzęt domowy i w żadnym wypadku nie nadaje się do nagłaśniania imprez !
  • Moderator
    Wielokrotnie mówiliśmy, że nie ma sprzętu, który zagra dobrze i w domu i na imprezie. Musisz jasno określić priorytet.
  • Poziom 9  
    Witam ;)
    Chciałem podsumować temat i przedstawić złożony zestaw audio.
    Kolumny się nie zmieniły są to dalej Altony 70, korektor tak samo Fs 042 (do którego Dj-MatyAS miał rację. Miałem okazje podłączyć Pioneer'a Sg 9800 nieziemskie porównanie!, który ma 12 pasm na kanał. Korektor nie jest podłączony), odtwarzacz Sansui Cd-270 oraz wzmacniacz TEAC a-x75 mkII. Niestety żadnych filmów nie mam by ukazać jak wszystko się sprawuje. W przyszłości zestaw zamierzam poszerzyć o Nakamichi CR-1 oraz gramofon Pioneer'a tylko jeszce zastanawiam sie nad modelem - może jakieś ciekawe sugestje macie?
    Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie jak najbardziej porzyteczne rady i informacje ;)