Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Nissan Pickup - błąd sterownik silnika

18 Kwi 2012 19:01 1998 2
  • Poziom 25  
    Witam, Nissan Pickupu D22 2.5di 2003r. zapalił się check a gutmann wyświetlił błąd "Sterownik silnika" usterka aktualna, błąd się kasuje ale po przejechaniu kawałka drogi zapala się znowu. Numer błędu niestety nie zgodny z OBD oraz brak komunikacji przez protokół OBD, ogólnie z samochodem nie ma problemu.... o co chodzi?
  • Poziom 25  
    Witam, ten sam samochód inny problem. Auto od czasu do czasu nie ma mocy w okolicach 3000 obr/min. Turbina po regeneracji, nowy zawór EGR. Dolot szczelny na kompie brak błędów, drożny katalizator. EGR ma 6 pinów. Po założeniu było gorzej niż na starym (zaślepionym). Nowy zawór częściowo otwarty (pytanie czemu?). Czy podlega on adaptacji ? Do momentu jak nie zaślepiłem nowego, szarpania w momencie wciśnięcia gazu w podłogę.
  • Poziom 25  
    Wracając do tematu z tym nissanem to sprawa wygląda tak że szarpie cały czas na 3 biegu w zakresie 2000 - 3000 obr/min. Byłem u pompiarza i powiedział żeby wyjąć wtryski a w następnej kolejności pompę do sprawdzenia. Jak odepnę czujnik w intercoolerze to szarpania pojawiają się w zakresie 3000 - 35000 obr/min ale są znacznie słabsze. Jak podepnę manometr (trójnik przy czujniku w intercoolerze) to widać wahania ciśnienia w momencie gdy są wyczuwalne w samochodzie, kończą mi się już pomysły powoli... Słyszałem że od napędu gdzieś na skrzyni biegów są czujniki które mogą powodować problemy z przyspieszaniem ?