Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wymiana alternatora w Volkswagenie Golfie III.

18 Kwi 2012 21:12 3704 16
  • Poziom 9  
    witam.
    Od razu zaznaczę, że szukałem podobnych tematów, ale nie dały one odpowiedzi na moje pytanie.
    Posiadam golfa II seryjnie ma on alternator 55A, jednak jest on niewystarczający bo po regeneracji nie jest w stanie wyżywić odpalonego silnika i samych świateł mijania. Chce go zastąpić alternatorem 120A z mercedesa którego sprzedaje na części.
    Montaż mechaniczny nie stanowi wielkiego problemu.
    Czy taki alternator nie zagotuje mi akumulatora 72ah??
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 30  
    Jeżeli ma sprawny regulator nie.
  • Poziom 12  
    Witaj, jeżeli regulator napięcia w tym alternatorze jest sprawny to nie powinien zagrozić akumulatorowi.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 9  
    czyli zakładam podłączam i musi działać jeśli jest sprawny??
  • Poziom 12  
    Pod warunkiem iż poprawnie podłączysz ;-)
  • Poziom 9  
    to akurat trudne nie jest ;)
    w takim razie już chyba wszystko w tym temacie jest jasne.
    dziękuję za pomoc i czekam na okazję do rewanżu :)
    temat zamykam.
  • Poziom 26  
    Nie lepiej rozważyć SWAP jednostki z meśka do golfa? :D
  • Poziom 42  
    Nic ci się nie stanie, możesz zakładać. Tylko zastanawia mnie jedno 55A starego alternatora to masa prądu i to nie alternator ożywia silnik jak napisałeś. Więc czy nie masz problemu z instalacją elektryczna pojazdu.
  • Poziom 9  
    tego nie wiem wiem że mam sprawny alternator 55A i przy samych światłach mijania już nie doładowuje mi akumulatora tak jak powinien a przy światłach drogowych nawet go rozładowuje tak że po przejechaniu 70km na drogowych nie jest w stanie zakręcić rozrusznikiem nawet... według elektryka który regenerował alternator wszystko jest ok.
    mierzyła watomierzem i podobno wyprodukowanie iskry i zasilenie 2 żarówek h4 plus tylnych pozycji jest w stanie pochłonąć całe 55A
    niby patrzeć na znamionową ilość watów to by się zgadzało ale nie wiem...
    włożę 120 to na pewno mu wystarczy ;)
  • Poziom 32  
    Jak najszybciej zmień tego elektryka. Zawieź jeszcze raz alternator do sprawdzenia do dobrego fachowca i jeżeli jest dobry to usterki szukaj w instalacji pojazdu. W najgorszym przypadku pracujący silnik i włączone światła pobierają jakieś 15A, a nie 55 jak mówi ten Twój "elektryk".
  • Poziom 35  
    Nawet alternator 33A wystarczy do świateł i silnika.

Ale dmuchawa, tylnia szyba , pierdułki, i mamy 120A ....
  • Poziom 35  
    Auto 20 lat jezdziło na 55A alternatorze i nagle zdecydowałes ze jest to za mało i zakładasz 120A? A moze by tak sprawdzic ile daje amper np amperomierzem kleszczowym? 5 min roboty i wszystko jasne. Voltomierzem sprawdzisz napięcie i spadki i po problemie.
  • Poziom 32  
    uczeń111 napisał:
    według elektryka który regenerował alternator wszystko jest ok.
    mierzyła watomierzem i podobno wyprodukowanie iskry i zasilenie 2 żarówek h4 plus tylnych pozycji jest w stanie pochłonąć całe 55A
    Zmień elektryka jak radżą koledzy. 100% sprawny alternator + sprawna instalacja i spokojnie zasila wszystko co jest na pokładzie.

uczeń111 napisał:
    niby patrzeć na znamionową ilość watów to by się zgadzało ale nie wiem...
    Policzmy może to Ciebie przekona 55A*13.8V=759wat moc alternatora

przednie żarówki to 2*60wat+tył 2*5wat+jakieś 20-30wat na podświetlanie rejestracji licznika i przednich postojowych=160wat

zasilanie sterowania silnikiem pobiera około 5A*13.8V=69wat

759-160-69=530wat zapasu.
  • Poziom 9  
    alternator miał obtoczony wirnik i wymienione szczotki i sobie nie radzi.
    przy 1500rpm nie doładowuje akumulatora, myślę, że przy wadliwej instalacji w której by ginęło 530wat to był by to niezły grzejnik który szybko sam by się znalazł
  • Poziom 35  
    podaj napiecie i ampery?
  • Poziom 37  
    fuelinyourblood napisał:
    podaj napiecie i ampery?

Nominalne są już podane; Kolega miał na myśli aktualne? To, co dziś "daje" altek? Tak - to by było ciekawe. Gdyż nawet Fiacik z 33amperowym "dynamem" dawał radę a 55A by miał kłopoty?
    Koledzy poradzili już właściwie wszystko, teraz ruch po stronie Kolegi Uczeń111 :D
  • Poziom 9  
    wymieniłem na 120A i lata :)