Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zestaw narzędzi do rozbiórki laptopów

pawel4325 18 Kwi 2012 21:48 2940 7
  • #1 18 Kwi 2012 21:48
    pawel4325
    Poziom 23  

Witam. Może temat brzmi banalnie ale chciałem spytać jak bym szukał na allegro, narzędzi (oczywiście poza podstawowym śrubokrętem) narzędzi do rozbiórki laptopów. Chodzi mi dokładnie np. do zdejmowania zatrzasków, taśm od klawiatur itd. delikatnych elementów którymi może po prostu używając rąk łatwo uszkodzić. Głównie mi chodzi o starsze laptopy, ale to raczej takiego znaczenia nie będzie miało. Z góry dziękuję za pomoc.

0 7
  • #2 18 Kwi 2012 21:59
    boro1234567
    Spec od komputerów

O jakie narzędzia konkretnie pytasz?
    Do rozbiórki laptopów w zupełności wystarczy kilka wkrętaków, karta bankomatowa, pinceta, serwice manuals oraz trochę zdolności manualnych i wiedza jak to jest zbudowane.

0
  • #3 18 Kwi 2012 22:11
    pawel4325
    Poziom 23  

wkrętaki wkrętakami, to podstawa żeby obudowę zdjąć, ale tak jak mam np. Compaq Armada M700, to czym np. w nim by było dobrze zdjąć tasiemkę od klawiatury (tą drugą szerszą od spodu) żeby jej nie uszkodzić ? a że to jest szeroka taśma to już by był lepiej mieć dwa takie same narzędzia żeby równocześnie wyjmować, albo równocześnie zatrzaski plastikowe żeby zwolnić blokadę itd. Jestem w tej kwestii początkujący też się chciał poradzić i jak np. (chodzi o nazwy fachowe) szukać danych narzędzi, oczywiście oprócz śrubokręta. Znalazłem na allegro zestaw za 270 zł, nazywa się Manhattan zestaw narzędziowy PC (linku nie podaję bo raczej nie wolno), powiedzcie co o tym sądzicie, bo widzę dużo fajnych rzeczy (chociaż pewnie 20% z tego bym używał)

0
  • #4 19 Kwi 2012 12:03
    Czasami
    Poziom 17  

Jeśli nie masz wprawy w rozbieraniu laptopów radzę potrenować na jakichś złomach. Niestety żadne, nawet najlepsze narzędzie nie zastąpi doświadczenia. Szczególnie wszelkiego rodzaju taśmy są bardzo podatne na uszkodzenia. A zdobycie elementów do starszych laptopów z reguły graniczy z cudem. Jak wiadomo w przeciwieństwie do komputerów stacjonarnych w laptopach prawie każdy podzespół jest indywidualny.

boro1234567 napisał:
    pinceta

Używanie metalowej pęsety może spowodować przeniesienie ładunku elektrycznego z ręki człowieka na elektroniczne podzespoły. Odradzam używanie.

0
  • #5 19 Kwi 2012 13:21
    boro1234567
    Spec od komputerów

Nie wiem jakie kolega ma doświadczenia z pincetą ale ja używam ponad 10 lat i nie zdarzyło mi nic uszkodzić.
    Jeśli chodzi o ładunki elektrostatyczne to zagadnienie jest o wiele wykraczające poza ramy tego postu, jeśli stosuję się do pewnych zasad(oraz pracuje na odpowiednio przygotowanym stanowisku nie na przykładowym kocu)na pewno pinceta nie zrobi żadnemu laptopowi krzywdy.

0
  • #6 19 Kwi 2012 15:00
    pawel4325
    Poziom 23  

boro1234567 napisał:
    Nie wiem jakie kolega ma doświadczenia z pincetą ale ja używam ponad 10 lat i nie zdarzyło mi nic uszkodzić.
    Jeśli chodzi o ładunki elektrostatyczne to zagadnienie jest o wiele wykraczające poza ramy tego postu, jeśli stosuję się do pewnych zasad(oraz pracuje na odpowiednio przygotowanym stanowisku nie na przykładowym kocu)na pewno pinceta nie zrobi żadnemu laptopowi krzywdy.
    A takie pytanie, jak np. w Compaq Armada M700 mam szeroką taśmę od klawiatury, bo są dwie jedna wąska u góry druga czarna od spodu, to ją lepiej wyjmować np. dwoma na raz pincetami, bądź jedną, bo tu wyjąc mogę jedną ale chodzi o równe wkładanie itd. W sumie kiedyś rozbierałem Panasonica CF-73 i tam normalnie rękoma ale to strach jak taka taśma się uszkodzi.

0
  • #7 20 Kwi 2012 00:06
    szemielos
    Poziom 14  

Co potrzebujesz :
    zestaw torxów
    wkrętaki krzyżakowe
    i dużo cierpliwości

0
  • #8 20 Kwi 2012 20:20
    pawel4325
    Poziom 23  

Doszedłem do wniosku że nie ma sensu kupowania całych tych wynalazków po prostu sobie zamówiłem torxy z końcówkami namagnesowanymi, pincety dwie i takie szczypce podgięte nie długie i myślę że wystarczy :)

0