Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra B - podłączenie sterownika centr. zamka Noxon T5

david92sc 18 Kwi 2012 22:57 13534 7
  • #1 18 Kwi 2012 22:57
    david92sc
    Poziom 9  

Witam dziś zakupiłem sterownik noxon T5
    chciałbym go wpiąć zamiast starego sterownika centralnego zamka (niestety kostki są całkiem inne)
    czy ktoś może montował go już w taki sposób?
    wie jak to zrobić ?
    posiada rozpis pinów tych kości ?
    bądź wie który kabel do którego bardzo bym prosiło rozpiskę.

wrzucę zdjęcia oryginalnej centralki kostki+ kabli

oraz nowa centralkę + rozpiskę
    Opel Vectra B - podłączenie sterownika centr. zamka Noxon T5 Opel Vectra B - podłączenie sterownika centr. zamka Noxon T5 Opel Vectra B - podłączenie sterownika centr. zamka Noxon T5 Opel Vectra B - podłączenie sterownika centr. zamka Noxon T5 Opel Vectra B - podłączenie sterownika centr. zamka Noxon T5 Opel Vectra B - podłączenie sterownika centr. zamka Noxon T5 Opel Vectra B - podłączenie sterownika centr. zamka Noxon T5

Z Góry dziękuje za pomoc

Proszę nie krytykować jestem laikiem .

0 7
  • #2 19 Kwi 2012 01:28
    Pawel wawa
    VIP Zasłużony dla elektroda

To czemu piszesz w dziale dla zaawansowanych? Przenoszę. W instrukcji sterownika masz wszystko pięknie opisane, zaglądałeś tam?

0
  • #3 19 Kwi 2012 18:30
    david92sc
    Poziom 9  

tak zaglądałem tam,

próbowałem połączyć nową centralkę w miejsce starej
    sprawdzałem na których kablach pojawia się napięcie podczas zamykania i otwierania.
    jednak znalazłem jedynie zamykanie na jednym kablu, otwierania nie mogłem znaleźć
    tzn znalazłem ale na płytce z starą centralką jednak z pinu nie wychodził żaden kabelek.
    a w momencie podania mu masy zamek się otwierał zamek .
    przydatna by była rozpiska kabli w kostkach wchodzących do tej starej centralki .

Wczoraj posiedziałem troszkę przed komp i poczytałem o schematach elektrycznych i skonfigurowałem centralkę pod mój zamek z siłownikami ;D
    4 godziny mi to zajęło :P
    ale przynajmniej czegoś się nauczyłem :)

tak wiec potrzebna byłaby mi rozpiska kabli z kostek i myślę ze dał bym rade ! :D

0
  • #4 24 Kwi 2012 09:14
    david92sc
    Poziom 9  

Opel Vectra B - podłączenie sterownika centr. zamka Noxon T5

Zdjęcie przedstawia kosteczkę z kluczyka.
    Czy to urządzenie obok to IMO?
    Czy jakaś czujka do IMO?

Mam wątpliwości, czy nie zostało spalone to urządzenie.
    Wyczytałem gdzieś, że jest to pętla immobilizera.

Mam okazję zakupić tę część od innej Vectry ze szrotu.

Moje następne pytanie - kupując trzeba kupić z kosteczkami?
    Czy jeśli podłączę to pod swoje auto czy to będzie działać?
    Czy muszę jeszcze jakiś sterownik kupić?

0
  • #5 24 Kwi 2012 09:54
    Pawel wawa

Na zdjęciu jest pętla i transponder z immo. Jeśli wymienisz samą pętle lub pętle i transponder, nie odpali. Trzeba będzie ją "dopisać". Najlepiej wymienić jeden układ scalony w pętli na stary. Albo immo off. Tak czy inaczej, bez sprzętu sobie nie poradzisz.

0
  • #6 24 Kwi 2012 10:56
    david92sc
    Poziom 9  

właśnie wracam od znajomego mechanika nie zajmuje się elektroniką tylko mechaniką ale powiedział mi istotną rzecz

o której nie wspomniałem na forum , mianowicie ten transponder kleiłem na ciepłym kleju można nawet powiedzieć ze na gorącym i transponder mógł ulec zniszczeniu .
    pytanie Czy to możliwe?
    jeśli tak to czy wystarczy ze kupię używany transponder i ktoś mi go zaprogramuje?

czy to można zrobić tylko w Aso, czy i jeśli tak to gdzie/kto może mi to zaprogramować?

czy do tego jest osobne urządzenie czy wystarczy wpiąć sie pod kompa i tam zaprogramować jakoś?

1
  • #7 24 Kwi 2012 10:59
    Pawel wawa

Od początku napisz co dzieje się z autem, i co wymieniłeś, bo robi się bałagan. Transponder od gorącego kleju się nie zepsuje.

0
  • #8 24 Kwi 2012 14:11
    david92sc
    Poziom 9  

Pawel wawa napisał:
    Od początku napisz co dzieje się z autem, i co wymieniłeś, bo robi się bałagan. Transponder od gorącego kleju się nie zepsuje.

napisałem od początku w nowym temacie ten zamykam poprzedni problem został rozwiązany (gdyby ktoś potrzebował opis złączek służę pomocą)
    wracając do tematu wszystko opisałem w nowym temacie
    Nowy temat problem z imo
    i proszę o dalsza rozmowę w nowym temacie

0