Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

pralka Whirlpool Easytronic 1000: brak niskiego poziomu wody; co to jest CUIO?

jerzees 18 Kwi 2012 23:47 1774 5
  • #1 18 Kwi 2012 23:47
    jerzees
    Poziom 9  

Jest sobie w pralce (Whirlpool Easytronic 1000) przycisk "1/2" wyboru poziomu wody, jednak jego użycie wydaje się nie dawać żadnego efektu. Czy w pralkach z presostatem trójstanowym (tutaj konkretnie Invensys B1-164c) w ogóle taki przycisk powinien występować? Jeżeli tak, to na jakiej zasadzie pralka wie ile wody to poziom "1/2"?
    Przycisk jest podłączony do programatora i daje styk.

Druga rzecz: podczas badania presostatu nie udało mi się uzyskać wskazania stanu przepełnienia. Czy do tego wskazania potrzeba "aż tak" mocnego dmuchnięcia, że
    przez rurkę pośrednią , trzymaną za pomocą palców nie mogłem go uzyskać? Czy też powinno to być znacznie łatwiejsze i wskazuje na awarię?

I trzecie pytanie: co to jest i do czego służy urządzenie opisane na schematach z programatorami Invensys jako "CUIO", podłączane przez wejście "Pi5"? Czujnik wyważenia wsadu?

0 5
  • Pomocny post
    #2 19 Kwi 2012 00:24
    peter falk
    Specjalista AGD

jerzees napisał:
    co to jest i do czego służy urządzenie opisane na schematach z programatorami Invensys jako "CUIO

control unit, user IO (aj - oł znaczy: wejście - wyjście :) ) , czyli wyprowadzenia na panel sterowania
    jerzees napisał:
    Czy do tego wskazania potrzeba "aż tak" mocnego dmuchnięcia, że
    przez rurkę pośrednią , trzymaną za pomocą palców nie mogłem go uzyskać

Nooo. Czasami to gały na wierzch wychodzą :D
    jerzees napisał:
    Whirlpool Easytronic 1000

A konkretne dane tego cuda :?: WHM... , AWE...

1
  • #3 19 Kwi 2012 01:23
    jerzees
    Poziom 9  

peter falk napisał:

control unit, user IO (aj - oł znaczy: wejście - wyjście :) ) , czyli wyprowadzenia na panel sterowania

Brzmi logicznie, tylko, że tutaj "panel" jest całkowicie analogowy i ma najprostszy układ: gała programatora (Invensys 3340c), gała temperatury, przycisk zasilania, przycisk "1/2", przycisk wirowania i dwie diody. A jednak gniazdo Pi5 jest obsadzone i kable idą gdzieś wgłąb pralki.

Cytat:

jerzees napisał:
    Whirlpool Easytronic 1000

A konkretne dane tego cuda :?: WHM... , AWE...

Dokładniej, to jest napisane "from Whirlpool for IKEA" i nic więcej nie ma. Ewentualnie z tyłu nr seryjny...

0
  • Pomocny post
    #4 19 Kwi 2012 23:09
    zhudomel
    Specjalista AGD

jerzees napisał:
    "1/2" wyboru poziomu wody
    To nie jest 1/2 wody, tylko 1/2 ilości prania (czyli 2-3 kg), a to nie jest to samo.
    jerzees napisał:
    Ewentualnie z tyłu nr seryjny...
    I pewnie model też tam jest. Więc trzeba podać, najlepiej oba.

0
  • #5 20 Kwi 2012 02:30
    jerzees
    Poziom 9  

Cyferki wrzuciłem w Google, które doprowadziło do WHM100W. Instrukcję serwisową znalazłem, z której wykresów wyczytałem, iż 1/2 daje 2x mniej cykli płukania. Na schemacie zamiast CUIO jest IS - "Indication Safety". Hmm, jest jeszcze jedna dioda oprócz zasilania, ale 4 przewody?...

0
  • #6 27 Cze 2012 17:01
    jerzees
    Poziom 9  

Po kolejnych oględzinach sprawdziłem, że ów "IS" znajduje się na przednim panelu i prawdopodobnie jest to jakiś watchdog na ATmega. Jakby ktoś kiedyś potrzebował, to dołączam instrukcję serwisową.

0
    Załączniki: