Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Citroen C3 1.4 HDi po wymianie filtra paliwa, głośno pracuje

19 Kwi 2012 08:45 6837 2
  • Poziom 2  
    Witam!
    Auto mam od nowości od 2005r, więc znam je jak własną kieszeń. Przejechałem nim 80000 km. Wymieniłem teraz olej, filtr oleju, a wczoraj podjechałem do mechanika na wymianę filtra paliwa. Jest to filtr nierozbieralny kupiłem taki MANN-FILTER WK 9015 x. Gdy mechanik wymienił filtr, sprężonym powietrzem oczyścił filtr powietrza i wszystko zmontował. Ręczną pompką (gruszką) która jest z boku silnika przepompował paliwo i odpaliłem normalnie auto. Silnik pracuje równo i wydaję sie wszystko OK. Wracając do domu słyszałem że silnik (pod obciążeniem) pracuje głośniej tak jakbym wymienił tłumik na sportowy. Już w domu w garażu sprawdzałem co i jak, auto idealnie odpala lecz po dodaniu gazu głośno warczy. Wykonałem telefon do mechanika i poinformowałem go o tych objawach, mechanik stwierdził że zrobił wszystko OK, nic nie urawał ale dziś mam podjechać. Może ktoś mi podpowiedzieć co może być przyczyną takich odgłosów z silnika. Zapowietrzony układ paliwowy?
  • Pomocny post
    Poziom 27  
    Załóż nowy filtr powietrza i sprawdź tam szczelność i poprawność montażu.
  • Poziom 2  
    Cytat:
    Załóż nowy filtr powietrza i sprawdź tam szczelność i poprawność montażu.

Dziękuję, trafna diagnoza. Okazało się że poluzował się przewód (rurka) wychodzący z filtra powietrza (schowany za filtrem) ciężko na pierwszy rzut oka to zobaczyć.