Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Astra G Nie działa centralny zamek !

19 Kwi 2012 08:52 11513 7
  • Poziom 11  
    Witam !
    Mam taki problem , nagle przestał działać mi centralny zamek .
    Nie działa nawet z kluczyka manualnie , byłem pewien że padł master od strony kierowcy wiec go wymieniłem ale nadal to samo.
    Po naciśnięciu zamykania na pilocie ,słychać krótki skok siłowników , jakby próbował zamknąć auto ale nie zamyka.

-Wymieniłem master siłownik
    -Sprawdziłem bezpieczniki
    -W kostce od kierowcy prąd dochodzi

Co jeszcze mogę sprawdzić ???

Astra G 1998 Sedan 4 drzwiowy

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    Sprawdź przewody w miejscu ich przejścia do drzwi (okolica zawiasów).

cysio22 napisał:
    W kostce od kierowcy prąd dochodzi

Sprawdź sterowanie impulsami masy (-) brązowy z białym paskiem i brązowy z czerwonym paskiem.
  • Poziom 9  
    witam , kiedyś miałem podobny problem byłem u speców z mojej okolicy i każdy rozkładał ręce, koszt naprawy w aso przekroczył 300 zł. zdecydowałem się wiec poszperać w sieci i znalazłem przyczynę. a więc wymiana samego siłownika master niestety nie wystarczy , rzecz w tym że prawdopodobnie nie była to nawet wina siłownika .
    jeśli nie działa ani manualnie ani z pilota problem w zamku drzwi od strony kierowcy mogę podać schemat naprawy , niestety poradnik nie został napisany typowo pod astrę a pod vectrę b.
    Ja z niego korzystałem i naprawiłem swój zameczek
    koszt naprawy wyniósł 10 zł i ponad godzinę wolnego czasu.
    teraz zamek smiga jak nowy
    poradnik nie jest mojego autorstwa.
    jeśli nadal potrzebne pisz
  • Poziom 2  
    Potrzebny ten schemat jak cholera :) Centralny mi nie działa ani z pilota ani z kluczyka... Nie blokują się żadne drzwi ani bagażnik... Help :)
  • Poziom 2  
    Wielkie dzięki. Jeśli mógłby jeszcze prosić o ten schemat naprawy pod vectrę b to będę dozgonnie wdzięczny :)

Dodano po 5 [godziny] 57 [minuty]:

Panowie podpowiedzcie mi rozwiązanie. Objawy jak opisałem powyżej. Zamek nie działa ani z pilota ani z kluczyka. To znaczy kluczyk blokuje jedynie drzwi od strony kierowcy. Przy zamykaniu/otwieraniu drzwi kierowcy ze sterownika dobiega dżwięk klikania. Napięcie do sterownika dociera. Wymieniać go czy to raczej mikroprzełącznik w zamku? Help.....

• Moderator Zabezpieczeń Pojazdów
    AgniesiaGrzesia napisał:
    podpowiedzcie mi rozwiązanie

Napisz w punktach co już sprawdziłeś i wyeliminowałeś?
  • Poziom 2  
    Problem rozwiązany. Do wymiany poszedł sterownik. Założyłem całkiem nowy z centralką i nowymi pilotami przy okazji za 200zł i śmiga jak należy. Nie potrzebnie rozbierałem boczek w drzwiach ale podejrzewałem mikroprzełącznik :)
    Dzięki za pomoc :)