Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Satel Integra64 manipulator LCD sygnalizacja naruszenia wejścia

Gary 19 Kwi 2012 10:04 6635 12
  • #1 19 Kwi 2012 10:04
    Gary
    Poziom 10  

Witam - proszę o pomoc.
    Integra 64, manipulator LCD.
    1. Chciałbym aby na manipulatorze LCD cały czas wyświetlało oraz "pikało" naruszenie wejścia "Brama garażowa" gdy jest ona otwarta, jest tam kontrakton 2EOL-NC . Ustawiłem na LCD "sygnalizuje GONG z wejść".
    Objaw po naruszeniu wyświetla w/w wejście i pika chyba 3 razy następnie napis znika. Jak zrobić aby wyświetlał się i pikał cały czas?
    2. Chciałbym aby zamknięcie bramy garażowej kończyło odliczanie czasu na wyjście i natychmiastowo zazbrajało strefę.
    W/w wejście ustawiłem jako "86 - wejścia/wyjścia finalna".

Przypadek A.
    Jeżeli zazbroję system (brama zamknięta), otworzę bramę, wyjadę samochodem, zamknę bramę to dalej odlicza czas na wyjście.

Przypadek B.
    Gdy otworzę bramę, zazbroję system (sygnalizuje wtedy naruszenie wejścia - daję zazbrój), wyjadę autem, zamknę bramę, skraca czas na wyjście natychmiastowo zazbraja system.

Czy natychmiastowe zakończenie odliczania można także ustawić dla Przypadek A?

Pzdr.

0 12
  • #2 19 Kwi 2012 15:11
    humek
    Poziom 32  

W opcjach klawiatury nie ma takiej możliwości by buzer akustyczny przy otwartej bramie (naruszonym czujniku cały czas pokazywał naruszenie sygnalizując akustycznie i była sygnalizacja optyczna linii naruszonej)Jeśli chcesz uzyskać takową sygnalizacje możesz zastosować do tego wyjścia nisko prądowe które będą sterować buzerem znajdującym się pod klawiaturą w zagłębieniu ściany.O ile dobrze zrozumiałem z twego opisu chcesz by po zamknięciu bramy system natychmiastowo czuwał bez odliczania. możesz to zrobić dodając czujnik zamknięcia bramy ,naruszenie jego spowoduje uruchomienie czuwania ,czyli dopóki go nie naruszysz nie będzie czuwania strefy.

-1
  • #3 23 Kwi 2012 08:36
    Gary
    Poziom 10  

Witam.
    1. czyli buzer tylko z wyjścia niskoprądowego - szkoda :-(.
    2. mam kontrakton w bramie tylko on różnie działa w zależności od tego czy w trakcie zazbrajania brama była otwarta czy zamknieta (jak mam to oprogramować, wydzielić inną strefę, inny typ wejścia ...)?
    Pzdr.

-1
  • #4 23 Kwi 2012 11:12
    humek
    Poziom 32  

Buzer możesz zasilać dowolnie z wyjścia nisko i wysoko prądowego.Napisałem tobie o wyjściu nisko prądowym no bo szkoda do sterowania buzera wyjścia wysoko prądowego. Buzer zazwyczaj pobiera kilkanaście -kilkadziesiąt mA prądu no chyba ze Twój to syrena pożarowa.Natomiast do wejścia tego z kontaktronem w bramie możesz dołączyć programowo drugie wyjście z reagowaniem do wyboru w zakładce typ wyjścia dalej to tylko Twoja inwencja twórcza.Centrala ma dużo wejść i wyjść które możesz dowolnie konfigurować zapętlać ze sobą itd zupełnie jak" guma z reform babci hipolity" wiec tutaj nie ma żadnego problemu.

0
  • #5 25 Kwi 2012 08:24
    Gary
    Poziom 10  

Witam.
    1. nie chodziło mi o wyjście nisko czy wysokoprądowe, ale o to że tylko taka metoda tzn. nie ma możliwości "programowej" aby buzzer piszczał na stałe w klawiaturze.
    2. jak dokładnie "programowo" ma ustawić drugie wyjście aby realizowało funkcję koniec czasu na wejście? Mam podpiety kontrakton pod bramę i w/w sytyację opisaną w pierwszym poście.

-1
  • #6 29 Kwi 2012 09:57
    humek
    Poziom 32  

ad1 napisałem Ci kolego o tym wyjściu nisko prądowym bo innej opcji nie ma
    ad2 sprecyzuj co chcesz osiągnąć ?

0
  • #7 30 Kwi 2012 07:00
    Piotrek_gda
    Poziom 14  

Gary napisał:
    Witam.
    1. czyli buzer tylko z wyjścia niskoprądowego - szkoda :-(.
    2. mam kontrakton w bramie tylko on różnie działa w zależności od tego czy w trakcie zazbrajania brama była otwarta czy zamknieta (jak mam to oprogramować, wydzielić inną strefę, inny typ wejścia ...)?
    Pzdr.

Witaj Gary,

postaram się pokrótce odpowiedzieć czy może podsumować odpowiedzi na Twoje pytania.

1. Gong z "bramy" przez cały okres jej otwarcia.
    Odp. Nie da się wykorzystać buzera w manipulatorze, można wykorzystać wyjście nisko/wysoko prądowe zaprogramowane jako "Wskaźnik Ready" z odwrotną polaryzacją przypisane tylko do wejścia kontaktu na bramie.

2. Wejście Wej./Wyj. finalna powinno po końcu naruszenia skrócić czas na wyjście i załączyć czuwanie, jak widać z Twojego opisu wykonuje tą funkcje jeżeli wej było naruszone przed załączeniem czuwania, jeżeli jednak wejście naruszysz w czasie na wyjście (po załączeniu czuwania), po zamknięciu bramy czas się nie skraca. Wygląda to ewidentnie na błąd centrali.

Najpierw spróbuj zaktualizować wersję centrali do najnowszej, jeżeli to nie pomoże dzwoń i pisz do Satela, kontakt znajdziesz na stronie.

Pozdrawiam

0
  • #8 15 Lip 2012 14:17
    marion
    Poziom 12  

Witam serdecznie, nie znalazłem nigdzie odpowiedzi a nie chciałem zakładać nowego tematu.
    Problem mam tego typu:
    Po rozbrojeniu alarmu, czyli wyjście ze stanu czuwania wszystko jest ok oprócz jednej opcji, każde wykrycie przez czujkę obiektu sygnalizowane jest kilkoma piknięciami na manipulatorze, nie mam pojęcia gdzie to wyłączyć, opcję z gongiem mam wyłączoną. Jest to dość denerwujące bo jak się chodzi po mieszkaniu co cały czas piszczy. Jak się tego pozbyć
    Pozdrawiam

P.S. Centralka to Integra 32

0
  • #10 15 Lip 2012 21:30
    marion
    Poziom 12  

W programie DloadX na każdym wejściu mam odznaczone Gong, dane przesłane do centrali prawidłowo a mimo to nadal mam ten Gong

0
  • #11 22 Lip 2012 23:33
    misiulek
    Poziom 14  

marion, spróbuj przytrzymać na manipulatorze 8, jeżeli masz załączoną odpowiednią opcję w centrali, to powinno wyłączyć zupełnie sygnalizację gongu. jak to nie pomoże, pogrzeb jeszcze w instrukcji i w ustawieniach, a jak nie to zrób upgrade oprogramowania, bo może coś jest już u ciebie nie tak.

0
  • #12 25 Lis 2012 13:18
    Gary
    Poziom 10  

Witam.
    Może komuś się przyda. Odp. kolegi Piotrek_gda dot. wyjścia do sygnalizacji bramy zadziałało (ustawienie wyjścia jako 17:Wskaźnik GOTOWY, zaznaczona odwrotna polaryzacja). Brama zamknięta = cisza, brama otwarta = piszczy dodatkowy buzzer podpięty pod wyjście niskoprądowe, tylko nie można ustawić tryb PULSUJĄCE, ponieważ zamknięta brama = piszczy ciągle, otwarta = piszczy pulsująco jedyne rozwiązanie jakie znalazłem to buzzer z sygnałem przerywanym.
    P.S. Ustawienie wyjścia jako 14:Naruszenie wejścia działa tylko jako odliczanie czasu (Czas działania) od momentu naruszenia wejścia.
    Pzdr. i dzieki wszystkim za pomoc.

0
  • #13 10 Maj 2017 11:14
    bolej1
    Poziom 13  

Witam ma takie pytanie czy jest możliwość aby mainpilator TSI wyświetlał naruszenie wejścia w danym momencie i utrzywala sie informacja przez jakis czas? Mam dwie czujki zewnętrzne i nie wiem która jest naruszana, mam tylko informacje w postaci gongu.
    Drugie pytanie czy jest możliwość ustawienia gongu dla jednej czujki np. 2xgong a dla drugiej 4xgong?
    Dziękuję

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo