Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

pralki "poniemieckie"

bolek 19 Apr 2012 10:08 4099 15
 • #1
  bolek
  Level 35  
  Gośc który sprowadza wystawki zaproponował mi coś takiego, rok gwarancji, ok 800zł. Patrze po ebaju, po googlach...jedynie części znajduje. Co są warte te sprzęty, jakie są symbole na rynek polski?

  bosh wae28440
  siemens e14.47
  siemens siwamat xs1246 slim
 • #3
  bolek
  Level 35  
  Wedle zapewnień nie są używane, są z wystawek etc. Ciekaw jestem czy da się je odpicować tak aby wyglądała na fabryczną sztukę. Kilka znajomych osób ma od tego gościa i jest ok. Co do 700zł to nie jestem pewien. 1200obr >6kg to tak w okolicach 1400.
 • #4
  krzysztofh
  Level 29  
  Niedawno musiałem kupić pralkę bo stara odmówiła posłuszeństwa.
  Zainteresowałem się pralkami wystawianymi na Allegro po kusząco niskich cenach.
  Jednakże po przeszukaniu tu i ówdzie opinii o tych używkach odpuściłem temat.
  Nikt przy zdrowych zmysłach nie sprzedaje nowych pralek z niemieckiego rynku. Za przysłowiowe euro ich nie nabywa i za transport też trzeba zapłacić.
 • #5
  User removed account
  Level 1  
 • #6
  dzi_dziuś
  Home appliances specialist
  Ja kupiłem pralkę poniemiecką od człowieka, który trudni się naprawą sprzetu AGD. Decyzja moja, była nastepstwem nagłej poważnej usterki poprzedniczki a i ceną.
  Za pralkę AEG LAVAMAT 41270 zapłaciłem 450zł. Stan jak nówka, do tego 6 m-cy gwarancji.
  Myślę, że lepiej kupić coś uzywanego ale porządnego niz wywalić 700zł na nówkę i za 2 lata kolejną 700 bo padnie łozysko, którego nie można wymienić ... Z drugiej strony patrząc na mój zakpu, cena800zł, wydaje sie być wygórowana.
 • #7
  User removed account
  Level 1  
 • #8
  bolek
  Level 35  
  Ok, no to nieco zawęziłem. Na pewno potrzebna jest krótka pralka (40-45cm), wsad >5kg, 1200obr. Pewnie 5x w ciągu tygodnia będzie pracować. Boshe itp odpadają bo w tych gabarytach mają mały wsad. Tak więc która z poniższych była by ciekawa. Elektroluxy ponoć bardzo ok, do chwili gdy się nie zepsują.

  EWS 126410W 1280zł
  EWS 126410 1300-1400
  EWS 126540W 1550zł
  EWS 106410S 1400zł
  EWS 126510W 1535zł

  Gdzieniegdzie w symbolach pojawia się literka W na końcu i cena też jest inna, ale różnicy w specyfikacji dopatrzyć się nie mogę. Które z tych pralek mają nierozbieralne bębny lub konstrukcje wskazującą na możliwość szybkiego rozpadu?.

  Czy jest sens dopłacać do gwarancji/ubezpieczenia sprzętu?

  1000 a 1200obr to faktycznie odczuwalna różnica?
 • #9
  jerzyf
  Level 23  
  Może rozważysz ten model Gorenje WS 52125
 • #10
  User removed account
  Level 1  
 • #11
  marek-zarzycki
  Level 27  
  Tak jak piszą poprzednicy, radzę poważnie zastanowić się nad kupnem używanej pralki ze względu na niedużą różnicę cenową fabrycznie nowego sprzętu. Zapewnienia sprzedawcy, że sprzęt jest nowy tzw. "powystawowy" jest starą śpiewką. Powystawowy znaczy nieużywany, stojący na wystawie, prawie jak nowy - modne się to określenie zrobiło, takie cudowne słowo "powystawowy". Jak ktoś ma serwis sprzętu AGD i kupuje na zachodzie używane pralki w dobrym stanie, to nie ma problemu dać do ręki komuś z rodziny Cif'a, miękką ściereczkę i śrubokręt do odkręcenia zewnętrznych elementów i niech czyści na błysk. Za kilkaset zł miesięcznie młody chłopak który chce zarobić na wakacje, będzie czyścił te pralki aż miło. Nie poznasz czy to było używane, tak wypucują, a drobne ryski wytłumaczą "powystawą" bo się tam zawsze coś zarysuje przy przenoszeniu na sklepie itd.

  Pralkę używaną owszem opłaca się kupić, ale tylko bardzo wysoki model. Są takie pralki Samsunga czy Siemensa z "bankomatowymi" wyświetlaczami LCD, 1400 obrotów, directdrive, wysoka klasa energetyczna i inne cuda na kiju. Sprzęty kosztowały kilka lat temu krocie, teraz można je okazyjnie nabyć za przyzwoite pieniądze. Natomiast jak ktoś szuka zwykłej pralki, to na prawdę lepiej iść do sklepu i poszukać promocji na Beko za 699 i mieć spokój na 3 lata trwania gwarancji, bo pralka pierze tak samo jak ta "powystawowa" i w niczym nie jest gorsza, poza tym, że masz pewność jej nowości i wsparcia gwarancyjnego.
 • #12
  pawel-jwe
  Level 30  
  marek-zarzycki wrote:
  Natomiast jak ktoś szuka zwykłej pralki, to na prawdę lepiej iść do sklepu i poszukać promocji na Beko za 699 i mieć spokój na 5 lat trwania gwarancji, bo pralka pierze tak samo jak ta "powystawowa" i w niczym nie jest gorsza, poza tym, że masz pewność jej nowości i wsparcia gwarancyjnego.

  Popieram w 100%, sam dwa lata temu zmuszony byłem kupić pralkę (pierwszą w życiu) i zdecydowałem się na jeden z najtańszych modeli BEKO (w ELECTRO.pl z przesyłką dobrze poniżej 700zł, tak więc zostało jeszcze na kilka proszków). Pomimo niskiej ceny pralka ma ponad 20 różnych programów, wsad 5kg, 1000obr., klasa A+ (naprawdę bardzo mało wody i prądu bierze, wcześniej pralki nie miałem, a robiąc do 3 prań w tygodniu w rachunkach nie odczułem różnicy) małe zgrabne wymiary, 24mies. gwarancji, czego chcieć więcej ;)
  Pralka ma służyć do jednej rzeczy - do prania - i z tego zadania wywiązuje się doskonale więc po co kupować drogie albo niepewne sprzęty "powystawowe".
 • #13
  User removed account
  Level 1  
 • #14
  marek-zarzycki
  Level 27  
  pawel-jwe wrote:
  Pralka ma służyć do jednej rzeczy - do prania - i z tego zadania wywiązuje się doskonale więc po co kupować drogie albo niepewne sprzęty "powystawowe".

  Jakaż to szkoda, że tą samą logiką nie kierują się ludzie kupując mieszkanie na kredyt na 20 lat, zamiast wynająć coś, co nawet będzie większe od tego kredytowanego ;) Sorry za offtop.

  my41s wrote:
  Prądu bardzo dobrze, ale mało wody? Jeśli pranie ma być naprawdę dobrze wyprane i wypłukane - to mało wody nie idzie z tym w parze.

  Hmm, argument wody nie jest taki istotny. To jest raczej chwyt sprzedawców aby uwypuklić zaletę sprzętu. Ja dla przykładu absolutnie nie oszczędzam na wodzie a mimo to przy rozliczeniu nadpłata na nią pokrywa niemal jeden miesięczny czynsz.
 • #15
  User removed account
  Level 1  
 • #16
  User removed account
  Level 1