Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Optex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Alarm matrix 6 i cztery czujki Bingo sygnalizator TSZ-2

19 Kwi 2012 10:28 4747 3
  • Poziom 9  
    Dzień dobry

Wszystko połączone na manipulatorze świeci "OK". Zaprogramowane jako N.C/2EOL opcja z rezystorami, linia 5 - nie używana, 6- linia sabotaż. Po uzbrojeniu systemu czujki reagują ale nie wyzwalają alarmu. Sabotaż działa ok wyzwala syrenę.
    Mierzyłem napięcia na np: z1 i com było 0,9V gdy uaktywniłem czujkę wzrasta do 1.5V. Miernikiem mierzyłem też styki na wyjściu transformatora wyszło 18V. Na transformatorze są dwie opcje podpięcia schemat jak podpoiłem na rysunku poniżej.
    Jak uzbroiłem system to po pewnym czasie jak uaktywniałem czujki w końcu alarm się wyzwolił i załączył syrenę. Proszę o jakieś sugestie podpowiedzi? dziękuje

Alarm matrix 6 i cztery czujki Bingo sygnalizator TSZ-2

P.S
    W instrukcji wyczytałem też, że: Uziemienie funkcjonalne musi być podpięte w celu poprawnego działania wszystkich komponentów systemu. O co chodzi?
    Czy może to być winna nie właściwego zaprogramowania centrali czy może złego podłączenia?
  • Poziom 21  
    Jak masz ustawione typy linii(361do 366), opóźnienie syren??(501)...
  • Poziom 9  
    361 - jest dla trybu uzbrojenia D programowałem dla trybu A tj,

<<251 - 00 wejścia/wyjścia
    <<252 - 02 natychmiastowa
    <<253 - 02 natychmiastowa
    .itd.
    .
    <<255 - 12 nieużywana
    <<256 - 09 sabotażowa

<< 501 - ustawione domyślnie na 00 nie zmieniałem nic. Ja by było opóźnienie syreny to by chociaż na manipulatorze pokazywał alarm?

Możliwe ze źle jest podpięty transformator dlaczego miernik wskazuje dokładnie 18.3V a podpięcie jest na 16V? Miałem też przypadek ciągłego sabotażu na jednej z czujek ale po zamianie na wolne dwie żyły problem znikł. Teraz problem z wywołaniem alarmu przez czujki. Po uzbrojeniu wydawało się ze alarm się włączał dopiero po jak naruszyłem kilka czujek.
  • Poziom 9  
    Problemem okazały się rezystory. Polowe mniejszy opór.