Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

HP DV6700 - nie działa usb

19 Kwi 2012 10:55 2078 8
  • Poziom 10  
    Mam problem z HP Pavilion DV6700. Nie działają w nim porty usb, tzn. nie wykrywa żadnego pendriv'a podczas bootowania, na bootowalnym z płyty linuxie również nie ma żadnej reakcji po podłączeniu pendriv'a. Linux widzi porty i kontrolery usb.

Laptop ma 3 porty usb. Gdy podłączę ładowarkę akumulatorków to w dwóch portach ładuje, czyli jest napięcie, w jednym nie. Z kolei mp3 zaświeca się tylko w tym jednym, w którym ładowarka akumulatorków nie działała.

W tej chwili nie mam przejściówki na dysk, dlatego nie mogę sprawdzić jak by to było na windowsie. Laptopa kupiłem jako uszkodzonego z informacją, że przegrzewa się i wyłącza. Jednak podczas mojego korzystania na linuxie nie wyłączał się.

Czy prawdopodobnym problemem jest uszkodzenie płyty głównej? jeśli tak to jaki układ i z jakimi kosztami naprawy można się liczyć? Pytam, ponieważ może warto zainwestować tylko w usb na expresscard, ale nie wiem czy to gniazdo działa. Chyba, że to jeszcze coś innego? Z góry dzięki za odp.

• Poziom 43  
    Witam, na usb brak szyny danych, zostało tylko zasilanie, niestety serwis i reballing grafiki. Koszty w zależności od serwisu 300zł wzwyż.
  • Poziom 12  
    A próbowałeś przywrócić bios do ustawienia fabrycznych?

• Poziom 43  
    Lukaz1987 napisał:
    A próbowałeś przywrócić bios do ustawienia fabrycznych?

Kolego, od kiedy reset biosu usuwa problemy związane z przegrzewaniem i nie działającym sprzętem?
  • Spec od komputerów
    sosarek napisał:
    Witam, na usb brak szyny danych, zostało tylko zasilanie, niestety serwis i reballing grafiki. Koszty w zależności od serwisu 300zł wzwyż.

Owszem rebaling ale nie grafiki lecz mostu południowego.

• Poziom 43  
    wojtekGT napisał:
    Laptopa kupiłem jako uszkodzonego z informacją, że przegrzewa się i wyłącza. Jednak podczas mojego korzystania na linuxie nie wyłączał się.

Na tej podstawie stawiam na uszkodzenie grafiki.
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Jednak za obsługę portów usb w platformie AT3 odpowiada most południowy.
    Autor nie pisze nic o problemach z grafiką.
    Proponuję instalację systemu i wtedy kompleksowo przetestować sprzęt.
  • Poziom 10  
    Witam ponownie,

zainstalowałem Vistę i problem ten sam - w menedżerze urządzeń widoczne są kontrolery usb, natomiast po podpięciu pendriv'a żadnej reakcji. Jeśli chodzi o grzanie to uruchomiłem jakiś test karty graficznej i speed fan pokazuje temperatury:
    GPU 64,
    Core0 63,
    Core2 59,
    Temp1 58

Takie ma temperatury podczas testu, nie wyłącza się.
    Tak na dotyk to gorący jest układ w okolicach touchpada.

Można jeszcze jakieś wnioski z tego wyciągnąć?
  • Pomocny post
    Spec od komputerów
    Most do rebalingu lub wymiany.