Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Drukarka, Konica Minolta 4690, nie drukuje dwóch kolorów

19 Kwi 2012 13:56 1643 2
  • Poziom 2  
    Witam, potrzebuję pomocy. Oddałem drukarkę Konica Minolta 4690 do serwisu w celu konserwacji i przeczyszczenia. Diagnoza była następująca do wymiany pas transmisyjny, rolki, bębny itd. łączny koszt naprawy 2200 zł netto. Oczywiście kazałem przywieźć drukarkę do mnie jeszcze tego samego dnia. Konserwacji dokonałem sam, bębny są ok, maszyna ma wydrukowane 10 000 (chipy pokazują stan na 35%) proszek napełniony, chipy w tonerach zmienione. Drukując stronę testową drukarka puszcza tylko kolor czerwony i czarny. Nie wiem czy serwis po złości nie zablokował jakimiś kodami serwisowymi tych dwóch kolorów. Zrobiłem jeszcze taki zabieg zamieniając bębny i tonery miejscami. W miejsce czerwonego włożyłem żółty, zastawiłem oczywiście folią dokładnie aby mi się nie nasypało nigdzie żółtym proszkiem. Wydruk wyszedł idealnie czarno żółty. Proszę o pomoc, co może być uszkodzone lub co mógł serwis zablokować kodami. :cry:
  • Poziom 24  
    Wygląda na brak masy na bębnach. Ewentualnie odłączyli bias wałka kładącego toner. Możliwości są dla wrednego serwisu ...
    Zrób ekspertyzę (z dokumentacją fotograficzną) w autoryzowanym serwisie i "za mordę" tamtych jak wyjdzie celowe uszkodzenie.
  • Poziom 2  
    Jak mogę podłączyć ten bias wałka kładącego toner?