Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ishow ILDA - sterowanie laserem Laserworld

miszeli 19 Kwi 2012 14:17 5831 13
  • #1 19 Kwi 2012 14:17
    miszeli
    Poziom 10  

Witam
    Posiadam interfejs Ishow ver.2.3 oraz laser Laserworld CS-500 RGY.
    Interfejs zainstalowałem komputer widzi go w managerze urządzeń , sterowniki wgrane.
    I mój problem jest następujący:
    Programem ishow mogę sterować kolorami lasera (RGY) lecz nie mogę wyświetlić żadnego wzoru - laser przez cały czas gdy wybiorę cokolwiek do wyświetlenia pokazuje tylko jedną pojedynczą wiązkę w wybranym kolorze.
    Czy ktoś wie co może być przyczyną ?
    Bardzo proszę o pomoc w tej kwestii.
    Z poszukiwań na elce niestety nie znalazłem odpowiedzi na moje pytanie.
    Pozdrawiam

0 13
  • Sklep HeluKabel
  • #2 22 Kwi 2012 14:23
    miszeli
    Poziom 10  

Dodam że na innym laserze to działa bez problemu.

0
  • #3 25 Kwi 2012 21:12
    998757
    Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • #4 26 Kwi 2012 22:29
    miszeli
    Poziom 10  

Witaj.
    Rozumiem że banknoty pieniędzy Ci wyskakują z kieszeni , ale nie wszyscy mają na tyle pieniędzy aby kupić sprzęt lepszej jakości . Mam to na co mnie stać .
    Po 2 , Twój iloraz inteligencji mnie przeraża , jak kabel może być uszkodzony jak na drugim laserze śmiga ...

Laser jest od nowości więc nie sądzę żeby był uszkodzony interface ildy w laserze.

Pozdrawiam i polecam na przyszłość trochę więcej szacunku .

0
  • #5 26 Kwi 2012 23:58
    MuNiO
    Poziom 26  

miszeli napisał:
    Dodam że na innym laserze to działa bez problemu.

Skoro działa na innym laserze to trzeba otworzyć i sprawdzić gniazdo, zamienić miejscami przewody sygnałowe i wtedy będziesz wiedział czy gniazdo czy driver galva czy tez samo galvo.

0
  • #6 27 Kwi 2012 02:57
    998757
    Użytkownik usunął konto  
  • #7 06 Maj 2012 17:22
    maciejjank
    Poziom 13  

Nie wiem na ile pomogę, ale spróbuję.
    Z ishow, showboxem i innymi tego typu g**ami mam kontakt cały czas.

Rozumiem, że showbox ( skrzyneczka od ishow) podłączałeś do swojego lasera i nie działało, ale podłączając go do innego wszystko jest ok .

A czy masz możliwość podłączenia swojego projektora pod inny interfejs ?

Ja obstawiam, że kwestia problemu leży w innych ułożeniach pinu, i wtyk który tam opisany jest jako ILDA niekoniecznie ma podłączone piny w tym standardzie.

0
  • #8 08 Maj 2012 22:26
    maciejjank
    Poziom 13  

Nie wiem czy już sobie poradziłeś z tym, ale mam rozwiązanie Twojego problemu.

Pin 13 w showboxie wg. ILDA to shutter.
    Niestety showbox w ogóle nie podaje na to wyjście napięcia.
    Przypuszczam, że wbudowany sterownik w Twoim laserze nie ruszy dopóki na tym styku nie wykryje napięcia, czyli że shutter ma się podnieść, a w Twoim wypadku sterownik ma rozpocząć pracę GALV.

Moja propozycja to zewrzeć na próbę styk nr.3 (intensiv) z stykiem nr. 13(shutter).
    Na obu powinno być napięcie do 5V gdy laser pracuje, czyli powinno chodzić.

Myślę, że w miarę logicznie napisałem.

0
  • #9 10 Maj 2012 16:24
    998757
    Użytkownik usunął konto  
  • #10 10 Maj 2012 16:58
    maciejjank
    Poziom 13  

W takim razie niech kolega zmierzy miernikiem przejścia na kablu na pinie 3 i 17.
    Ewentualnie można by się pokusić o zwarcie ich kawałkiem drutu, bądź jakiegoś innego przewodnika.

Ja osobiście polecam do projektorów jedno kolorowych zrobienie przejściówki z db 25 na rj45. Dużo niższe koszty eksploatacji.

Lista takich produktów : http://allegro.pl/listing.php/search?string=adapter+db25+rj45&country=1

4 piny na x+,y+,x-,y-
    2 piny na interlock
    2 piny na kolor+ , kolor-

ewentualnie mozna w samym projektorze zewrzeć styki interlock i wówczas mamy miejsce na 3 kolory - masa może być wspólna w przypadku kolorów.

0
  • #11 10 Maj 2012 23:04
    998757
    Użytkownik usunął konto  
  • #12 11 Maj 2012 08:17
    maciejjank
    Poziom 13  

Pomyłka, chodziło mi o pin 4.

0
  • #13 25 Maj 2013 01:48
    mmteam
    Poziom 9  

Witam. Temat z przed roku, ale go ponawiam, gdyż natknąłem się na taki sam zestaw lasera i sterownika i jest taki sam mankament. Po uruchomieniu programu ishow laser się włącza, pokazuje się wiązka , ale nie jest odchylana. Kabel jest sprawny i wszystkie piny podłączone i maja przejście. Ciekawy jestem czy kolega miszeli rozwiązał ten problem.

0
  • #14 25 Maj 2013 09:37
    maciejjank
    Poziom 13  

Odłącz kabel ilda. Wyłącz projektor. Podłącz "ShowBOXA" pod usb, uruchom program ishow ( jak w głównym oknie menu pod przyciskiem detect device ) pojawią się napisy typu "usb-0" wówczas podłącz laser ildą i do prądu.

Ishow ILDA - sterowanie laserem Laserworld

Cały problem polega na tym, że "ShowBOX" wypuszcza prąd na jeden z kanałów koloru do czasu, aż nie wykryje połączenia USB z komputerem.

0