Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jak ustawic antene naziemna, znam wspolrzedne ...

McBoss 19 Kwi 2012 14:31 3408 4
  • #1 19 Kwi 2012 14:31
    McBoss
    Poziom 14  

Potrzebuje podlaczyc antene siatkowa, na chwile obecna tylko TVP 2 idealnie odbiera, reszta do chrzanu....

Moje wspolrzedne:
    N E
    52,065257 15,092080 w stopniach i ułamkach stopni
    52 03,915 15 05,525 w stopniach, minutach i ułamkach minut
    52 03 54,9 15 05 31,5 w stopniach, minutach, sekundach i ułamkach sekund

pomoze ktos? Zalezy mi na polsacie.

Regulamin pkt 3.1.13 . [SP5ANJ]

0 4
  • #2 19 Kwi 2012 16:40
    SP5ANJ
    VIP Zasłużony dla elektroda

Witam.

Nadajniki.
    Zielona Góra - Jemiołów : http://emi.emitel.pl/EMITEL/obiekty.aspx?obiekt=DODR_W1A

Zobacz jak to jest Blisko ( tylko 26km ):

Jak ustawic antene naziemna, znam wspolrzedne ...

Jeżeli piszesz, że " antene siatkowa, na chwile obecna tylko TVP 2 idealnie odbiera, reszta do chrzanu.... " --- to świadczy tylko o tym, iż instalacja Twoja jest właśnie do tego tzw. chrzanu ... .

Z tego nadajnika TVP2 nadaje z "astronomiczną" mocą 1000kW (1MW) a TVP1 aż z 800kW.

Podejrzewałbym, że masz jakieś zwarcie w instalacji albo wogóle nie podłączoną antenę --- cudów nie ma. :D

Pozdrawiam.

0
  • #3 19 Kwi 2012 22:53
    McBoss
    Poziom 14  

SP5ANJ - stalem na srodku dachu, krecilem sie wkolo, dziewczyna obserwowala polsat i nigdzie nie smignal idealnie. Pamietam ze kiedys w pokoju przy zamknietych drzwiach i oknach ustalilem sobie pozycje anteny i ja zanioslem na dach i smigalo wszystko lacznie z TV4. [calkiem inna instalacja, zeby nie bylo nie domowien]

Teraz po ustawieniu optymalnym mam, 1, 2, TVP Info. Polsat bardzo slaby. Co ciekawe dziala to gdy antena jest ustawiona na niemcy [tzn w przeciwna strone do Zielonej Gory].

Co polecasz? Wymienic kabel? [Swoja droga to on moze miec nawet 10 lat], ale w takim wypadku te trzy kanaly odbieralyby tak idealnie przy uszkodzonym kablu??

Regulamin p.3.1.13. Proszę poprawić niechlujną pisownię! [P.]

0
  • #4 20 Kwi 2012 13:44
    egon42
    Poziom 37  

Kolego jak masz uszkodzenie w instalacji to kręcenie nic nie da. Trzeba naprawić instalację i wtedy można działać a co jest uszkodzone to my nie wiemy trzeba samemu szukać jak jest antena ze wzmacniaczem to trzeba sprawdzić czy zasilanie dochodzi do wzmacniacza w antenie.

0
  • #5 21 Kwi 2012 09:05
    McBoss
    Poziom 14  

Zasilanie dochodzi, poniewaz gdy wylacze zasilacz z sieci to obraz sie psuje.
    Instalacja sprawdzana na dwoch roznych zasilaczach oraz dwoch roznych antenach?

I również już dwóch Moderatorów prosiło o poprawienie wpisów zgodnie z Regulaminem pkt 3.1.13.
    A TY dalej piszesz z błędami - to jakaś recydywa.
    Regulamin pkt 3.3.
    Temat czasowo Zamykam w celu wysłuchania na PW do mnie - co dalej zamierzasz zrobić z tymi postami. :?:
    Na PW proszę o podanie jak chciałbyś rozwiązać ten problem z podaniem linku do tego Tematu.
    [SP5ANJ]

0