Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja NETIASPOT - kłopot z wake on lan

.TheDevil. 19 Kwi 2012 14:41 3680 8
  • #1 19 Kwi 2012 14:41
    .TheDevil.
    Poziom 8  

Witam. Mam już dosyć i uciekam do ostatniego najlepszego forum w Polsce i najlepszych fachowców. Czytałem, szukałem, kombinowałem ale nic z tego a chodzi mi mianowicie o włączenie komputeraz przez WAKE On Lan ale przez internet. w sieci LAN wszystko działa ale juz z innego internetu nie:( MAM internet w Netii posiadam router NETIASPOT ale za cholere nie wiem gdzie tam dobrze ustawic. Potrzebuje kogos kto mi pomoze najlepiej kogos kto wie jak przekierowac ten port i zeby pakiet odpalił kompa. Prosze was o pomoc i dziekuje wszystkim chętnym. Podam nawet numer gg 3020587. Pozdrawiam

Dodano po 9 [minuty]:

Jak ktos mi pomoze skonfigurować ta Netie Spot to będę wdzięczny:)

0 8
  • #3 19 Kwi 2012 20:46
    .TheDevil.
    Poziom 8  

zmienne, jednakże od pewnego czasu Netia nie zmienia Ip czasowo dopiero po restarcie urzadzenia. Zresztą Mam DDNS w routerze ustawione takze ip nawet jesli sie zmieni moge odczytac

Dodano po 3 [godziny] 57 [minuty]:

halo jest tam ktos kto pomoze??

Dodano po 21 [minuty]:

nawet jedna osoba polecila mi wlaczyc DMZ ale tez nie pomoglo:(komputer nadal nie chce sie uruchomic:(to na pewno problem w przekierowaniu portow musi byc ale sam tego nie zrobie...takze czekam i pozdrawiam

Dodano po 1 [godziny] 28 [minuty]:

ehhh i nadal nic:(

0
  • #4 20 Kwi 2012 21:31
    .TheDevil.
    Poziom 8  

Naprawdę nie ma nikogo kto zna sie na spocie i na ustwawieniu Wake on Lan???czy brak checi pomocy...?

0
  • #5 20 Kwi 2012 22:09
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Więc tak zostań przy DMZ na początek, wpisując adres IP komputera który chcesz uruchomić. Sam adres IP też wpisz na stałe do komputera, nie korzystaj z DHCP. Próbujesz włączyć komputer z poza twojej sieci?

0
  • #6 21 Kwi 2012 09:02
    .TheDevil.
    Poziom 8  

Więc tak. Adres ip jest przypisany na sztywno wraz z adresem MAC. DHCP jest włączone ale ten którego próbuje włączyć ma na stałe przypisane IP. To chyba rożnicy nie zrobi jak całkiem wyłącze DHCP dla LAnu- mówie przypisane jest no DMZ też włączony ale nic z tego. Do tego włączyłem jeszcze:
    Zezwalaj na otrzymywanie od strony WAN pakietów ICMP Echo Requests (np. ping i zapytania ICMP traceroute)
    Zezwalaj na przychodzące od strony WAN zapytania UDP Traceroute

Nadal komp nie chce się włączyć:(coś z portem moze?

0
  • #7 21 Kwi 2012 09:49
    jimasek
    Moderator - Sieci, Internet

Używasz jakiejś aplikacji do tego uruchamiania? Czy po wyłączeniu komputera, połączenie jest aktywne (dioda lan na routerze świeci się)?

0
  • #8 21 Kwi 2012 10:56
    hermes-80
    Poziom 43  

Wake-on-LAN
    Trzeba przekierować porty 9, 7 UDP na odpowiednią maszynę, poza tym jak @jimasek zauważył musi się palić lampka w połączeniu z NS i PC podczas wyłączonego PC na NS - to oznacza, że karta sieciowa w PC nadal jest aktywna (ustawia się to w BIOS-ie PC).
    Poza tym tablica arp musi mieć wpis IP + MAC dla danego PC - najlepiej ustawić ją na statyczną ale zapewne w tym budżetowym sprzęcie się nie da (trzeba sprawdzić czy NS nadal widzi PC po wyłączeniu go.

Często bywa tak, że PC po wyłączeniu całkowitym z prądu już nie podnosi karty sieciowej do stanu czuwania jak i dynamiczne wpisy w tablica arp w NS się kasują.

A tutaj ładny opis: jak skonfigurować "Wake on LAN" port należy przekierować na adres broadcastowy twojej sieci.

0
  • #9 21 Kwi 2012 17:40
    .TheDevil.
    Poziom 8  

tak z tym przekierowaniem zapewne robie bład...co do statycznegi ip to jest ustawione plus adres MAC, karta sieciowa dziala i w sieci LAN włacza komputer bez problemu ale z innej sieci juz nie chce!:( to prawda ze przy calkowitym wylaczeniu z pradu wpisy sie kasuja ale komputer nie byl calkowicie wylaczony...Sluchajcie jak ktos sie zna to moze sie z nim zgadam i poprzez TeamViewer sprobuje mi ustawic ten router NETIA SPOT z przekierowaniem portu....Pozdrawiam i piszcie na gg .

Kolejna próba wyprowadzenia dyskusji poza forum zostanie nagrodzona ostrzeżeniem.
    Proszę poprawić błędy pisowni w swoich wypowiedziach! Niewykonanie polecenia nagrodzę ostrzeżeniem. 3.1.13. (Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych. [DriverMSG]

Dodano po 5 [godziny] 54 [minuty]:

Kolejna próba wyprowadzenia dyskusji zostanie nagrodzona ostrzeżeniem?????????!!!!!!!!!! heh no a co w tym złego że na forum cisza, może się ludzie wstydzą? proszę zobaczyć ile osób odpowiedziało na mój post więc jaki wniosek???? może znajdzie się ktoś kto nie ma konta na forum a zajrzy przypadkiem i co już mi nie pomoże?? dlatego podałem numer gg.
    Nie wiem co pan moderator, może admin miał niezrozumiałego w moich postach?nie pisałem w języku polskim? a że nie używałem ą,ę, ć,ź to przepraszam, poprawię się.Pozdrawiam

0
  Szukaj w 5mln produktów