Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Bose QC15 przeróbka "wtyczki samolotowej" na "Jack 3,5mm"

Patunia111 19 Apr 2012 14:33 5742 9
 • #1
  Patunia111
  Level 9  
  Witam to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
  Zakupiłem ostatnio okazyjnie Słuchawki Bose QC-15 ,problem polega na tym że wtyczka jack orginalnie jest samolotowa tzn 2xjack 3,5mm (+trzeci mniejszy) , w środku kabla są 4 przewody ,czerwony oraz zielony , miedziany (chyba masa) oraz jeden biały izolowany. Moje pytanie ;do czego ten trzeci mały jack? Czy jest to może zasilanie do słuchawek? (jest to model z aktywnym tłumieniem) ,normalne mają w środku baterię (te jej nie mają). Te nietypową wtyczkę rozebrałem i izolowany kabel (biały) oraz masa był połączony do małego Jack , Zielony i Czerwony standardowo do Jacków +ta masa która była w małym Jacku. Mam tylko pytanie jak sprawić by słuchawki grały , tłumienie jest mi zbędne, bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam.
 • #2
  piwotomojepaliwo
  Level 10  
  Z tego co mi wiadomo to te słuchawki mają mikrofon i dla tego jest czwarta żyła w kablu. W takim wypadku albo kupujesz złącze 4 pinowe i masz w pełni funkcjonalne, albo zwykłego 3 pinowego jacka i łączysz kolorowe żyły do pinów kanałów i tą miedzianą do masy, białą żyłę zostawiasz w spokoju. Wtedy słuchawki będą grały, ale nie będzie działał mikrofon.
 • #3
  Patunia111
  Level 9  
  Dzięki za odpowiedź , sprawdzę jeśli tylko nabędę Jack , ale martwi mnie sprawa tego że te słuchawki powinny mieć również zasilanie bateryjne , a w tej samolotowej wersji slot na baterie był zabezpieczony śrubką , gdy ją zdjąłem slot się otworzył ale w środku nie ma możliwości by był obieg z zasilania bateryjnego bo nie ma "blaszek" niezbędnych do przewodzenia. I mam też pytanie czy może być na słuchawki założony dodatkowy opornik żeby działały tylko w samolocie i zwykłe odtwarzacze są za słabe? Podłączyłem tak prowizorycznie i grały bardzo cicho, ledwo słyszalnie . A może te dwa dodatkowe przewody były od regulacji głóśności?
 • #4
  piwotomojepaliwo
  Level 10  
  masz może jakieś zdjęcie tych wtyczek, kabla i wnętrza słuchawek? bo nie mogę znaleźć, a tak byłoby dużo łatwiej powiedzieć co to może być i jak rozwiązać problem
 • #5
  Patunia111
  Level 9  
  Wysyłam zdjęcie przewodu oraz "wtyczki" którą się wpina do SŁUCHAWEK ! ,żeby wysłać zdjęcia od środka musiał bym znowu rozebrać słuchawki a to jest dość trudne i ryzykowne , w środku jest wiele przewodów , układ scalony i sporo innych elementów , ale jeśli to będzie konieczne to lada dzień mogę zdjęcia zrobić.

  https://obrazki.elektroda.pl/5970845700_1334926908.jpg
 • #6
  piwotomojepaliwo
  Level 10  
  Wtyczka to standardowy jack 3,5mm 4 pinowy więc tak jak jak kupisz 3 pinowy to podłącz kolorowe do kanałów miedziany do masy biały zostaw w spokoju i powinno działać. Jeśli będzie grało nadal za cicho, to problem pewnie tkwi w tym układzie redukującym szumy, na tą są dwa sposoby. Pierwszy to grzebanie w układzie i dojście do tego co zawiniło. Drugi, znacznie łatwiejszy to po prostu pominięcie układu i przylutowanie kabelków bezpośrednio do przetwornika. Wtedy o ile kabel i przetwornik sprawny to musi działać;)
 • Helpful post
  #8
  User removed account
  User removed account  
 • Helpful post
  #9
  piwotomojepaliwo
  Level 10  
  Tak jak pisalem wczesniej, jesli nie zalezy Ci na tym ukladzie redukujacym szumy to lutuj przewody bezposrednio do przetwornikow i bedzie dzialac.
 • #10
  Patunia111
  Level 9  
  tak zrobiłem ,jak polecił kolega PIWOTOMOJEPALIWO , nie miałem już sił dłużej walczyć z tymi kabelkami, ps dźwięk słuchawek powala :D

  Zdanie rozpoczyna wielka litera, a kończy kropka.
  Proszę poprawić, zapamiętać i przestrzegać.
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  (dj-MatyAS)