Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Bose QC15 przeróbka "wtyczki samolotowej" na "Jack 3,5mm"

19 Kwi 2012 14:33 5493 9
 • Poziom 8  
  Witam to mój pierwszy post więc proszę o wyrozumiałość i bardzo dziękuję za wszelkie odpowiedzi.
  Zakupiłem ostatnio okazyjnie Słuchawki Bose QC-15 ,problem polega na tym że wtyczka jack orginalnie jest samolotowa tzn 2xjack 3,5mm (+trzeci mniejszy) , w środku kabla są 4 przewody ,czerwony oraz zielony , miedziany (chyba masa) oraz jeden biały izolowany. Moje pytanie ;do czego ten trzeci mały jack? Czy jest to może zasilanie do słuchawek? (jest to model z aktywnym tłumieniem) ,normalne mają w środku baterię (te jej nie mają). Te nietypową wtyczkę rozebrałem i izolowany kabel (biały) oraz masa był połączony do małego Jack , Zielony i Czerwony standardowo do Jacków +ta masa która była w małym Jacku. Mam tylko pytanie jak sprawić by słuchawki grały , tłumienie jest mi zbędne, bardzo dziękuję za wszelkie podpowiedzi, pozdrawiam.
 • Poziom 10  
  Z tego co mi wiadomo to te słuchawki mają mikrofon i dla tego jest czwarta żyła w kablu. W takim wypadku albo kupujesz złącze 4 pinowe i masz w pełni funkcjonalne, albo zwykłego 3 pinowego jacka i łączysz kolorowe żyły do pinów kanałów i tą miedzianą do masy, białą żyłę zostawiasz w spokoju. Wtedy słuchawki będą grały, ale nie będzie działał mikrofon.
 • Poziom 8  
  Dzięki za odpowiedź , sprawdzę jeśli tylko nabędę Jack , ale martwi mnie sprawa tego że te słuchawki powinny mieć również zasilanie bateryjne , a w tej samolotowej wersji slot na baterie był zabezpieczony śrubką , gdy ją zdjąłem slot się otworzył ale w środku nie ma możliwości by był obieg z zasilania bateryjnego bo nie ma "blaszek" niezbędnych do przewodzenia. I mam też pytanie czy może być na słuchawki założony dodatkowy opornik żeby działały tylko w samolocie i zwykłe odtwarzacze są za słabe? Podłączyłem tak prowizorycznie i grały bardzo cicho, ledwo słyszalnie . A może te dwa dodatkowe przewody były od regulacji głóśności?
 • Poziom 10  
  masz może jakieś zdjęcie tych wtyczek, kabla i wnętrza słuchawek? bo nie mogę znaleźć, a tak byłoby dużo łatwiej powiedzieć co to może być i jak rozwiązać problem
 • Poziom 8  
  Wysyłam zdjęcie przewodu oraz "wtyczki" którą się wpina do SŁUCHAWEK ! ,żeby wysłać zdjęcia od środka musiał bym znowu rozebrać słuchawki a to jest dość trudne i ryzykowne , w środku jest wiele przewodów , układ scalony i sporo innych elementów , ale jeśli to będzie konieczne to lada dzień mogę zdjęcia zrobić.

  https://obrazki.elektroda.pl/5970845700_1334926908.jpg
 • Poziom 10  
  Wtyczka to standardowy jack 3,5mm 4 pinowy więc tak jak jak kupisz 3 pinowy to podłącz kolorowe do kanałów miedziany do masy biały zostaw w spokoju i powinno działać. Jeśli będzie grało nadal za cicho, to problem pewnie tkwi w tym układzie redukującym szumy, na tą są dwa sposoby. Pierwszy to grzebanie w układzie i dojście do tego co zawiniło. Drugi, znacznie łatwiejszy to po prostu pominięcie układu i przylutowanie kabelków bezpośrednio do przetwornika. Wtedy o ile kabel i przetwornik sprawny to musi działać;)
 • Pomocny post
  Użytkownik usunął konto  
 • Pomocny post
  Poziom 10  
  Tak jak pisalem wczesniej, jesli nie zalezy Ci na tym ukladzie redukujacym szumy to lutuj przewody bezposrednio do przetwornikow i bedzie dzialac.
 • Poziom 8  
  tak zrobiłem ,jak polecił kolega PIWOTOMOJEPALIWO , nie miałem już sił dłużej walczyć z tymi kabelkami, ps dźwięk słuchawek powala :D

  Zdanie rozpoczyna wielka litera, a kończy kropka.
  Proszę poprawić, zapamiętać i przestrzegać.
  3.1.13. Zabronione jest publikowanie wpisów naruszających zasady pisowni języka polskiego, niedbałych i niezrozumiałych.
  (dj-MatyAS)