Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis

19 Kwi 2012 14:46 10366 14
  • Poziom 2  
    Witam.
    Zakupiłem oryginalną nawigację(sam wyświetlacz) z kratkami nawiewu do Toyoty Avensis.
    W środku zaadoptowałem nieoryginalną nawigację 7 calową na windowsie.
    Wszystko działa jak należy.
    Problem jaki mam to podłączenie zasilania żeby działało otwieranie i zamykanie ekranu.
    Nie wiem do jakich pinów mam podłączyć napięcie.
    Całą płytkę, która steruje otwieraniem i zamykaniem zostawiłem. Mój samochód nie był dostępny z taką nawigacją, dlatego nie mam kostek podłączeniowych. Może jest tu ktoś kto mógłby mi pomóc.
    Przesyłam film jak ktoś już to zrobił.

Link

Przesyłam zdjęcia jak wygląda nawigacja i płytka drukowana która steruje open close
    Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis Zasilanie nawigacji w samochodzie Toyota Avensis

do gniazda cn3 podłącza się silniczek otwierania i zamykania nawigacji. sprawdzałem silniczek działa
    do gniazda cn4 podłącza się przyciski sterowania zamykaniem i otwieraniem oraz tzw. tilt

kable białe i niebieskie służą tylko do podświetlania przycisków

z boku nawigacji znajduję się tak jakby potencjometr służący chyba do ustawiania nawigacji pod jakim kątem ma być.(tilt)

wtyczka wchodząca do gniazda cn4 prawa strona 4 kable żółty niebieski biały i czerwony połączone są do guzika tilt (niebieski i biały tylko żarówka)

ta sama wtyczka z lewej strony połączona jest do guzika open close . podzielona jest tak jakby na dwie sekcje
    pierwsza po lewej 3 kable (niebieski biały i czerwony idą do tego potencjometra
    druga sekcja 4 kable żółty niebieski biały czerwony idą do guzika open close (biały i niebieski do podświetlania przycisku)

w które miejsce podłączyć zasilanie żeby to wszystko działało proszę o pomoc lub wskazówki

• Pomocny post
    Poziom 1  
    Witam
    MIalem ten sam problem. Przekopalem ten temat i zmalazłem schemat okablowania tej nawigacji. Jest tam kostka 25 pin (ta wieksza kostka na obrazku ) i tu maly schemacik dla Ciebie. Milej zabawy zycze i powodzenia.

• Poziom 2  
    Dzięki za odpowiedz. W tej chwili nawigacja jest u znajomego elektronika. On próbuję ją uruchomić. Dałem mu znać gdzie powinien podłączyć zasilanie. Problemem jest teraz czy ja próbując podłączyć samemu napięcia nie spaliłem czegoś. Zobaczymy. Dam znać czy uporałem się z problemem.
  • Poziom 11  
    Dzisiaj uruchomiłem otwieranie ekranu dzięki opisowi kolegi Drucik_28. Pozwoliłem sobie nanieść poprawki na rysunek wyżej ponieważ zawiera błędy w opisie oraz numeracji.

Życzę powodzenia :)
  • Poziom 1  
    witam kolego prosiłbym o relację jak zainstalowałeś nawigację do oryginalnego wyświetlacza jak rozwiązałeś problem włącznika i portu usb ???
    wielkie dzięki za pomoc
    augustyn11amorki(malpa)o2.pl
  • Poziom 11  
    Zdemontowałem oryginalny wyświetlacz i wyciąłem jego mocowania, środek musi być pusty bo inaczej tablet się nie zmieści. Wymiary ekranu większości tabletów pasują idealnie, mój jednak był 8mm wyżyszy więc mam zasłonięte przyciski nawigacji, trzeba było zrobić root-a i zainstalować aplikację do obsługi tych funkcji (menu i wstecz)

Z włącznikiem miałem problem i nawierciłem 1mm otwór na froncie na wysokości włącznika. Problem jest taki że w razie konieczności włączenia muszę używać igły.
    Aktualnie będę przerabiał tak aby naciskać górę obudowy jak będzie gotowe dam znać.

Jeżeli chodzi o włączanie nawigacji to ekran w moim tablecie włącza się po podaniu zasilania z ładowarki a automatyczne wyłączenie realizuje za pomocą aplikacji Magnet unlocker, jest opcja że po wyłączeniu zasilania ekran gaśnie.
    Tablet wprawdzie cały czas działa w uśpieniu ale dla mnie to nie problem.

Co do portu USB, po bokach jest trochę mało miejsca więc wyszlifowałem newralgiczne miejsca tak aby nie zniszczyć obudowy na zewnątrz, dodatkowo rozciąłem wtyczkę od ładowarki z microUSB i wlutowałem się do pinów. Będę jeszcze raz przerabiał bo potrzebuje USB HOST (OTG)
  • Poziom 9  
    Witam
    Czy można podpiąć nawigację samochodową (zasilanie) pod gniazdo AUX w radiu samochodowym 2 DIN pomijając oczywiście gniazdo zapalniczki samochodowej ?
  • Poziom 27  
    AUX? Przeciez to sygnałowe wejscie nie zasilające... Podepnij sie pod zapalniczke (na srodku +)
  • Poziom 8  
    Witam!!!
    Czy istnieje możliwość podłączenia sygnału z kamery cofania pod wyświetlacz navi ?
  • Poziom 33  
    Nawigacje B9001 i B9002 oferują taką "usługę".
  • Poziom 11  
    A po co bawić się w AUX, kupujesz emulator zmieniarki z gniazdem USB. Do gniazda podpinasz odbiornik bluetooth na USB. Łączysz telefon lub tableta z odbiornikiem w zmieniarce.

Mam tak zrobione i działa super
  • Poziom 11  
    Drodzy Państwo,

nadszedł czas i na mnie, by zainstalować tableta.
    Te obrazki pinów to jest wtyczka czy gniazdo?

Jeśli wtyczka to jak ułożona?

Chciałbym miec tylko napiecie do otwierania i zamykania oraz iluminację.